مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی- آرشیو اخبار و رویدادها
جلسه تبادل نظر اعضای محترم هیئت علمی با ریاست محترم دانشگاه

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1393/12/19 | 

AWT IMAGE

جلسه تبادل نظر اعضای هیات علمی با رییس دانشگاه، یازدهم اسفندماه 1393 در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این جلسه که در فضای نقد و پیشنهاد و در جهت جلب مشارکت و همفکری بیشتر اعضای هیات علمی برگزار شد، حاضران در جلسه به طرح نقطه نظرات و سوالات خود در زمینه های مختلف دانشگاهی پرداختند و رییس دانشگاه به سوالات پاسخ داد.

در ابتدای این جلسه، دکتر برخورداری(رییس دانشگاه)، با بیان اینکه روال است که در چنین جلساتی رییس دانشگاه گزارش اقدامات انجام شده خود را ارایه دهد، گفت: میخواهم از زاویه دیگری به موضوع نگاه کنم و بگویم تک تک اعضای هیات علمی دانشگاه، به صورت بالقوه پتانسیل رییس دانشگاه شدن را دارند و معنای مخالفش این است که هیچ رییس دانشگاهی، ویژگی خاصی ندارد. بدین معنی که هیچ رییس دانشگاهی اصلا نمی تواند به تنهایی کاری انجام دهد و مهم این است بتواند بستری فراهم کند که امور سازمان، درست و منسجم و منطقی و با بیشترین مشارکت اعضای هیات علمی و کارکنان به انجام برسد. دکتر برخورداری با اشاره به اینکه در این راستا و در تمام زمینه ها نظرخواهی را مبنای انتخاب افراد قرار داده، گفت: امروز می دانید تعیین روسای دانشکده ها و حتی معاونان دانشگاه به این شیوه بوده و معتقدم سازمان دانشگاه بهتر کار می کند چون از مشارکت دانشگاهیان، استفاده بیشتری شده است.

وی کار مدیر دانشگاه را فوق نرم افزاری توصیف و تصریح کرد: به قولهای قانون گرایی، شفاف سازی و حفظ کرامت افراد که از روز نخست وعده دادم، تا نهایت حد ممکن عمل کردم و این هنر را داشتم که بتوانم از ابزار بسیار مفید و موثر مشارکت جویی از دانشگاهیان استفاده کنم.

در ادامه جلسه، تعدای از اعضای هیات علمی به بیان نقطه نظرات و انتقادات و پیشنهادات خود در خصوص مسایل دانشگاه در زمینه های مختلف پژوهشی، علمی، فرهنگی، صنفی و اجرایی پرداخته و در موضوعاتی از قبیل کرسی های نظریه پردازی، هیات امنا، هیات جذب، طراحی رشته- گرایش و دانشکده های جدید، درآمدزایی با استفاده از پتانسیل های موجود دانشگاه، تاسیس شرکت های دانشگاهی، ایجاد صندوق قرض الحسنه اعضای هیات علمی، تقویت ارتباط با دانش آموختگان و... سخن گفتند یا طرح سوال کردند که رییس دانشگاه به آنها پاسخ گفت.

AWT IMAGE

آلبوم تصاویر

نشانی مطلب در وبگاه مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی:
http://idea.iust.ac.ir/find-42.3480.39280.fa.html
برگشت به اصل مطلب