انجمن علمی دانشجویی- مهندسی کامپیوتر
مراسم معارفه و مسابقه‌ ورودی‌های 95 رشته کامپیوتر

حذف تصاویر و رنگ‌ها

طبق روال سالانه دانشکده کامپیوتر، امسال نیز، جشن معارفه ورودی‌های جدید توسط انجمن علمی برگزار شد اما رنگ و بوی متفاوتی داشت.

از همان ابتدای تابستان برنامه‌ریزی و پیگیری‌های برگزاری جشن آغاز شد و طبق تصمیمات گرفته‌شده توسط اعضای انجمن گروه فرار مشاور برگزاری جشن معارفه شد. بعد از نهایی شدن برنامه‌ی جشن، از اواخر شهریور کارهای اجرایی جشن آغاز شد که شامل خرید مواد اولیه موردنیاز جشن، هماهنگی با مسئولین دانشگاه برای برگزاری جشن و پیاده‌سازی بسیاری از قسمت‌های مسابقه می‌شود.

با نزدیک شدن به زمان برگزاری این مراسم، همکاری دانشجویان دانشکده با انجمن علمی برای برگزاری هر چه‌بهتر جشن بیشتر شد، تا جایی که در روزهای نزدیک به برگزاری جشن دانشجویان دانشکده برای کمک به اعضای انجمن تا ساعات پایانی روز در دانشکده مشغول به کار بودند و در شب منتهی به جشن تعدادی از دانشجویان به همراه اعضای انجمن تا صبح در دانشکده مشغول به آماده‌سازی مراحل اجرای جشن بودند.

با آمدن دانشجویان 95 بسته‌های آن‌ها که شامل اطلاعات موردنیاز برای مسابقه و هدایای انجمن بود به آن‌ها داده شد. مراسم افتتاحیه با اجرای چند کلیپ، ازجمله کلیپ ویژه ورودی‌های جدید دانشکده کامپیوتر آغاز شد و در ادامه دانشجویان وارد فضای هیجان‌انگیز مسابقه شدند و به رقابت با یکدیگر پرداختند که مستند مربوط به نحوه مسابقه و مراحل آن در پیوست قرار داده‌شده است. در انتهای جشن با اجرای مراسم اختتامیه‌ای  متفاوت جشن به پایان رسید. این مراسم که برای نخستین بار در بین تمام دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شد توانست از استقبال بسیار خوبی از سمت دانشجویان دانشکده کامپیوتر رو‌به‌رو شود، امید است بتوان این مراسم به شکلی بزرگ‌تر در بین تمام دانشکده‌های دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار کرد.


از اهداف جشن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ایجاد فضای دوستانه و صمیمی برای شکل‌گیری ارتباط دانشجویان با یکدیگر
  • آشنایی با فضاهای دانشکده کامپیوتر و دانشگاه
  • آشنایی دانشجویان با افراد تأثیرگذار در رشته کامپیوتر توسط معماهای موجود در مسابقه

مراسم معارفه‌ی ورودی‌های جدید باکیفیت بسیار عالی در دانشکده کامپیوتر و محیط دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد و انجمن علمی دانشکده کامپیوتر مفتخر است که به‌عنوان تنها دانشکده‌ای بود که مراسمی به خارج از شیوه متداول برای ورودی‌های جدید برگزار کرد.

0

AWT IMAGE

0

AWT IMAGE

0

AWT IMAGE

0

AWT IMAGE

نشانی مطلب در وبگاه انجمن علمی دانشجویی:
http://idea.iust.ac.ir/find.php?item=62.7838.47438.fa
برگشت به اصل مطلب