امور فرهنگی و فوق برنامه- اخبار امور فرهنگی
برگزاری سومین گردهمایی فعالان دانشجویی دانشگاه‌های تهران تا انتخابات در دانشگاه علم و صنعت ایران

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/11/29 | 
برگزاری سومین گردهمایی فعالان دانشجویی دانشگاه‌های تهران تا انتخابات در دانشگاه علم و صنعت ایران


سومین گردهمایی فعالان دانشجویی دانشگاه‌های تهران تا انتخابات اسفند ۱۴۰۲ روز پنج‌شنبه مورخ ۲۶ بهمن ماه به میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد. در ابتدای این رویداد دکتر کوه‌دار مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ضمن عرض خیرمقدم به حضار و میهمانان، مطالبی را در اهمیت برگزاری این گردهمایی مشترک بین دانشگاه‌های تهران مطرح کردند. ایشان لزوم ایجاد هم‌فزایی در طراحی و اجرایی اقدامات لازم تا انتخابات در بدنه دانشجویی را مهمترین هدف برگزاری این نشست عنوان کردند.
 در ادامه برگزاری این گردهمایی که شامل دو بخش بود در بخش اول تبیین مسائل مربوط به نقش و رسالت فعالان دانشجویی در افزایش میزان مشارکت دانشگاهیان در انتخابات مطرح شد. ارائه گزارش افکارسنجی با موضوع بررسی آخرین آمار مشارکت در انتخابات توسط مرکز افکارسنجی متا و سخنرانی آقای عباسی‌مهر مدیر کل سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در خصوص آخرین وضیعت آرایش سیاسی احزاب و رسالت اصلی جبهه دانشجویان انقلابی در انتخابات پیش‌رو از برنامه‌های اصل این بخش بود.
 در بخش دوم این رویداد، نشست مشترک مسئولین ستاد انتخابات تشکل‌های دانشجویی از دانشگاه‌های تهران، علم وصنعت و امام صادق(ع) برگزار شده و برنامه‌های هر یک از این تشکل‌ها در دو هفته باقیمانده تا انتخابات ذکر گردید. برگزاری تریبون‌های آزاد در دانشگاه و سطح شهر، ایجاد شبکه‌های رسانه‌ای در فضای مجازی، دعوت از کاندیداها جهت حضور در جمع دانشگاهیان، برگزاری نشست با کارشناسان مختلف و ... از جمله برنامه‌های در دست اقدام ستاد انتخابات تشکل‌های دانشجویی بود.

در پایان ضمن جمع‌بندی مطالب ارائه شده، مقرر گردید تا برنامه‌های ستاد انتخابات تشکل‌های دانشجویی با هماهنگی بین دانشگاه‌های مختلف برگزار شود تا ضمن مشارکت بیشتر دانشجویان، هم‌افزایی در اجرای اقدامات نیز حاصل شود.

 
نشانی مطلب در وبگاه امور فرهنگی و فوق برنامه:
http://idea.iust.ac.ir/find-37.5784.77278.fa.html
برگشت به اصل مطلب