ویژه نامه معرفی پروژه کلان طراحی پلتفرم ملی خودرو در کلاس B

AWT IMAGE

  ویژه نامه معرفی پروژه کلان طراحی پلتفرم ملی خودرو در کلاس B

  پروژه طراحی پلتفرم ملی خودرو در کلاس B با هدف بومی سازی طراحی پلتفرم خودرو در ایران و در راستای ارتقای ارتباط دانشگاه و صنعت خودرو کشور به کنسرسیوم دانشگاهی با محوریت دانشگاه علم و صنعت ایران ابلاغ و در حال انجام می باشد.

 

  پلتفرم خودرو عملا بخش اصلی یک خودرو را شامل می شود که دارای این قابلیت است که چند مدل مختلف بدنه و تزیینات داخلی مناسب روی آن سوار شود و به صورت مدلهای مختلف خودرو به بازار معرفی شود. یک پلتفرم خوب دارای قابلیتهای زیر است:

  - ساختار خوبی برای محافظت کلی خودرو طبق استانداردهای ایمنی ایجاد می‌کند.

  - قابلیت کنترل‌پذیری و فرمان‌پذیری خوبی به خودرو می‌دهد.

  - مصرف سوخت مناسب و در حد استانداردهای تعیین‌شده برای حالتهای مختلف دربرخواهد داشت.

  - قابلیت نصب و دسترسی‌های مناسب برای طراحی‌های مختلف بدنه و صندلی خواهد داشت.

  - قابلیت تولید مناسب خواهد داشت.

 

  این پروژه ی کلان برای اولین بار در کشور در این سطح گسترده طراحی و اجرا می شود. برای اجرای چنین طرحی بکارگیری همه پتانسیلهای داخلی و خارجی مد نظر قرار خواهد گرفت.

    دانشکده و پژوهشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران با پشتوانه سالها تحقیق در موضوعات متنوع صنعت خودرو جهان و با شناخت خوبی که از صنعت خودرو داخلی دارد عهده دار رهبری این پروژه می باشد. این پروژه نیازمند دانش چند حوزه ای در اغلب زمینه های مهندسی از جمله مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی مواد و مهندسی شیمی است و فرصتی مغتنم برای دانشجویان این رشته ها خواهد بود تا با فعال شدن در این پروژه ضمن مشارکت در این طرح بزرگ ملی، زمینه شغل آینده خود را نیز تضمین نمایند.

شایان ذکر است پروفسور محمد حسن شجاعی فرد ، عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران و رئیس دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران مسوولیت راهبری این پروژه کلان ملی را بعهده دارند.


دفعات مشاهده: 7446 بار   |   دفعات چاپ: 1285 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 129 بار   |   0 نظرCAPTCHA

  تمامی حقوق برای دانشگاه علم و صنعت ایران محفوظ است.