[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معرفی واحد سازمانی::
امور فرهنگی اساتید::
امور فرهنگی کارکنان::
آموزش فرهنگی و اجتماعی::
دبیرخانه ستاد فرهنگی رفاهی::
دبیرخانه فارغ التحصیلان::
آرشیو اخبار و رویدادها::
معرفی کتاب های مفید::
معرفی پایگاه های مفید::
آلبوم تصاویر::
ارتباط با ما::
آیین نامه و فرم ها::
::
فرهنگی و اجتماعی

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
جستجو در سایت

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
نظر خود را در مورد سایت مرقوم فرمایید:
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
تماس با ما

آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، خیابان دانشگاه، دانشگاه علم و صنعت ایران، ساختمان 15 خرداد، طبقه سوم

 تلفنخانه: 8 - 77240540-021

تلفن مستقیم: 77240460-021

فاکس: 77491238-021
داخلی 7436

Email: csc @ iust.ac.ir

سامانه پیامکی: 30009900990001

..
:: برگزاری جلسه ادواری مدیران فرهنگی دانشکده ها با حوزه معاونت فرهنگی /۱۱اردیبهشت ۱۴۰۲ ::
 | تاریخ ارسال: 1402/1/30 | 
جلسه  ادواری مسئولین حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی با مدیران فرهنگی دانشکده ها طبق روال هر ماه  در سال جدید نیز در روز دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ و از ساعت ۱۵ الی ۱۷ برگزار گردید.
در این جلسه موارد ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت
۱. برنامه ریزی جلسات گفتگوی اثربخش دستگاه های اجرایی و دانشگاه در قالب کرسی های آزاداندیشی.
۲. عملکرد و برنامه های فرهنگی دانشکده ها در سال ۱۴۰۲
۳. بازدید های درسی و اردوهای فرهنگی
دفعات مشاهده: 5289 بار   |   دفعات چاپ: 199 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: برگزاری نشست مسئولین حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی با مدیران فرهنگی دانشکده ها / ۱۷آبان۱۴۰۱ ::
 | تاریخ ارسال: 1401/8/18 | 
برگزاری نشست مسئولین حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی با مدیران فرهنگی دانشکده ها در روز سه شنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۱، در این جلسه حاضرین به بحث و بررسی در خصوص شرایط امروز کشور و دانشگاه پرداختند و راه کارهای خود را برای برون رفت از این شرایط بیان کردند. ایجاد فضای گفت و گو و درک متقابل دانشجویان و همچنین برگزاری میزگرد ها و جلسات بحث آزاد از جمله پیشنهاداتی بود که در این جلسه مطرح گردید.
دفعات مشاهده: 6393 بار   |   دفعات چاپ: 247 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: برگزاری نشست مدیران فرهنگی دانشکده ها با معاونت فرهنگی و اجتماعی / ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ::
 | تاریخ ارسال: 1399/12/20 | 
برگزاری جلسه دوره ای معاونت فرهنگی و اجتماعی
با مدیران فرهنگی دانشکده ها
جلسه دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها با معاون فرهنگی و اجتماعی و مدیران و مشاوران معاونت و همچنین نماینده دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در روز سه شنبه ۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۹ در سالن اجتماعات ساختمان ۱۵ خرداد برگزار گردید.
در این جلسه آقای دکتر ارجمندی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، ضمن قدردانی از تلاش های مدیران فرهنگی دانشکده ها در سال گذشته، با تحلیل شرایط فرهنگی و اجتماعی روز کشور و بررسی چالش های پیش روی دانشجویان، توجه مدیران فرهنگی را به آمادگی بیشتر در این خصوص جلب نمودند.
گزارش های در خصوص برگزاری جشنواره بین المللی حرکت، که هفته آینده در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می گردد و همچنین موضوع پی گیری برنامه راهبردی دانشگاه و مواردی دیگر از جمله موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 
دفعات مشاهده: 10148 بار   |   دفعات چاپ: 582 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: جلسه هماهنگی حوزه معاونت فرهنگی و مدیران فرهنگی دانشکده ها / ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ::
 | تاریخ ارسال: 1399/11/20 | 
در روز یکشنبه مورخ ۱۹/۱۱/۱۳۹۹، جلسه شورای مدیران فرهنگی دانشکده‌ها، با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی، مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی و مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه معاونت و در خصوص هماهنگی جهت بازدید و استقبال محدود از دانشجویان نوورود کارشناسی ۹۹، برگزار گردید.
با توجه به تصمیم مسئولین  دانشگاه در خصوص برنامه‌ریزی جهت حضور و استقبال از دانشجویان نوورود کارشناسی و با رعایت دستورات بهداشتی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی، در این جلسه بحث و همفکری انجام و موارد زیر مصوب گردید.
۱- تاریخ بازدید و استقبال از دانشجویان نوورود هر دانشکده، پس از هماهنگی با روسای دانشکده‌ها، از طریق معاونت فرهنگی و اجتماعی، اعلام خواهد شد.
۲- حضور و بازدید دانشجویان با رعایت  شیوه‌نامه‌های بهداشتی و به صورت محدود، از فضاهای عمومی دانشگاه و فضاهای آموزشی، کارگاهی و آزمایشگاهی دانشکده‌ها، به تفکیک گروه‌های مختلف، صورت خواهد گرفت.
۳- مدیران فرهنگی دانشکده‌ها، نقش محوری در مدیریت و اجرای این بازدیدها خواهند داشت تا برنامه استقبال و بازدید با کیفیت مطلوب و موثر برگزار شود.
۴- به منظور رعایت بهتر شیوه نامه‌های بهداشتی و نظر به دشواری‌ حضور دانشجویان غیر تهرانی با توجه به شرایط و محدودیت‌های شیوع ویروس کرونا، ثبت نام و شرکت در برنامه بازدید از دانشگاه، ویژه دانشجویان نوورود شهر تهران و حومه که مشکلی در ایاب و ذهاب، تامین خوابگاه و مسائل مربوط به آن ندارند، می‌باشد.
۵- مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه با همکاری مدیران فرهنگی دانشکده‌ها، جدول برنامه‌ها و زمان بندی بازدید دانشجویان هر یک از دانشکده‌ها را تنظیم و اعلام خواهد نمود.
۶- جهت برگزاری هر چه مطلوب‌تر این برنامه، مدیران فرهنگی دانشکده‌ها، نسبت به برنامه‌ریزی برنامه‌های مفید و خلاقانه‌ در دانشکده‌ها، اقدام خواهند نمود.
۷_ حضور دانشجویان به صورت اختیاری می باشد.
دفعات مشاهده: 9774 بار   |   دفعات چاپ: 601 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: نشست مدیران فرهنگی دانشکده ها با معاون و مدیران معاونت فرهنگی و اجتماعی / ۳۰ دی ۱۳۹۹ ::
 | تاریخ ارسال: 1399/11/4 | 
نشست مجازی معاون فرهنگی و اجتماعی؛ مدیران فرهنگی حوزه معاونت و مدیران فرهنگی دانشکده ها در روز سه شنبه ۳۰ دی ماه ۹۹ و از ساعت ۱۵ الی ۱۷ برگزار گردید.
در ابتدا  دکتر خیرالّدین (مدیر محترم ارتباطات فرهنگی و اجتماعی) دستور جلسه این نشست را مطرح و در خصوص هر کدام بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
دستور جلسه این نشست "روند تدوین برنامه راهبردی دانشگاه در حوزه تعالی سازمانی فرهنگی و اجتماعی" مطرح گردید. در این جلسه جناب آقای دکتر پیشوایی به عنوان دبیر کارگروه تدوین برنامه راهبردی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه به تشریح روند تدوین برنامه راهبردی و بررسی برنامه های قبلی پرداخته و در ادامه مدیران محترم فرهنگی و اجتماعی دانشکده ها نظرات خود را در این خصوص بیان نمودند.
"پس از بحث و معرفی اهداف مطروحه توسط آقای دکتر پیشوایی دبیر کارگروه تعالی سازمانی، فرهنگی و اجتماعی از روند تدوین و ملاحظات مربوطه روی نقش آفرینی مدیران فرهنگی دانشکده ها در تحقق و اجرایی شدن برنامه تاکید گردید."
دکتر ارجمندی؛ معاون محترم فرهنگی و اجتماعی در ادامه بر لزوم توجه به تدوین برنامه راهبردی فرهنگی دانشگاه به صورت دقیق، کاربردی و موثر تأکید نمودند.
دفعات مشاهده: 10160 بار   |   دفعات چاپ: 568 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: گزارش جلسه معاون فرهنگی و اجتماعی با مدیران فرهنگی دانشکده ها_۱۲ خردادماه ۱۳۹۹ ::
 | تاریخ ارسال: 1399/3/13 | 
گزارش جلسه معاون فرهنگی و اجتماعی با مدیران فرهنگی دانشکده ها
۱۲ خردادماه ۱۳۹۹
"فروپاشی غرب از درون اتفاق خواهد افتاد..."
 جلسه معاون فرهنگی و اجتماعی با حضور مدیران فرهنگی دانشکده ها و مدیران ستادی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران در روز دوشنبه ۱۲ خرداد ماه ۱۳۹۹ از ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۵:۳۰ در مجتمع رفاهی اساتید دانشگاه برگزار گردید.
در ابتدا و پس از قرائت قران کریم، آقای دکتر مرزبان (مدیر محترم ارتباطات فرهنگی و اجتماعی) ضمن خوش آمدگویی به حضار، دستور جلسه را مطرح فرمودند.
سپس دکتر ارجمندی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در ادامه جلسه بیان داشتند.
ایشان در ابتدا با اشاره به اهمیت نظم و انظباط فردی و جمعی، نسبت به زمانبندی برگزاری به موقع جلسات نکاتی را عنوان کردند.
در ادامه این جمله ای از شهید آوینی را بیان کردند که: " فروپاشی غرب از درون اتفاق خواهد افتاد. من در فروپاشی تمدن غرب بیشتر به تحول درونی غربی ها امیدوارم، تا جنگی رو در رو که میان شرق و غرب و یا اسلام و غرب روی دهد. اما غرب از درون خواهد پوسید و در خود فرو خواهد ریخت و چون عقربی در محاصره آتش خود را نیش خواهد زد و کشت"و سپس به حمله نیروهایی امریکایی و شهادت سردار قاسم سلیمانی اشاره کرده و گفتند: امریکایی ها فکر می کردند با شهادت ایشان، و برقراری تحریم های بیشتر، جبهه مقاومت ضعیف شده و ما بسوی تسلیم سیاسی می رویم. اما پهلو گرفتن کشتی های ایران با پرچم مقدس جمهوری اسلامی در سواحل کشور ونزوئلا و پرتاب ماهواره نور نشان داد که تحلیل های آنها اشتباه بوده و تحریم ها ی ظالمانه نمی توانند اقتدار ایران را بشکنند.
به گفته ی مشاور کاخ سفید"این روزها ایران باعث آشوب و ناامنی در امریکا شده است" اگر چه ایران چنین دخالتی نداشته، اما این نشان از  قدرت جمهوری اسلامی ایران در خارج از مرزهای خود است که دشمنان چنین اعتراف می کنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با طرح موضوع بیماری کرونا و تاثیرات منفی این موضوع بر فعالیت های فرهنگی، تاکید کردند که ما باید این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و خود را با شرایط جدید تطبیق دهیم. این بیماری نباید جلو فعالیت های ما را بگیرد و حتی باید باعث تلاش بیشتر ما نیز بشود.
ایشان ادامه دادند، اگر چه احتمالا در آینده بخاطر این بیماری، ما آسیب های اجتماعی و اقتصادی داشته باشیم، اما این از وظایف ما و مدیران فرهنگی دانشکده هاست که باید برای کاهش این پیامدها برنامه ریزی کنیم و ایده های تازه ارائه دهیم.


ما باید به اندازه توان خود تلاش کنیم که بتوانیم  دغدغه های بحق مقام معظم رهبری را با برنامه های منسجم به انجام برسانیم. ما باید نسبت به موضوعات جامعه حساس بوده و به موقع احساس مسئولیت داشته باشیم...

در قسمت بعدی آقای دکتر ارجمندی به کلید واژه های مهمی چون " حجاب و عفاف، گفتمان سازی، کرسی های آزاداندیشی، عدالت خواهی، مطالبه گری همراه با استدلال و منطق و ..." در سخنرانی مقام معظم رهبری در جلسه سوم اردیبهشت ۱۳۹۹ اشاره داشتند، که ما باید به اندازه توان خود تلاش کنیم که بتوانیم  دغدغه های بحق مقام معظم رهبری را با برنامه های منسجم به انجام برسانیم. ما باید نسبت به موضوعات جامعه حساس بوده و به موقع احساس مسئولیت داشته باشیم.
حفظ روحیه جوانی می تواند در این راه به ما کمک بسیاری نماید. با نشاط بودن، بروز بودن و از این دست مسائل ما را در حفظ روحیه جوانی کمک می کند.
سپس دکتر ارجمندی اشاره داشتند که؛ مقام معظم رهبری سال های پیش این دانشگاه را با عنوان "فیضیه" خطاب کردند، که این موضوع بار مسئولیت سنگینی را به دوش همه ما گذاشته است.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با تاکید به نقش مدیران فرهنگی در دانشکده ها، از آنها خواست با اختصاص وقت های مشخص شده، نسبت به موضوعات فرهنگی دانشکده فعال تر باشند. در واقع با تلاش بیشتر، ما می توانیم جایگاه مدیران فرهنگی در دانشکده ها را ارتقاء دهیم و به وظیفه خودمان عمل کنیم.
ایشان سپس از مدیران فرهنگی دانشکده ها خواست تا ارتباط با بدنه دانشجویی را بیشتر و با توجه به شرایطی که ویروس کرونا ایجاد کرده، برنامه های بروز و لازم مجازی برگزار کرده و دانشجویان را سرزنده نگه دارید. با کمک مدیران محترم فرهنگی در دانشکده ها باید مدیریت های فرهنگی جایگاه واقعی خود را پیدا کنند.
دکتر مرزبان در ادامه جلسه اشاره کردند که برای ارتباط بیشتر و موثرتر با مدیران فرهنگی دانشکده ها، تصمیم گرفته شده است که هر هفته یکی از مدیران فرهنگی دانشکده ها در جلسه هفتگی شورای مدیران فرهنگی معاونت فرهنگی و اجتماعی حضور داشته باشند.
در ادامه آقای دکتر دهقان نژاد ( مدیر محترم امور فرهنگی و فوق برنامه) با تاکید به آگاهی از برخی مشکلات مدیران فرهنگی دانشکده ها، به بخشی از فعالیت های این مدیریت ها در دوره قرنطینه اشاره داشتند و گفتند که، اگر چه بودجه امسال کاهشی است، ما نباید از کیفیت برنامه ها کاسته شود.
در پایان جلسه نیز چند نفر از مدیران فرهنگی دانشکده ها به بیان برخی از پیشنهادها و مشکلات خود پرداختند.از جمله : پیشنهاد ایجاد کانال های فرهنگی در فضای مجازی، برای ارتباط بیشتر با دانشجویان. عدم تخصیص بودجه برای برخی از مدیران فرهنگی و ابهام در چگونگی برنامه ریزی های فرهنگی با توجه به شرایط بیماری کرونا، که این موضوعات توسط آقای دکتر ارجمندی پاسخ داده شدند.
دفعات مشاهده: 13715 بار   |   دفعات چاپ: 1008 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: اولین جلسه مجازی معاونت فرهنگی و اجتماعی / 19 اسفند 1398 ::
 | تاریخ ارسال: 1398/12/24 | 
همزمان با شیوع ویروس کرونا و در اولین جلسه مجازی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران از طریق LMS
دکتر ارجمندی: در این شرایط حساس، ما دانشگاهیان نباید در خانه نشسته و کنج عزلت و خلوت اختیار کنیم

برگزاری اولین جلسه مجازی معاونت فرهنگی و اجتماعی
با توجه به شیوع ویروس کرونا و پیرو اطلاعیه های ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت، اولین جلسه مجازی معاون فرهنگی و اجتماعی با مدیران فرهنگی دانشکده ها از طریق LMS (Learning Management System) و در روز دوشنبه ۱۹ اسفندماه ۹۸ از ساعت 13 تا 15، برگزار گردید.
دکتر ارجمندی (معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران) در آغاز این جلسه با تبریک میلاد با سعادت امام علی (ع) و روز پدر  و تسلیت به مناسب وفات حضرت زینب (س) و با اشاره به آیه «وَ لَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْ‏ءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَ الْجُوعِ وَ نَقْصٍ مِنَ الْأَمْوالِ وَ الْأَنْفُسِ وَ الثَّمَراتِ وَ بَشِّرِ الصَّابِرینَ»، «و قطعاً شما را به چیزی از قبیلِ‏ ترس و گرسنگی، و کاهش در اموال و جان ها و محصولات می‏ آزماییم و مژده ده شکیبایان را» گفت: امروز می تواند مصداق یکی از آزمایش­های الهی باشد.
وظیفه نخبگان، اساتید و دانشجویان
وی سپس با تبیین وظیفه نخبگان، استادان و دانشجویان در دوره بحران بیماری فراگیر کرونا افزود: در دوره ای که ملت و کشور به حضور نخبگان جامعه اش نیاز دارد، صحیح نیست که ما  اساتید دانشگاه و دانشجویان در خانه نشسته و کنج عزلت و خلوت را اختیار کنیم. امروز کشور و ملت به حضور ما نیاز دارد و این حضور باید به موقع انجام گیرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی گفت: نباید فعل ما از مصادیق نوشدارو بعد از مرگ سهراب باشد و همان گونه که ما از خانواده مان حفاظت می کنیم، باید از ملت و کشورمان نیز محافظت و پاسداری نماییم و در بحران ها، پاسدار ایران و ایرانی باشیم و چه نیکو سرود حکیم ابوالقاسم فردوسی:
چو ایران نباشد تن من مباد               بر این بوم و بَر زنده یک تن مباد
همه سَر به سَر تن به کشتن دهیم     از آن به که کشور به دشمن دهیم
دریغ است ایران که ویران شود           کنام پلنگان و شیران شود
 
 
سوء استفاده دشمن از شیوع ویروس کرونا
وی تاکید کرد: دشمن قصد دارد که از عواقب ویروس کرونا کمال سوء استفاده  را به عمل آورد و از طرق مختلف ما را مورد حمله قرار دهد که یکی از آنها تحریم داروهای مورد نیاز است. از طرفی صدها شبکه علیه روح و جان مردم ما فعالیت دارند تا یأس و نومیدی و تنش­های گوناگون را القا کنند امّا باید اساتید و دانشجویان، هشیار و بیدار باشند تا در این جنگ احتمالی بیولوژیک، مغلوب نشویم.
حضور جهادی اساتید در عرصه های مورد نیاز
عضو هیات رئیسه دانشگاه گفت: اساتید باید در دو جبهه پشتیبانی و صف، فعالانه شرکت کنند و در هر فعالیت و تلاش جهادی و انقلابی، بدون هیچ چشم داشتی شرکت نمایند. به عنوان مثال، ما اساتید و دانشجویان، باید از دانش فنی خود مدد گرفته، به  تولید دارو و شوینده و دیگر مواد مورد نیاز بهداشتی اقدام نماییم، با کارخانه ها در ارتباط بوده، در مراکز تولیدی بزرگ و کوچک به صورت جهادی حاضر شده و به آنان مشورت و یاری رسانیم.
دمیدن روح امیدواری در کلاس های درس مجازی
وی در ادامه افزود: باید ما اساتید در کلاس های درس مجازی، روح امیدواری و باورمندی را در دانشجویان عزیز که امید و اعتماد آینده ما هستند، تقویت کنیم تا آنها به نوبه خود در حال و آینده، سفیران امید و ایثارگری در جامعه باشند.
حضور در شبکه های اجتماعی با عنوان دانشگاهی
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گفت: ما اساتید باید در گروه ها و شبکه های اجتماعی، با اسم و عنوان دانشگاهی حضور فعال داشته باشیم  و با بصیرت و کلامی نرم و عالمانه به مردم و مدیران، مشاوره دهیم تا بتوانند با آرامش، قوت و قدرت، تصمیم بگیرند.
باید توجه داشته باشیم که بدخواهان و نظام سلطه و رسانه های آنها به دنبال یاس و ناامیدی ملت بزرگ و قهرمان ایران هستند تا به هر طریق ممکن اقتصاد و اقتدار ملی ما را بشکنند. باید این بار ثابت کنیم ما ملت و جوانانی خستگی ناپذیر و سلحشور داریم.
مقابله با شایعه پراکنی و منفی بافی­ها
وی تصریح کرد: ما اساتید و دانشجویان باید در مقابل شایعه پراکنی و منفی بافی و جنگ روانی بدخواهان ایران و ایرانی در داخل و خارج ایستاده، موفقیت ها و پیروزی های بسیار -که حاصل سالها تلاش پیشروان علم و رزمندگان جبهه حق علیه باطل بوده است- را یاد آور شویم.
برخورد جدی قضایی با محترکین و سودجویان
وی در پایان اشاره نمود باید از مراجع مسئول و قضایی بخواهیم کسانی که مواد مورد نیاز فعلی جامعه را احتکار و خاین به ایران و ایرانی هستند را شناسایی و بدون تعلل به اشد مجازات برسانند.
گفتنی است در این جلسه، موضوعات مطرح شده، توسط مدیران فرهنگی دانشکده ها  و اساتید به صورت مجازی و LMS، مورد بحث و گفت گو قرار گرفت و راهکارهای اجرایی بیان و مقرر گردید که اساتید در حدّ توان خود در این راستا با جرات تلاش نمایند و طرح های خود را ارائه دهند.
در ادامه این جلسه، مسایل مختلف فرهنگی و اجتماعی در وضعیت پیش آمده توسط مدیران فرهنگی بررسی شد. در انتها نیز همگی برای دفع و رفع این بلا، دعا و توسل نمودند.
لازم به ذکر است جلسات آتی معاون فرهنگی و اجتماعی و مدیران فرهنگی دانشکده های دانشگاه علم و صنعت ایران به صورت مجازی و از طریقLMS  برگزار خواهد شد.


 
دفعات مشاهده: 14559 بار   |   دفعات چاپ: 960 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: برگزاری نشست مدیران فرهنگی دانشکده ها با سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی / 17 دی 1398 ::
 | تاریخ ارسال: 1398/10/14 | 
برگزاری نشست مدیران محترم فرهنگی دانشکده ها با سرپرست محترم معاونت فرهنگی و اجتماعی
 
نشست مدیران محترم فرهنگی دانشکده ها با سرپرست محترم معاونت فرهنگی و اجتماعی در فضایی کاملاً صمیمانه در روز سه شنبه مورخ 17دیماه 1398 از ساعت 8 الی 10:30 صبح در ساختمان 15 خرداد برگزار گردید.
در آغاز و پس از قرائت قرآن مجید آقای دکتر مرزبان راد (مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی) شهادت سردار سلیمانی را تبریک و تسلیت گفته و ضمن لزوم ادامه دادن راه ایشان، بر پاسداشت مجاهدت ها  و دستاوردهای این شهید بزرگوار تاکید کردند.

در ادامه دکتر ارجمندی سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در موضوع شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی بیان داشتند: خون سردار شهید خلوص نیت بزرگی در عرصه فرهنگی و اجتماعی جامعه ایجاد نموده و این خون دوباره ظرفیت دهه شصت و دفاع مقدس در جامعه ما ایجاد کرده است. خون سردار قبله نمای حرکت ما به سوی قبله شده است باید قبله نما از دستمان نیفتد. خون شهید حاج قاسم سلیمانی جریان ساز شده است که خط و هدف را برای جوانان و دانشجویان تبیین کرده است. جوشش و حرکتی تازه به محورهای مقاومت و آزادی خواهان عالم تزریق نموده و یک موج جهانی علیه استکبار جهانی، آمریکا و نوکرانش در منطقه ایجاد نموده است.
دکتر ارجمندی در ادامه بیان داشتند ما بر مبنای اشاره الهی در قرآن کریم باید محکم در مقابل مستکبرین و ظالمین ایستاده و ترس و خوف به دل راه ندهیم و تاکید داشتند که راه سرافرازی ایران و ایرانی، انتقام گرفتن از دشمن است. اگر ما با شدت با دشمن برخورد کردیم، دشمن زمین گیر می شود و مجبور است منطقه را ترک کند. اما اگر محافظه کاری و سکوت کردیم، دشمن به ما حمله می کند و اقتدار ما را از بین می برد.
سپس ایشان به دشواری های فعالیت های فرهنگی اشاره کرده و در این خصوص مثال هایی را بیان نمودند و اشاره داشتند کار فرهنگی باید خالصانه برای خدا باشد و کسانی که در عرصه های فرهنگی فعالیت دارند باید عاشقانه در این مسیر شب و روز نشناسند. دکتر ارجمندی خط مشی آینده معاونت فرهنگی و اجتماعی و مدیران فرهنگی در دانشکده ها را تبیین و بررسی نمودند.
حجت الاسلام و المسلمین کریمی (معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه) سخنران بعدی جلسه بودند،ایشان ضمن گرامی داشت مقام سردار شهید سلیمانی و بیان برخی مباحث اخلاقی،  برای سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی جدید آرزوی موفقیت داشتند.
در ادامه جلسه چند تن از مدیران فرهنگی دانشکده ها در خصوص دغدغه های فرهنگی خود مطالبی را عنوان کردند و خواستار اصلاح برخی آیین نامه ها برای سهولت بیشتر فعالیت های فرهنگی شدند.
سخنران بعدی جلسه حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی نژاد (مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه) بودند که پس از تبیین شخصیت شهید حاج قاسم سلیمانی، به داشتن نگاه راهبردی در موضوعات فرهنگی اشاره کردند و به مدیران فرهنگی توصیه داشتند که لازم است در این شرایط، فعالیت فرهنگی را به روز نموده و گسترش دهیم.
در پایان دکتر ارجمندی بیان داشتند که با کمک مدیران فرهنگی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه باید در جهت گفتمان سازی فرهنگی در تراز فیضیه دانشگاه ها یعنی دانشگاه علم و صنعت ایران تلاش نماییم.


دفعات مشاهده: 15036 بار   |   دفعات چاپ: 1014 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: نشست دوره ای مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشکده ها / 3 اردیبهشت 1398 ::
 | تاریخ ارسال: 1398/2/4 | 

نشست مدیران فرهنگی دانشکده ها و حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی با حضور مدیران فرهنگی دانشکده ها، معاون فرهنگی و اجتماعی، جناب آقای دکتر شریعت، مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی، جناب آقای دکتر مرزبان راد، مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه، جناب آقای دکتر ، مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی، جناب آقای ساویز، در روز سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 درسالن کنفرانس ساختمان 15 خرداد برگزار شد. در این جلسه پس از قرائت قرآن و بیان نکات مختلف از جانب مسئولین حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی، اساتید محترم حاضر در جلسه به تبادل نظر پرداختند.

در این جلسه مواردی همچون برنامه گرامیداشت روز معلم، برنامه سالانه دانشکده ها و گزارش عملکرد سال گذشته، برنامه های ویژه ماه مبارک رمضان در دانشکده ها و سایر برنامه های جاری دانشگاه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت. در پایان نشست جناب آقای دکتر غفاری نژاد مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه که به عنوان میهمان در جلسه حضور داشتند به بیان نکاتی پیرامون لزوم تقویت دانشجویان المپیادی و استفاده از ظرفیت انجمن های علمی و همچنین کمک به اصلاح ساختار انتخاب و جذب استعدادهای درخشان پرداختند.

دفعات مشاهده: 18949 بار   |   دفعات چاپ: 1323 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: نشست دوره ای مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشکده ها / 21 اسفند 1397 ::
 | تاریخ ارسال: 1397/12/23 | 

نشست دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها و حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی؛ با حضور مدیران و مشاوران معاونت فرهنگی و اجتماعی در روز سه شنبه 21 اسفند 1397 در مجتمع رفاهی اساتید پیرامون موضوع جمع بندی فعالیت های سال 1397 و تقدیر از تلاشهای مدیران محترم فرهنگی دانشکده ها برگزار شد.

جلسه با بیانات جناب آقای ساویز، مشاور اجتماعی معاون فرهنگی و اجتماعی پیرامون بایسته های فرهنگی، مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی جناب آقای دکتر مرزبان راد؛ معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آقای دکتر شریعت و سایر مدیران پیگیری شد.
در ضمن مقرر گردید مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشکده ها در اسرع وقت نسبت به تهیه و ارسال تقویم اجرایی فرهنگی دانشکده مهر تا مهر، برنامه راهبردی دانشکده برای سال 1398 و همچنین گزارش سالانه خود اقدام فرمایند.

در  ادامه پس از مراسم تقدیر از مدیران فرهنگی سابق که در سال 1397 این مسئولیت را به مدیر فرهنگی جدید واگذار نموده بودند؛ در جلسه دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها،نقطه نظرات مدیران محترم بیان شد و جلسه با ذکر صلوات خاتمه یافت. در پایان جلسه هدیه یادبودی به پاس زحمات یکساله مدیران محترم به ایشان تقدیم شد.
دفعات مشاهده: 18406 بار   |   دفعات چاپ: 1304 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: نشست دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها / 26 شهریور1397 ::
 | تاریخ ارسال: 1397/6/27 | 

نشست دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها و حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی با حضور مدیران فرهنگی دانشکده ها، معاون فرهنگی و اجتماعی، مدیران و مشاوران حوزه معاونت فرهنگی در روز دوشنبه 26 شهریور 1397 درسالن جلسات ساختمان 15 خرداد برگزار شد. در این جلسه پس از قرائت قرآن و بیان نکات مختلف از جانب مسئولین حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی، اساتید محترم حاضر در جلسه به تبادل نظر پرداختند.

در این جلسه در مورد برنامه ریزی برای فرهنگی دانشکده ای بر اساس برنامه راهبردی دانشگاه و بودجه مصوب هر دانشکده تاکید شد و همچنین نحوه استقبال از دانشجویان ورودی جدید و سفر مشهد مقدس مورد بررسی قرار گرفت، سایر برنامه های فرهنگی جاری دانشگاه نیز مطرح و مورد بررسی قرار گرفت. 

دفعات مشاهده: 19285 بار   |   دفعات چاپ: 1342 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: نشست دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها / 19 خرداد 1397 ::
 | تاریخ ارسال: 1397/3/22 | 

نشست مدیران فرهنگی دانشکده ها و حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی با حضور مدیران فرهنگی دانشکده ها، معاون فرهنگی و اجتماعی، جناب آقای دکتر شریعت، مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی، جناب آقای دکتر مرزبان راد، و سایر مدیران و مشاوران معاونت فرهنگی و اجتماعی در روز 19 خرداد 1397 درسالن جلسات ساختمان 15 خرداد برگزار شد. در این جلسه پس از قرائت قرآن و بیان نکات مختلف از جانب مسئولین حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی، اساتید محترم حاضر در جلسه به تبادل نظر پرداختند.

در این جلسه موارد مهمی همچون روش های ایجاد نشاط، تهیه برنامه تقویم اجرایی فرهنگی دانشکده ها، برنامه استقبال از ماه مبارک رمضان و برنامه روز باز دانشگاه و همچنین کلاس های تابستانی فرزندان اساتید و کارکنان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت. 

دفعات مشاهده: 18892 بار   |   دفعات چاپ: 1392 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: نشست دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها /4 اردیبهشت 1397 ::
 | تاریخ ارسال: 1397/2/5 | 

نشست مدیران فرهنگی دانشکده ها و حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی با حضور مدیران فرهنگی دانشکده ها، معاون فرهنگی و اجتماعی، جناب آقای دکتر شریعت، مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی، جناب آقای دکتر مرزبان راد، مدیر مرکز مشاوره، جناب آقای دکتر موحدی راد، مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی، جناب آقای ساویز، در روز سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 درسالن کنفرانس ساختمان 15 خرداد برگزار شد. در این جلسه پس از قرائت قرآن و بیان نکات مختلف از جانب مسئولین حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی، اساتید محترم حاضر در جلسه به تبادل نظر پرداختند.

در این جلسه موارد مهمی همچون مدیریت تحول گرا در دانشگاه ، مدیریت مجموعه های دانشجویی توسط جناب آقای ساویز و طرح استاد مشاور،تقویم اجرایی تشکل ها و دفاتر فرهنگی، برنامه های ویژه ماه مبارک رمضان و سایر برنامه های جاری دانشگاه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت. 

دفعات مشاهده: 18911 بار   |   دفعات چاپ: 1379 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: نشست دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها / 20 اسفند 1396 ::
 | تاریخ ارسال: 1396/12/21 | 

نشست دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها و حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی؛ با حضور مدیران و مشاوران معاونت فرهنگی و اجتماعی در روز یکشنبه 20 اسفند 1396 در سالن اجتماعات ساختمان 15خرداد پیرامون موضوع جمع بندی فعالیت های سال 1396 و تقدیر از تلاشهای مدیران محترم فرهنگی دانشکده ها برگزار شد.

جلسه با بیانات مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی جناب آقای دکتر مرزبان راد؛ معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آقای دکتر شریعت و سایر مدیران پیگیری شد.

در  ادامه جلسه دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها،نقطه نظرات مدیران محترم بیان شد و جلسه با ذکر صلوات خاتمه یافت.در پایان جلسه هدیه یادبودی به پاس زحمات یکساله مدیران محترم به ایشان تقدیم شد.

دفعات مشاهده: 21179 بار   |   دفعات چاپ: 1467 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: نشست دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها / 2 آبان 1396 ::
 | تاریخ ارسال: 1396/8/3 | 

نشست دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها و حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی؛ با حضور مدیران و مشاوران معاونت فرهنگی و اجتماعی در روز سه شنبه 2 آبان 1396 در سالن اجتماعات ساختمان 15خرداد پیرامون موضوع برنامه عای فرهنگ دانشکده در سال تحصیلی جدید و گزارش فعالیت های انجام شده قبلی برگزار شد.

جلسه با بیانات مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی جناب آقای دکتر مرزبان راد؛ معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آقای دکتر شریعت و سایر مدیران پیگیری شد.

در  ادامه جلسه دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها،نقطه نظرات مدیران محترم بیان شد و جلسه با ذکر صلوات خاتمه یافت.

دفعات مشاهده: 22424 بار   |   دفعات چاپ: 1477 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: نشست دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها و حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی/ 14 شهریور 1396 ::
 | تاریخ ارسال: 1396/6/22 | 

AWT IMAGE

نشست دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها و حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی؛ با حضور مدیران و مشاوران معاونت فرهنگی و اجتماعی در روز سه شنبه 14 شهریور 1396 در سالن اجتماعات ساختمان 15خرداد پیرامون موضوع استقبال از دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه برگزار شد.

جلسه با بیانات مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی جناب آقای دکتر مرزبان راد؛ مدیر دفتر طرح و برنامه آقای دکتر واحدی، مشاور معاون فرهنگی، مدیر امورفرهنگی و فوق برنامه آقای دکتر قائمی و مشاور اجتماعی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آقای ساویز و مدیر مرکز مشاوره آقای دکتر موحدی راد پیگیری شد.

در  ادامه جلسه دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها،نقطه نظرات مدیران محترم بیان شد و جلسه با ذکر صلوات خاتمه یافت.

دفعات مشاهده: 24611 بار   |   دفعات چاپ: 1611 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: برگزاری نشست دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها / 12اردیبهشت 1396 ::
 | تاریخ ارسال: 1396/2/13 | 

AWT IMAGE

نشست دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها و حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی؛ با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در روز سه شنبه 12 اردیبهشت 1396 در سالن اجتماعات ساختمان 15خرداد برگزار شد.

جلسه با بیانات مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی جناب آقای دکتر مرزبان راد؛ معاون محترم فرهنگی و اجتماعی جناب آقای دکتر شریعت؛ مدیر دفتر طرح و برنامه آقای دکتر واحدی، مشاور معاون فرهنگی و مدیر دفتر ارتباط با مدارس، جناب آقای دکتر عبدالعالی و مشاور اجتماعی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آقای ساویز پیگیری شد.

در  ادامه جلسه دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها،نقطه نظرات مدیران محترم بیان شد و جلسه با ذکر صلوات خاتمه یافت.

دفعات مشاهده: 23943 بار   |   دفعات چاپ: 1546 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: برگزاری نشست دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها / 17 اسفند 1395 ::
 | تاریخ ارسال: 1395/12/23 | 

AWT IMAGE

نشست دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها و حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی؛ با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در روز سه شنبه 17 اسفند 95 در سالن اجتماعات ساختمان 15خرداد برگزار شد.

جلسه با بیانات مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی جناب آقای دکتر مرزبان راد؛ معاون محترم فرهنگی و اجتماعی جناب آقای دکتر شریعت؛ مدیر دفتر طرح و برنامه آقای دکتر واحدی و با موضوع جمعبندی فعالیتهای سال 1395؛ بررسی آمار اعلام شده در خصوص اهداف کمی از طرف دانشکده ها؛ اعلام گزارش برنامه و بودجه دانشکده ها و تقدیر و تشکر از مدیران فرهنگی سابق پیگیری شد.

در  ادامه جلسه دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها،نقطه نظرات مدیران محترم بیان شد و جلسه با ذکر صلوات خاتمه یافت.

دفعات مشاهده: 26004 بار   |   دفعات چاپ: 1505 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: جلسه تبادل نظر با دانشگاه فردوس مشهد 1395/10/27 ::
 | تاریخ ارسال: 1395/11/3 | 

AWT IMAGE

جلسه تبادل نظر جناب آقای دکتر جواد مرزبان راد مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی با جناب آقای دکتر علیرضا آزاد رئیس گروه مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی اجتماعی دانشگاه فردوس مشهد در روز دوشنبه مورخ 1395/10/27 به منظور آشنایی و تبادل تجربیات در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.

در این جلسه ضمن تشریح ساختار معاونت فرهنگی و اجتماعی به ویژه مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران و برخی تجربیات در زمینه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در حوزه های مربوط به اساتید، کارکنان و دانشجویان و خانواده های ایشان و همچنین مساولی همچون مدیران فرهنگی دانشکده ای و اساتید مشاور بیان شد.

درپایان بر لزوم تبادل تجربیات دانشگاه های معتبر کشور تأکید شد و همچنین جناب آقای دکتر آزاد اعلام دعوت خود به منظور بازدید مدیران فرهنگی دانشگاه علم و صنعت ایران از دانشگاه فردوسی مشهد را بیان نمودند.

دفعات مشاهده: 27050 بار   |   دفعات چاپ: 1484 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: جلسه تبادل نظر با مدیران فرهنگی جهت تدوین برنامه راهبردی 1395/10/8 ::
 | تاریخ ارسال: 1395/10/11 | 

AWT IMAGE

پیرو آماده سازی برنامه راهبردی فرهنگی دانشکده ها، برگزاری جلسات همفکری و تبادل نظر با مدیران فرهنگی دانشکده ها به صورت انفرادی از طرف مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی  و با حضور مدیران فرهنگی دانشکده های  مکانیک،  کامپیوتر، خودرو و با حضور جناب آقای مهندس جنابی برگزار شد. 

دفعات مشاهده: 25412 بار   |   دفعات چاپ: 1407 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: سایر مطالب این بخش: ::
:: نشست دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها /23آذر95 - 1395/10/5 -
:: جلسات تبادل نظر با مدیران فرهنگی دانشکده ها و اسامی مدیران فرهنگی95 /14مهر1395 - 1395/7/18 -
:: نشست دوره ای مدیران فرهنگی دانشکده ها/7شهریور 1395 - 1395/7/1 -
:: نشست مدیران فرهنگی دانشکده هاو معاونت فرهنگی و اجتماعی 5آبان94 - 1394/8/6 -
:: مدیران فرهنگی دانشکده ها - 1394/7/5 -

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد