[صفحه اصلی ]    
منوی اصلی
صفحه اصلی::
معرفی معاونت::
اخبار و رویدادها::
آئین نامه ها ::
آلبوم تصاویر::
::
مدیریت ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
سایت های مرتبط با معاونت

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
دفتر ترویج قرآن و عترت(ع)

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
کرسی آزاد اندیشی

AWT IMAGE

..
آرشیو مطالب

..
کارگروه امور بانوان

AWT IMAGE

..
ملاقات های عمومی معاونت

..
جشن دانش آموختگان
..
:: (اصلاحیه) جلسه مجازی دکتر ارجمندی معاون فرهنگی و اجتماعی با تشکل انجمن اسلامی رویش به مناسبت ماه مبارک رمضان ::
 | تاریخ ارسال: 1400/2/11 | 
جلسه مجازی دکتر ارجمندی، معاون فرهنگی و اجتماعی
با تشکل انجمن اسلامی رویش
به مناسبت ماه مبارک رمضان


(اصلاحیه)
این جلسه مورخه پنج شنبه ۱۴۰۰/۲/۹  و به صورت مجازی با اعضای محترم انجمن اسلامی رویش دانشجویان با تلاوت قرآن کریم آغاز شد.
 
آقای رضایی دبیر محترم انجمن اسلامی رویش از دکترارجمندی و دکتر اکبر زاده که این وقت را فراهم نمودن تا در جمعی صمیمی در ماه مبارک رمضان در موضوعات مختلف تبادل نظر داشته باشیم ‌تشکر داشتند.
دبیر انجمن اسلامی رویش دانشجویان با اشاره به این نکته که انجمن اسلامی رویش دانشجویان برخلاف برخی از تشکل ها که وابستگی مستقیم به برخی نهادها دارند و از این نهادها بودجه دریافت میکنند، هیچگونه وابستگی مالی و تشکیلاتی به نهاد بیرون از دانشگاه ندارد خواستار این شد که معاونت فرهنگی نگاه ویژه ای به مسائل مربوط به تشکل های مستقل دانشگاه به خصوص انجمن اسلامی رویش داشته باشند.
 ایشان افزودند، انجمن اسلامی رویش دانشجویان، به ‌عنوان تشکلی که دانشجویان در آن هیچ وابستگی به نهادهای بیرون از دانشگاه ندارند، فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی خود را در مسیر عقلانیت و گفت و گو انجام می دهند.

 دبیر انجمن رویش بیان داشتند، با توجه به انجام فعالیت ها در شرایط کرونایی، درخواست حمایت های ویژه از معاون  فرهنگی را داریم، از جمله حمایت های مادی، معنوی و تسریع‌کننده فرآیندها اداری، مانند تصویب برنامه ها و دیگر موضوعات مرتبط با فعالیت های این تشکل دانشجویی.
  آقای اسماعیلی از اعضای فعال این تشکل نیز اظهار داشتند، متاسفانه شرایط کرونا فرصت ارتباط با دانشجویان نو ورود را برای تشکل ها بسیار سخت کرده است و امکان معرفی تشکل ها را به دانشجویان جدید به شدت کاهش داده است. از این رو لازم است تا دانشگاه نگاه ویژه ای به این مسئله داشته باشد و فرصت معرفی تشکل ها به دانشجویان ورودی جدید را فراهم کند.
ایشان همچنین تاکید کردند که عملکرد معاونت فرهنگی در مسئله برنامه استقبال از ورودی های جدید همانند سال های گذشته متاسفانه یک طرفه و تبعیض آمیز برای برخی تشکل ها بوده است و این موضوع با توجه به قول هایی که معاونت محترم فرهنگی مبنی بر عدم تبعیض میان تشکل های دانشجویی داده بودند، نگاه به آینده را بدبینانه می کند.
ایشان در ادامه نسبت به وضعیت سنوات تحصیلی به خصوص در مقطع ارشد که مشکلات بسیاری را برای دانشجویان ایجاد کرده است. نکاتی را اظهار داشتند و خواستار این شدند تا با توجه به تعطیلی دانشگاه و عدم دسترسی به معاونت آموزشی، معاونت فرهنگی دانشگاه با پیگیری این موضوع از طریق هیئت رییسه، دغدغه های دانشجویان در این زمینه را انتقال دهند چرا که متاسفانه عملکرد دانشگاه برخلاف چیزیست که سال های گذشته به دانشجویان قول داده شده بود.
در  این جلسه
دکتر اکبرزاده مدیر فرهنگی وفوق برنامه، با توجه به حمایت و تبلیغ برنامه‌های انجمن اسلامی رویش دانشجویان در کانال های اجتماعی دانشگاه و معاونت، از جمله برنامه خیریه اخیر این تشکل، بر حمایت های بیشتر در آینده تاکید کردند و به برخی از سوالات دانشجویان پاسخ داده و راهکار ارایه نمودند.

 
دکتر ارجمندی معاون فرهنگی در ادامه جلسه، از اعضای انجمن اسلامی رویش بابت هماهنگی این جلسه تشکر کرده و از خداوند متعال خواستار قبولی طاعات و عبادات همه حاضرین در جلسه شدند.
 
دکتر ارجمندی ضمن پاسخ به سوالات دانشجویان بیان داشتند که معاونت فرهنگی در چارچوب قانون وارزش‌های انقلاب اسلامی هیچ فرقی بین تشکل‌های دانشجویی نگذاشته و نخواهد گذاشت و اگر هم سوءتفاهمی در این خصوص در بعضی فعالیت ها پیش آمده بررسی خواهد شد. ایشان در خصوص این که تمامی فعالیت‌های دانشجویی مورد حمایت معاونت فرهنگی قرار دارد و هر تشکل و کانونی در  چارچوب قوانین، بیشتر فعالیت داشته باشد، بی شک بیشتر مورد حمایت مادی و معنوی معاونت فرهنگی است، که حق و عدالت هم همین است.
دکتر ارجمندی اشاره داشتند: فعالیت‌های قانونی تشکل ها طبق اساسنامه خودشان وآیین نامه های بالادستی و مجوز اخذ شده از هیات نظارت بر تشکل ها مورد حمایت مادی و معنوی است و هیچ محدودیتی برای تشکل های اسلامی وکانون ها وجود ندارد. دراین دوره مدیریت مانع اجرای هیچ برنامه مجوز دار و حتی بدون مجوز نشدیم، شاید مدیران و کارشناسان بعضاً توصیه های را به دبیران تشکل ها وکانون ها داشته باشند، اما مانع نشدند حتی یک مورد.
 معاون فرهنگی همه دانشجویان دانشگاه را، با توجه به وظیفه ای که در محضر خداوند داریم، همچون  فرزندان و برادران و خواهران  خود دانسته و همگی آنها را به یک دید نگاه کرده و مورد حمایت قرار خواهد داد. ایشان با آرزوی این که به زودی با از بین رفتن ویروس منحوس کرونا، بیان داشتند، فضای دانشگاه که در فصل بهار با نسیم بهاری آغشته شده منتظر بازگشایی و حضور دانشجویان می باشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی :
با بازگشایی دانشگاه فرصت به تمامی
تشکل ها داده خواهد شد تا با ارایه برنامه های
تاثیرگذار بتوانند تشکل خود را معرفی کنند.
 دکتر ارجمندی تاکید کرد: امیدوارم شاهد رویش برنامه‌های خوب و فعالیت های تاثیرگذار انجمن رویش باشیم. و اعضای این انجمن باید تلاش کنند در چارچوب قوانین، فعالیت های خود را توسعه داده و پاسداشت امنیت ملی و قانون اساسی وارزش های ملی و انقلابی  کشور باشند، که همین طور هم هست.
ایشان افزودند :انشالله با بازگشایی دانشگاه فرصت به تمامی تشکل ها داده خواهد شد تا به شکل حضوری، با ارایه برنامه های تاثیر گذار بتوانند تشکل خود را معرفی نمایند. اگر چه در حد توان در دوره تعطیلی دانشگاه دریغ نکردیم.
دکتر ارجمندی:
تشکل های دانشجویی باید انرژی خودشان را در توسعه
و کارهای بزرگ و با ارزش و تاثیر گذار هزینه کنند
و به فکر نیازمندی های کشور باشند.
  معاون فرهنگی بیان داشتند:  دانشگاه استقبال به صورت متعارف نداشت، ولی با توجه به این که رویداد تور گردشگری «من یک علم و صنعتی ام» دانشجویان ورودی ۹۹ محدودیت های کرونا  به همراه داشت، از جمله عدم حضور بیش تر از ۷۰ نفر دانشجوی تهرانی در هر روز، با رعایت و محدودیت های پروتکل های بهداشتی، که تنها ۶ ساعت دانشجویان ورودی سال ۹۹ در اختیار مدیریت مدیران فرهنگی و ریاست دانشکده ها و یک ساعت در اختیار معاونت فرهنگی و مرکز مشاوره و یک ساعت هم  ناهار و نماز بود و از ساعت ۱۵ هم  ستاد کرونا دستور تخلیه دانشگاه را دادند، هیچ تشکل و انجمنی فعالیت مصداقی در این تور گردشگری نداشت و تا الان هم یک مورد گزارش که یک تشکل و گروه خودش را به اسم معرفی کرده باشد نداریم. همچنین در نظر سنجی از دانشجویان و در پاسخ به این سوال که با کدام تشکل و گروه دانشجویی آشنا شدید، آنها پاسخ منفی داده و فقط به معاونت فرهنگی دانشگاه اشاره کرده بودند. در ضمن اگر دراین مسیر ایرادی پیش آمد که ما می توانستیم بهتر عمل کنیم و به هر دلیلی انجام نشده، عذر می خواهیم و بررسی می شود.
وی اشاره داشتند : تشکل های دانشجویی باید وارد مسایل جزئی و ‌کوچک‌ که با گفت وگو حل می شود، نشوند و انرژی خودشان را در توسعه و کارهای بزرگ و با ارزش و تاثیر گذارهزینه کنند و به فکر نیازمندی ها کشور باشند. دانشجویان همه عاقل و باهوش هستند و انجام کارهای خوب و باارزش را می بینند. دراین مدت ما باید خودمان را به خاطر کشورمان و امنیت ملی مان برای انتخابات آماده کنیم. مهم نیست به چه کسی رای بدهیم، مهم این است به مردم و دانشجویان امید و نشاط بدهیم تا پای صندوق های رای بیایند ودرسرنوشت خود دخیل باشند.
 
دکتر ارجمندی با نزدیک شدن به غروب و لحظات ملکوتی اذان، از تمامی دانشجویان، بالاخص اعضای محترم تشکل انجمن اسلامی رویش التماس دعا داشتند و جلسه با ذکر صلوات به پایان رسید
دفعات مشاهده: 273 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد