مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی- مدیران فرهنگی دانشکده ها
برگزاری نشست مدیران فرهنگی دانشکده ها با سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی / 17 دی 1398

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/10/14 | 
برگزاری نشست مدیران محترم فرهنگی دانشکده ها با سرپرست محترم معاونت فرهنگی و اجتماعی
 
نشست مدیران محترم فرهنگی دانشکده ها با سرپرست محترم معاونت فرهنگی و اجتماعی در فضایی کاملاً صمیمانه در روز سه شنبه مورخ 17دیماه 1398 از ساعت 8 الی 10:30 صبح در ساختمان 15 خرداد برگزار گردید.
در آغاز و پس از قرائت قرآن مجید آقای دکتر مرزبان راد (مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی) شهادت سردار سلیمانی را تبریک و تسلیت گفته و ضمن لزوم ادامه دادن راه ایشان، بر پاسداشت مجاهدت ها  و دستاوردهای این شهید بزرگوار تاکید کردند.

در ادامه دکتر ارجمندی سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در موضوع شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی بیان داشتند: خون سردار شهید خلوص نیت بزرگی در عرصه فرهنگی و اجتماعی جامعه ایجاد نموده و این خون دوباره ظرفیت دهه شصت و دفاع مقدس در جامعه ما ایجاد کرده است. خون سردار قبله نمای حرکت ما به سوی قبله شده است باید قبله نما از دستمان نیفتد. خون شهید حاج قاسم سلیمانی جریان ساز شده است که خط و هدف را برای جوانان و دانشجویان تبیین کرده است. جوشش و حرکتی تازه به محورهای مقاومت و آزادی خواهان عالم تزریق نموده و یک موج جهانی علیه استکبار جهانی، آمریکا و نوکرانش در منطقه ایجاد نموده است.
دکتر ارجمندی در ادامه بیان داشتند ما بر مبنای اشاره الهی در قرآن کریم باید محکم در مقابل مستکبرین و ظالمین ایستاده و ترس و خوف به دل راه ندهیم و تاکید داشتند که راه سرافرازی ایران و ایرانی، انتقام گرفتن از دشمن است. اگر ما با شدت با دشمن برخورد کردیم، دشمن زمین گیر می شود و مجبور است منطقه را ترک کند. اما اگر محافظه کاری و سکوت کردیم، دشمن به ما حمله می کند و اقتدار ما را از بین می برد.
سپس ایشان به دشواری های فعالیت های فرهنگی اشاره کرده و در این خصوص مثال هایی را بیان نمودند و اشاره داشتند کار فرهنگی باید خالصانه برای خدا باشد و کسانی که در عرصه های فرهنگی فعالیت دارند باید عاشقانه در این مسیر شب و روز نشناسند. دکتر ارجمندی خط مشی آینده معاونت فرهنگی و اجتماعی و مدیران فرهنگی در دانشکده ها را تبیین و بررسی نمودند.
حجت الاسلام و المسلمین کریمی (معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه) سخنران بعدی جلسه بودند،ایشان ضمن گرامی داشت مقام سردار شهید سلیمانی و بیان برخی مباحث اخلاقی،  برای سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی جدید آرزوی موفقیت داشتند.
در ادامه جلسه چند تن از مدیران فرهنگی دانشکده ها در خصوص دغدغه های فرهنگی خود مطالبی را عنوان کردند و خواستار اصلاح برخی آیین نامه ها برای سهولت بیشتر فعالیت های فرهنگی شدند.
سخنران بعدی جلسه حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی نژاد (مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه) بودند که پس از تبیین شخصیت شهید حاج قاسم سلیمانی، به داشتن نگاه راهبردی در موضوعات فرهنگی اشاره کردند و به مدیران فرهنگی توصیه داشتند که لازم است در این شرایط، فعالیت فرهنگی را به روز نموده و گسترش دهیم.
در پایان دکتر ارجمندی بیان داشتند که با کمک مدیران فرهنگی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه باید در جهت گفتمان سازی فرهنگی در تراز فیضیه دانشگاه ها یعنی دانشگاه علم و صنعت ایران تلاش نماییم.


نشانی مطلب در وبگاه مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی:
http://idea.iust.ac.ir/find-42.14969.58894.fa.html
برگشت به اصل مطلب