انجمن علمی دانشجویی- شیمی
فعالیت های انجام شده توسط انجمن علمی دانشکده شیمی در دوره ی دوازدهم

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1393/4/14 | 

 فعالیت های انجام شده توسط انجمن علمی دانشکده شیمی در  دوره ی دوازدهم انجمن های علمی به شرح زیر میباشد:

 

  تاریخ برنامه

  عنوان برنامه

  29/8/92

  کارگاه چگونگی رفرنس دهی در نگارش مقالات, متون علمی و پایان نامه ها با نرم افزار EndNote

  6/9/92

  کارگاه چگونگی رفرنس دهی در نگارش مقالات, متون علمی و پایان نامه ها با نرم افزار (2) EndNote

  17/07/92

  بازدید از نمایشگاه نانو

  13/9/92

  کارگاه تخصصی آموزش جستجوی پیشرفته در بانک های علمی مقالات روز دنیا و نحوه صحیح نگارش متون

  20/9/92

  کارگاه مقاله نویسی ISI با محوریت نانو فناوری

  14/12/92

  کارگاه آموزشی ایمنی در آزمایشگاه

  •  کارگاه چگونگی رفرنس دهی در نگارش مقالات, متون علمی و پایان نامه ها با نرم افزار EndNote

  این کارگاه در تاریخ 29/8/92 به مدت 4 ساعت و با حضور 36 نفر در رشته ها و گرایش های مختلف شیمی، مهندسی شیمی و مهندسی متالوژی برگزار گردید. موضوعاتی از قبیل نحوه جست و جوی مقالات ، پایگاه های داده ای مختلف و همچنین نکات و اصول لازم در مورد نحوه ی صحیح رفرنس دهی مورد بررسی قرار گرفت. در پایان گواهی دوره نیز به دانشجویان اهدا گردید. لازم بذکر است تدریس این کارگاه توسط جناب آقای احمد پور (دانشجوی دکترای شیمی تجزیه دانشگاه علم وصنعت )انجام پذیرفت.

  •   کارگاه چگونگی رفرنس دهی در نگارش مقالات, متون علمی و پایان نامه ها با نرم افزار (2 ) EndNote

  این کارگاه در تاریخ 6/9/92 به مدت 4 ساعت و با حضور 40 نفر در رشته ها و گرایش های مختلف شیمی، مهندسی شیمی و مهندسی متالوژی برگزار گردید. موضوعاتی از قبیل نحوه جست و جوی مقالات ، پایگاه های داده ای مختلف و همچنین نکات و اصول لازم در مورد نحوه ی صحیح رفرنس دهی مورد بررسی قرار گرفت. در پایان گواهی دوره نیز به دانشجویان اهدا گردید. لازم بذکر است تدریس این کارگاه توسط جناب آقای احمد پور (دانشجوی دکترای شیمی تجزیه دانشگاه علم وصنعت )انجام پذیرفت. به علت تعداد زیاد شرکت کنندگان در این دوره از سالن کنفرانس دانشکده مواد استفاده گردید.

  • بازدید از نمایشگاه نانو

  این بازدید در تاریخ 17/07/92 به مدت 6 ساعت و با حضور 20 نفر در رشته ها و گرایش های مختلف شیمی، مهندسی شیمی و خودرو برگزار گردید. این بازدید از ساعت 8 صبح از مقابل درب جنوبی دانشگاه آغاز شد و در ساعت 14 همان روز به پایان رسید .طی این بازدید جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاه با دستاوردهای کشور در زمینه ی نانو آشنا گردیدند و با طرح های ملی در این زمینه آشنا شدند و سوالات خود در زمینه های مورد نظر را پرسیدند . همچنین این بازدید با هماهنگی های صورت گرفته با پذیرایی نهار از طرف ستاد نانوی کشور همراه شد. و در پایان به هریک از شرکت کنندگان در این بازدید کتابچه هایی از طرفت ستاد اهدا گردید.

AWT IMAGE

  • کارگاه تخصصی آموزش جستجوی پیشرفته در بانک های علمی مقالات روز دنیا و نحوه صحیح نگارش متون

  این کارگاه در تاریخ 13/9/92 به مدت 4 ساعت و با حضور 25 نفر از گرایش های علوم و فناوری نانو، شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی معدنی و شیمی فیزیک برگزار گردید. در این کارگاه اصول و مبانی صحیح جستجوی علمی در پایگاه های استنادی مقالات روز دنیا نظیر ساینس دایرکت و... مطرح گردید. لازم بذکر است این کارگاه توسط سرکارخانم زهرا کریمی دانشجوی دکترای شیمی آلی تدریس گردید .

  •   کارگاه مقاله نویسی ISI با محوریت نانو فناوری

  این کارگاه در تاریخ 20/9/92 به مدت 4 ساعت و با حضور 35 نفر در رشته هاو گرایش های مختلف شیمی، مهندسی شیمی و مهندسی متالوژی برگزار گردید. موضوعاتی از قبیل نحوه نوشتن، ارسال و داوری مقالات علمی و همچنین نکات و اصول لازم جهت چاپ و انتشار مقالات مورد بررسی قرار گرفت. در پایان گواهی دوره نیز به دانشجویان اهدا گردید. لازم بذکر است تدریس این کارگاه توسط جناب آقای دکتر جواد مختاری (فارغ التحصیل دکترای شیمی الی دانشگاه تربیت مدرس و دانشجوی پسا دکتری دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران) انجام پذیرفت .

AWT IMAGE

  •   کارگاه آموزشی ایمنی در آزمایشگاه

  این کارگاه در تاریخ 14/12/92 به مدت 4 ساعت و با حضور 34 نفر در رشته ها و گرایش های مختلف شیمی، مهندسی شیمی و مهندسی متالوژی برگزار گردید. موضوعاتی از قبیل الزامات و راهکارهای ایمنی محیطی در آزمایشگاه ها ,الزامات و راهکارهای ایمنی فردی و زیست محیطی در آزمایشگاه ها,الزامات عملیاتی مدیریت حوادث در آزمایشگاه ها مورد بررسی قرار گرفت. در پایان گواهی دوره نیز به دانشجویان اهدا گردید. لازم بذکر است تدریس این کارگاه توسط جناب آقای دکتر روح الله زارع دورابی (اعضای هیئت علمی رشته شیمی تجزیه دانشگاه علم وصنعت )انجام پذیرفت.

نشانی مطلب در وبگاه انجمن علمی دانشجویی:
http://www.iust.ac.ir/find-62.7843.33679.fa.html
برگشت به اصل مطلب