مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی- آرشیو اخبار و رویدادها
برگزاری جشن میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز زن و مقام مادر

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1394/1/25 | 

AWT IMAGE

 

جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)

 

جشن میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز زن و مقام مادر، چهارشنبه 19 فروردین 1394 با حضور پر شور بانوان دانشگاهی در محل مجتمع فرهنگی هنری شهید بهرامی برگزار شد.

 

در ابتدای ورود مهمانان در لابی مجتمع، ثبت نام نموده و کد قرعه کشی دریافت کردند، از مادرانی که نام دختران خود را از اسامی و القاب حضرت فاطمه زهرا(س) برگزیدند با هدایایی تقدیر شد، در ضمن هدیه کوچکی شامل یک شاخه گل، یک جلد صحیفه سجادیه نفیس و مجموعه چهل لقمه به همه مهمانان اهدا گردید، حاضرین با شیرینی و شربت پذیرایی شده و به سالن اصلی تشریف فرما شدند.

 

این مراسم در فضایی دلنشین و با طروات همراه با فضا سازی زیبا و با مجری گری سرکار خانم وکیلی، مجری شناخته شده صداوسیما با قرائت آیاتی از کلام ا... مجید و ادای احترام به سرود جمهوری اسلامی ایران و عرض خیرمقدم توسط مجری آغاز گردید.

 

 در ادامه جناب آقای دکتر برخورداری ، رئیس محترم دانشگاه ضمن تبریک به مناسبت روز زن، براهمیت نقش موثر بانوان در خانواده تاکید نموده و گفتند: این که خداوند در حدیث کسا بین پنج تن آل عبا، حضرت زهرا(س) را محور قرار داده و چهار معصوم دیگر را به ایشان وصل می کند نشان از اهمیت و نقش زن در خانواده از دیدگاه دین مبین اسلام است.

 

ایشان در ادامه افزودند: خانمها علی رغم اینکه نیمی از جمعیت کارکنان دانشگاه را تشکیل می‌دهند، در مشاغل مدیریتی حضور چشمگیری ندارند. با این وجود، افتخار می‌کنیم و خوشحالیم که فضای اداری و اجرایی دانشگاه به واسطه وجود و حضور خانم‌های پاک و پاکیزه فضایی بسیار پاک است و همین شرایط را در فضای اعضای هیات علمی نیز شاهد هستیم. باشد که در عرصه مدیریت بیشتر از حضور خانم‌ها برخوردار باشیم.

 

رئیس محترم دانشگاه با آرزوی اینکه همه خانم‌ها در الگو قرار دادن سیره حضرت زهرا (س) موفق و سربلند باشند به صحبت‌های خود خاتمه دادند.

 

پس از سخنان ریاست محترم دانشگاه گروه هم نوایی بین المللی ذکر به اجرای سرودهای شاد و زیبای معنوی خود پرداخته و بعد از آن مراسم مهیج رونمایی و برش کیک توسط سادات حاضر در مراسم به همراه آتش بازی برگزار گردید.

 

سپس حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیمی‌نژاد، مسئول محترم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، با اشاره به رسالت، تربیت و توانمندسازی نسل حاضر به عنوان وظیفه ای که بر عهده مادران قرار دارد، آرزو کردند بانوان دانشگاه با توسل به حضرت زهرا(س) بتوانند این مسئولیت را به خوبی به انجام رسانند.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیمی‌نژاد تاکید کردند: عشق و محبت بدون معرفت ارزشی ندارد، انسان کمال جو است و این محبت است که انسان را به محبوب وصل می کند. این عشق و معرفت را باید از حضرت زهرا(س) آموخت.

 

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی نژاد در ادامه، در باب فضایل دخت گرامی رسول مکرم اسلام(ص) سخنرانی و به ذکر نکاتی در این خصوص پرداختند و سخنان خود را با توضیحاتی در مورد جشنواره ام الهنا پایان دادند.

 

در ادامه مراسم گروه موسیقی سنتی شمس به اجرای برنامه پرداختند. جشن میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز زن و مقام مادر، با قرعه کشی و تقدیم هدایایی به 14 نفر از حاضرین خاتمه یافت.

 

 AWT IMAGEفرم نظر سنجی

AWT IMAGEآلبوم

 
نشانی مطلب در وبگاه مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی:
http://idea.iust.ac.ir/find-42.3480.39497.fa.html
برگشت به اصل مطلب