[صفحه اصلی ]    
منوی اصلی
صفحه اصلی::
معرفی معاونت::
اخبار و رویدادها::
آئین نامه ها ::
آلبوم تصاویر::
::
مدیریت ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
سایت های مرتبط با معاونت

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
دفتر ترویج قرآن و عترت(ع)

AWT IMAGE

..
نظرسنجی
سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
کرسی آزاد اندیشی

AWT IMAGE

..
آرشیو مطالب

..
کارگروه امور بانوان

AWT IMAGE

..
ملاقات های عمومی معاونت

..
جشن دانش آموختگان
..
:: جلسه مجازی معاون فرهنگی و اجتماعی با اعضای تشکل دانشجویی کنگره شهدای دانشگاه علم و صنعت ایران ::
 | تاریخ ارسال: 1400/2/17 | 
جلسه مجازی معاون فرهنگی و اجتماعی
با اعضای تشکل دانشجویی کنگره
شهدای دانشگاه علم و صنعت ایران
این جلسه در تاریخ پنج شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ با تلاوتی از کلام الهی  برگزار گردید.
 آقای دکتر اکبر زاده(مدیر محترم امور فرهنگی و فوق برنامه) با خوشآمد گویی به حاضرین، هدف از تشکیل این جلسه را ایجاد فضایی صمیمی برای گفتگو و طرح مسائل مورد نظر فعالین تشکل ها دانست. و مدیریت جلسه را در اختیار دبیر محترم کنگره قرار دادند.
 آقای شاهی انهر، دبیر محترم کنگره شهدا، با تشکر از برگزاری این جلسه، وبا تشکر از فعالیت های معاونت فرهنگی دانشگاه و همه تشکل ها وکانون ها در دوران سخت کرونایی گزارشی از فعالیت های این تشکل  ارائه دادند.
ایشان با تاکید به شرایط و محدودیت های کرونایی و گسترش فعالیت های دانشجویی در فضای مجازی، عمده فعالیت های تشکل کنگره شهداء را فعال تر شدن در این بستر برشمرد.
آقای شاهی انهر دیدار با خانواده شهدا را از مهم ترین فعالیت های این تشکل دانست، که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز می باشد.
آقای شاهی انهر:
دیدار با خانواده شهدا را از مهم ترین فعالیت های
این تشکل دانست، که مورد تاکید
مقام معظم رهبری نیز می باشد.
در این خصوص دیدارهایی با خانواده های محترم شهیدان، احمدی روشن، حاج احمد متوسلیان، یوسف کاملی، صدر زاده، شهریاری، یزدان پرست و ... بصورت مجازی صورت گرفت.
از فعالیت های دیگر این تشکل، برگزاری بزرگداشت هفته دفاع مقدس، یادواره شهید فخری زاده و همچنین برگزاری سلسله مسابقات محتوایی دانست.
برگزاری اردوی مجازی راهیان نور نیز از فعالیت های بسیار موثر و پر مخاطب این تشکل دانشجویی بود.

دبیر تشکل کنگره شهداء دیگر فعالیت تشکل را آموزش تحصیلی فرزندان شهداء فاطمیّون ذکر کرد که در حال انجام است و دیگر فعالیت های که ایشان اشاره داشتند.
آقای شاهی انهر از دکتر ارجمندی درخواست کردند در صورت امکان فضای مناسبی در بستر مجازی برای کنگره شهدا تعریف شود تا نیاز نباشد از بستر مجازی فعالین دیگر دانشگاه استفاده گردد.
در ادامه
سرکار خانم نجبایی، مسئول خواهران تشکل کنگره شهداء، با تشکر از معاونت فرهنگی و اجتماعی بخاطر تشکیل این جلسه، به استقبال خوب دانشجویان از برنامه های این تشکل اشاره کرد، که این تعداد گاهی تا ۴۰۰ دانشجو را پوشش می دهد.
ایشان از معاونت فرهنگی و اجتماعی درخواست کردند تا بستر و راهکاری با مشورت دانشجویان ایجاد نموده تا ارتباط مناسب این تشکل با دانشجویان را فراهم نمایند. البته این تشکل بصورت خودجوش اقدام به فضا سازی برای مراسم دانشجویان نوورود "من یک علم و صنعتیم"  نمود که برخورد مناسبی با آن نشد.

خانم نجبایی با تاکید به لزوم جذب نیروهای جدید برای فعالیت در تشکل، از معاونت فرهنگی و اجتماعی خواستار شدند تا بستری فراهم شود تا جذب نیروی دانشجویی بیشتری برای تشکل انجام گیرد.
آقای کریمی از دیگر فعالین تشکل کنگره شهداء، مشکل ورود و خروج از دانشگاه در شرایط کرونایی را مطرح نمودند و خواستار هماهنگی بیشتر در این خصوص شدند. همچنین ایشان به تهیه و تجهیز استودیو ضبط برنامه های تشکل اشاره کردند که در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.  
آقای دکتر ارجمندی، معاون فرهنگی و اجتماعی در ادامه جلسه با خیرمقدم به حاضرین در این جلسه و آرزوی قبولی طاعات و عبادات ایشان، دلبستگی شخصی خود را نسبت به این تشکل ابراز داشتند و در ادامه با ذکر خاطره ای از دوران دفاع مقدس و یاران شهیدش، بیان داشتند  آنها که رفتند کار حسینی کردند و آنها که مانده اند باید کاری زینبی کنند.  ترویج و زنده نگه داشتن آرمان شهدا وظیفه ماست. زنده نگه داشتن یاد شهدا در همه جای جهان وظیفه ماست، چون اندیشه شهدا که اندیشه سیدالشهداء، یک اندیشه الهی است و در این خصوص وظیفه سنگینی بر دوش ماست.
دکتر ارجمندی:
زنده نگه داشتن یاد شهدا در همه جای جهان وظیفه ماست
.
معاون فرهنگی دانشگاه از گزارش فعالیت های تشکل کنگره شهدا ابراز خوشحالی کردند و تاکید کردند که شما دانشجویان عزیز به اندازه بضاعت خود در این راه تلاش کنید و روح شهدا به شما قدرت و توان و برکت در کار می دهد.
در ادامه ایشان به جایگاه و اهمیت مفهوم "اخلاص" در گفتار و اعمال انسان اشاره کرده و رمز ماندگاری فعالیت ها و اقدامات فرهنگی واجتماعی را مخلصانه بودن آنها دانست.

دکتر ارجمندی با یادآوری فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص دانشگاه علم و صنعت ایران، که این دانشگاه را فیضیه دانشگاه ها دانستند، به پیوند بین علوم دینی و معرفتی و علوم مهندسی اشاره کردند و این موضوع را از راهبردهای دانشگاه در برنامه راهبردی چهار سال آینده دانشگاه دانستند.
معاون فرهنگی و اجتماعی:
پیوند بین علوم دینی و معرفتی و علوم مهندسی
از راهبردهای دانشگاه در برنامه راهبردی
چهار سال آینده می باشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه از تشکل ها خواستند تا انرژی خود را با موضوعات جزیی هدر ندهند و به افق های بلند بیاندیشند. همچنین گزارش فعالیت ها و عملکردخود را بطور کامل و مستمر به معاونت فرهنگی ارسال نمایند. تا ما بتوانیم حمایت های لازم را انجام دهیم . ارتباط بین تشکل ها و معاونت فرهنگی و اجتماعی باید بیشتر شود. چون دراین دوره همچون گذاشته مدیران و کارشناسان انقلابی و جهادی در معاونت فرهنگی جمع شدند تا کارها با سرعت و کیفیت بهتر انجام گیرد.
ایشان از اعضاء کنگره شهدا خواستند تا برنامه های خود را بدون نگرانی از تامین هزینه های مالی احتمالی ارائه کنند تا معاونت فرهنگی و اجتماعی با همه توان و بضاعت  خود از این برنامه ها حمایت کند. در خصوص مشکلات ورود و خروج دانشجویان در شرایط کرونا مدیریت فرهنگی و فوق برنامه آمادگی هر گونه همکاری را با عزیزان را برمبنای قانون و مقررات دارد و مانعی نداریم.
دکتر ارجمندی:
در شرایط کرونا مدیریت فرهنگی و فوق برنامه
آمادگی هر گونه همکاری با عزیزان
 برمبنای قانون و مقررات را دارد و مانعی نداریم.
دکتر ارجمندی در مورد برنامه بازدید دانشجویان نوورود از دانشگاه نیز توضیح دادند که امسال دانشگاه برنامه رسمی برای استقبال نداشت و ما با محدودیت های شدید پروتکل های بهداشتی روبرو بودیم. بهمین خاطر برنامه بازدید دانشجویان به عنوان "من یک علم و صنعتیم"  را به مدیران فرهنگی دانشکده ها سپردیم، که به شکل بسیار محدودی اجرا گردید. در این برنامه مدیریت فرهنگی و فوق برنامه و مدیران فرهنگی دانشکده ها و کارشناسان دانشکدها و معاونت دخالت مستقیم در اجرای مراسم "من یک علم و صنعتی هستم" داشتند و هیچ تشکل دیگری به طور کامل در این تور گردشگری ۶ ساعته ورود پیدا نکرد.  دراین مراسم دانشجویان مختلفی از طرف مدیران فرهنگی برای همکاری معرفی شدند که لیست آنها موجود است، اگر دانشجویانی از یک تشکل خود جوش دست به یکسری فعالیت ها زدند، معاونت مانع بخشی از فعالیت ها آن شد. هر چند احساس مسئولیت و تلاش آن تشکل هم قابل تحسین است، اما ما استقبال و معارفه متعارف،  آن طور که بعضی نامه پرانی می کنند نداشتیم و در امورات بجای فرافکنی و اتهام و حاشیه سازی باید به سیره اهل بیت و شهدا توجه داشت و آن هم بر مبنای امریه معروف و نهی از منکر عمل کنیم و خود را وارد مسایل جزیی و پیش پا افتاده نکنیم و حیف است که زمان و انرژی خودمان را با موضوعات حاشیه ای هدر دهیم.
به کارهای بزرگ و تاثیر گذار بیاندیشیم . در مورد فضا سازی کنگره شهدا در موقع مراسم "من یک علم وصنعتی هستم"، بنده هیچ اطلاع ندارم و اولین بار است می شنوم.
برنامه از صفر تا صد توسط مدیریت فرهنگی و فوق برنامه و مدیران فرهنگی دانشکده ها و ریاست دانشکده ها و کارشناسان ها بسته شد. اگر کاری می خواست انجام گیرد، شایسته بود با دکتر اکبر زاده هماهنگی می کردید. قطعا ایشان استقبال می کردند و راهکار ارایه می دادند.

 
دکتر ارجمندی اشاره داشتند: معاونت فرهنگی و اجتماعی و شخص بنده خود را در انجام برنامه ها، فعالیت ها و تصمیم ها مصون از خطا نمی داند و بخاطر کوتاهی های احتمالی عذر خواهی می کنم، اما بهترین روش در اصلاح امور گفت و گوی مستقیم و امر یه معروف و نهی از منکر است.
ایشان اشاره داشتند معاونت برای همه تشکل ها و کانون ها از یک سال پیش سامانه مستقل و خصوصی در نظر گرفت و تامین نمود و با در خواست به مدیریت فرهنگی برای هرکس متقاضی باشد عملی می شود.
 دکتر ارجمندی:
معاونت فرهنگی و اجتماعی و شخص بنده خود را
در انجام برنامه ها، فعالیت ها و تصمیم ها مصون
از خطا نمی داند و بخاطر کوتاهی های احتمالی عذر خواهی
می کنم، اما بهترین روش در اصلاح امور گفت و گوی
مستقیم و امر یه معروف و نهی از منکر است.
در ادامه ایشان پیشنهاد کردند در صورت صلاحدید دانشجویان، برای تشکل کنگره شهدا نام عام تری انتخاب کنند، تا بتواند تمام فعالیت های این تشکل را پوشش دهد.
سپس
آقای دکتر اکبرزاده برنامه های در پیش رو را تشریح کردند و  به موضوع آماده سازی زیرساخت مجازی برای همه فعالین فرهنگی دانشجویی پرداخته و اظهار امیدواری نمودند که در هفته های پیش رو اولین نتایج این فعالیت ها به ثمر خواهد نشست و همه تشکل ها در فضای اختصاصی خود می توانند ضمن معرفی تشکل و عضوگیری، فعالیت های خود را در این بستر مجازی به نمایش بگذارند.
البته از مشورت همه تشکل ها برای بهتر شدن این سامانه مشورت گرفته خواهد شد و آمادگی مدیریت را از هرگونه حمایت های قانونی به تشکل ها و کانون ها و انجمن ها اعلام داشتند و تاکید داشتند که مدیران و اعضای تشکل ها بیشتر با ایشان برای حل مشکلات ارتباط داشته باشند .
در پایان حاضرین با تشکر از برگزارکنندگان این جلسه، اظهارعلاقمندی نمودند تا این جلسات به شکل مرتب و پیوسته برگزار گردد.
دفعات مشاهده: 166 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد