بسیج اساتید- اخبار و تحلیل‌ها
برگزاری جلسه مشترک شورای راهبردی بسیج اساتید و مسئولین بسیج اساتید دانشکده ها

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/9/25 | 
اولین جلسه مشترک شورای راهبردی بسیج اساتید و مسئولین بسیج دانشکده‌ها در روز شنبه هفته جاری در محل سالن جلسات دانشکده مهندسی صنایع برگزار شد. در ابتدای جلسه آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری ارجمند جناب آقای دکتر ذاکری مسئول بسیج اساتید دانشکده مهندسی پیشرفت قرائت شد.
سپس آقای دکتر پیشوایی مسئول بسیج اساتید دانشگاه ضمن خیر مقدم به اعضای جلسه به تشریح جهت‌گیری راهبردی و برنامه‌های بسیج در دوره آتی را پرداختند. ایشان مأموریت اصلی بسیج اساتید را تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از طریق جامعه سازی تخصصی و تمهید نقش آفرینی تخصصی و عمومی دانشگاهیان برای حل مسائل کلیدی انقلاب اسلامی مطرح کرده و بر استفاده گسترده از از عموم اساتید دانشگاه در تحقق رسالت بسیج اساتید تأکید کردند. تمرکز بر حوزه پژوهش و فناوری برای حل مسائل جبهه انقلاب اسلامی و سازماندهی اساتید در قالب اندیشکده‌ها و نوآفرین‌ها از دیگر نکاتی بود که در این جلسه توسط مسئول بسیج اساتید مورد تأکید قرار گرفت. آقای دکتر پیشوایی با بیان اینکه در یک ماه گذشته جلساتی به تفکیک دانشکده‌ها با اعضای هیأت علمی برگزار شده است اعلام داشتند که تا کنون بسیج اساتید یازده دانشکده فعال و مسئول بسیج اساتید دانشکده‌ها با همفکری اعضای هیأت علمی انتخاب شده‌اند. ایشان رسالت بسیج اساتید دانشکده‌ها را گسترش شبکه بسیج اساتید، ارتباط موثر با دانشجویان و کارکنان دانشکده، ایجاد حلقه‌های انس با قرآن و معارف اسلامی و بسترسازی جهت هم‌افزایی و همکاری بین اساتید بسیجی دانشکده‌ها دانسته و بر برنامه‌ریزی و انجام اقدامات لازم برای تحقق این رسالت تأکید کردند.
در بخش دوم جلسه  حجه الاسلام‌والمسلمین ابراهیم نژاد، رئیس محترم محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برخی نقاط قوت دانشگاه علم و صنعت را از نظر کمیت و کیفیت اساتید بسیجی بر شمردند و ابراز امیدواری نمودند شاهد هر چه شکوفاتر شدن قابلیت های این مجموعه باشیم. ایشان با امیدآفرین بودن مستقر شدن تیم جدید مدیریتی در بسیج اساتید و توان تخصصی خوب مسئولین ایشان بر درست بودن جهت‌گیری راهبردی اهداف بسیج اساتید در دوره جدید تأکید کردند.  ایشان با تأکید بر اینکه نظام سلطه امکان درگیری نظامی با جمهوری اسلامی را ندارد و در جبهه های غیر نظامی ورود کرده است که بسیج اساتید مهمترین وظیفه را برای مقاومت در این جبهه ها دارد. ایشان همچنین بیان داشتند که برای نیل به اهداف مندرج در برنامه راهبردی بسیج اساتید لازم است ابتدا یک بحث مقدماتی اصولی طرح شده و بر مبنای آن برنامه‌ها پیگیری شود. 
در بخش سوم از جلسه اعضای حاضر در جلسه به بیان دیدگاه‌های خود در مورد جهت‌گیری راهبردی و برنامه‌های بسیج اساتید در دوره جدید پرداخته و پیشنهاداتی را منظور تکمیل و انسجام بیشتر برنامه‌ها و ساختار بسیج اساتید مطرح نمودند. در پایان مقرر شد جلسات مشترک شورای راهبردی بسیج اساتید و مسئولین بسیج اساتید دانشکده‌ها به صورت منظم برنامه‌ریزی شده و تحت عنوان شورای هماهنگی بسیج اساتید دانشگاه علم و صنعت برگزار شود.
نشانی مطلب در وبگاه بسیج اساتید:
http://idea.iust.ac.ir/find-82.12035.58527.fa.html
برگشت به اصل مطلب