[صفحه اصلی ]    
منوی اصلی
صفحه اصلی::
معرفی معاونت::
اخبار و رویدادها::
آئین نامه ها ::
آلبوم تصاویر::
::
مدیریت ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
سایت های مرتبط با معاونت

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
دفتر ترویج قرآن و عترت(ع)

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
کرسی آزاد اندیشی

AWT IMAGE

..
آرشیو مطالب

..
کارگروه امور بانوان

AWT IMAGE

..
ملاقات های عمومی معاونت

..
:: آیین رونمایی از پوستر سیزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار شد ::
 | تاریخ ارسال: 1399/12/13 | 
آیین رونمایی از پوستر سیزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت
با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار شد
با حضور معاون و مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آیین رونمایی از پوستر سیزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت، ۱۳ اسفندماه ۱۳۹۹ در سالن جلسات مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) برگزار شد.
در این مراسم، ابتدا دکتر ارجمندی (معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه)، با تبریک ایام مبارک ماه رجب و خوشامدگویی به مسئولان وزارت علوم حاضر در جلسه و تشکر از معاونان آموزشی و دانشجویی دانشگاه برای شرکت در این برنامه، تاکید کرد: جشنواره حرکت، یکی از بهترین فعالیت های فرهنگی دانشگاه هاست که نشاط و حرکت و امید در انجمن های علمی دانشجویی و در بدنه دانشگاه ایجاد می کند. وی ضمن ابراز خوشحالی از میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران برای برگزاری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت، اظهار امیدواری کرد این جشنواره نیز برکات بسیاری برای جامعه دانشجویی، دانشگاهها و کشور در پی داشته باشد.
جشنواره حرکت، یکی از بهترین فعالیت های فرهنگی دانشگاه هاست که نشاط و حرکت و امید در انجمن های علمی دانشجویی و در بدنه دانشگاه ایجاد می کند.
پس از آن، دکتر غلامرضا غفاری (معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت عتف) سخنرانی کرد. وی با تشکر ویژه از دانشگاه علم و صنعت ایران برای پذیرفتن میزبانی سیزدهمین جشنواره حرکت، گفت: یکی از رویدادهای بزرگی که همه ساله در حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاهها شاهد هستیم و به صورت متمرکز با حضور همه انجمن های علمی دانشجویی و ننمایندگان آنها در کشور برگزار می شود، جشنواره حرکت است که از گستره قابل توجهی نیز برخوردار است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه بیش از ۹ هزار انجمن علمی در کشور فعال هستند، گفت: جشنواره حرکت که از بدو تشکیل، هر ساله به طور منظم برگزار شده است، هم افزایی خوبی برای دانشجویان انجمن ها فراهم می کند و در سطح ملی نیز به لحاظ مدیریتی و هماهنگی کمک کار نظام آموزش عالی کشور است و خوشبختانه هر سال در کارنامه جشنواره، شاهد رونق و پویایی بیشتر هستیم.
دکتر غفاری تصریح کرد: مهم این است که انجمن های علمی دانشجویی بتوانند نقش میانجی و واسط بودن را به نوعی هم در مجموعه دانشجویی و هم کنشگری را در بخش های آموزشی و فرهنگی داشته باشند و این امکان فراهم شود تا این مجموعه، جان تازه برای گروه های علمی فراهم کنند. وی با اشاره به اینکه امروزه بحث های مهارت افزایی برای دانشجویان اهمیت یافته، تاکید کرد: انجمن های علمی، بستر مناسبی برای مهارت افزایی هم به لحاظ علمی و هم در تعاملات اجتماعی و فرهنگی است و این مهارت افزایی، تعامل بهینه با مجموعه دستگاه های مرتبط با حرفه و تخصص دانشجویان را موجب می شود که برآیند آنبه نفع جامعه دانشگاهی و کشور خواهد بود.
مهم این است که انجمن های علمی دانشجویی بتوانند نقش میانجی و واسط بودن را به نوعی هم در مجموعه دانشجویی و هم کنشگری را در بخش های آموزشی و فرهنگی داشته باشند
وی در پایان با اشاره به برگزاری مجازی این دوره از جشنواره حرکت به سبب شیوع ویروس کرونا و محروم بودن از حضور مستقیم دانشجویان، ابراز امیدواری کرد بازآرایی نشاط دانشجویی را در فضای مجازی و دستاوردهای چشمگیر جشنواره سیزدهم را شاهد باشیم.
در ادامه مراسم، مهندس عسکری (مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) نیز با اظهار خوشحالی از حضور در دانشگاه علم و صنعت ایران و با تقدیر از مسئولان دانشگاه علم و صنعت ایران برای پذیرش میزبانی سیزدهمین جشنواره بین المللی حرکت، به معرفی زمینه های اضافه شده در جشنواره امسال نظیر بخش های ایده شو، انجمن پویا و بین الملل پرداخت. وی ابراز امیدواری کرد با زیرساخت های فناوری خوب انشگاه علم و صنعت ایران و اهتمام متعهدانه معاون فرهننگی و اجتماعی وزارت علوم و معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و مجموعه های همکاران آنها، شاهد انتقال شور و نشاط علمی دانشجویان به فضای مجازی و دستاوردهای خوبی از این جشنواره باشیم.
پس از آن با حضور معاون و مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونان و مدیران دانشگاهی حاضر در مراسم، پوستر سیزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت رونمایی شد.
لازم به ذکر است جشنواره بین‌المللی حرکت، رویدادی برای رقابت، عرضه و نمایش دستاوردهای برتر علمی دانشجویان است. این جشنواره، به‌صورت سالانه و با سیاست‌ گذاری و برنامه‌ ریزی اداره‌کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و با همکاری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور و حمایت و مشارکت نهادهای مختلف دولتی و غیردولتی برگزار می شود که امسال دانشگاه علم و صنعت ایران از تاریخ ۲۳ تا ۲۵ اسفند ۹۹ میزبان برگزاری (بصورت مجازی)سیزدهمین جشنواره خواهد بود.
راهبرد اصلی اداره‌کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در این دوره، تاکید بر اقتصاد دانش ‌بنیان و مقاومتی و جهت ‌گیری فعالیت انجمن ‌های علمی حول وضعیت کنونی جهان پس از شیوع ویروس کرونا است.
دفعات مشاهده: 220 بار   |   دفعات چاپ: 16 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد