دانشکده مهندسی صنایع- اخبار عمومی
حضور امیر دریادار حبیب ا... سیاری در جلسه فرهنگی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1394/8/13 | 

AWT IMAGE

دوشنبه 11 آبان 1394 ساعت 13 جلسه فرهنگی اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی صنایع و مهندسی پیشرفت با حضور امیر دریادار دکتر حبیب ا... سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه ایشان برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه امیر دریادار سیاری مطالب مفیدی را در خصوص وضعیت ژئوپولتیک کشورمان، علی‏الخصوص مرزهای آن و دسترسی‏های کشورمان به آبهای آزاد و اهمیت آن مطرح نمودند.

ایشان در ادامه توضیحاتی در خصوص "نظریه بازگشت به دریا" خود و نیز اهمیت فوق‏العاده سواحل مکران کشورمان و لزوم توجه بیشتر به این منابع ارزشمند ارائه نمودند. ایشان علت پیشرفت بسیاری از تمدن‏ها و شهرها در طول تاریخ و نیز بسیاری از کشورهای مدرن امروزی را دسترسی به آب‏های آزاد و حداکثر بهره‏مندی از آن دانستند. ایشان با ارائه پاره‏ای آمار و ارقام در خصوص سهم تجارت دریایی از کل صادرات و واردات کشور و یا حتی در کل تجارت دنیا و نیز توان فوق‏العاده این صنعت در ایجاد رونق اقتصادی خواستار توجه بیشتر مسئولان، اساتید، دانشجویان و صاحبان اندیشه به این مقوله شدند. ایشان یکی از مهمترین راههای پیشرفت کشور را توسعه دریامحور قلمداد نمودند که از طریق "تبیین اهمیت دریا" فرهنگ‏سازی در این خصوص در کلیه لایه‏های اجتماع و دستیابی "امتداد دریایی" و نیز "توسعه سواحل راهبردی مکران" قابل دستیابی می‏باشد.

ایشان از سهم اندک (۰.۰۰۱) دانشجویان رشته‏های مرتبط با دریا از کل دانشجویان کشور گلایه‏مند و خواستار توسعه آموزش عالی در این خصوص شدند.

در ادامه این جلسه آقایان دکتر نوری (ریاست دانشکده) و دکتر جعفری (رئیس ارتباط با صنعت دانشکده) ضمن اعلام آمادگی برای همکاری‏های متقابل به طرح زمینه‏های بالقوه همکاری پرداختند.

"آلبوم تصاویر"

نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی صنایع:
http://idea.iust.ac.ir/find-61.5324.42077.fa.html
برگشت به اصل مطلب