امور فرهنگی و فوق برنامه- اخبار امور فرهنگی
اردوی معارفه دانشجویان کارشناسی ورودی ۱۴۰۲ دانشگاه علم و صنعت ایران در مشهد مقدس برگزار گردید

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/8/10 | 
اردوی معارفه دانشجویان مقطع کارشناسی ورودی ۱۴۰۲ طی روزهای ۲۵ تا ۲۷ مهر ماه در مشهد مقدس در جوار بارگاه ملکوتی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) برگزار گردید. در این اردوی فرهنگی- مذهبی- آموزشی تعداد ۶۱۰ دانشجوی ورودی جدید شرکت داشتند که نشان از حضور بیش از ۷۲ درصی دانشجویان نو­ورود در این برنامه باشکوه بود. حضور اساتید، دانشجویان سال بالایی و مبلغین و ... در کنار دانشجویان نو­ورود منجر به برگزاری یک برنامه منظم و مدون در قالب ۷۵۰ نفری گردید.جناب آقای دکتر انیباء رییس محترم دانشگاه علم و صنعت ایران با حضور در مشهد مقدس و شرکت در مراسم اختتامیه در اردوگاه دانشجویان پسر و نیز شرکت در مراسم وداع در حرم مطهر رضوی در جمع دانشجویان دختر به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان در بیانات خود ضمن آرزوی قبولی طاعات و زیارت دانشجویان به تعیین اهداف دانشگاه از برگزاری این اردو پرداختند. دکتر انبیاء دانشگاه علم و صنعت ایران را یک دانشگاه چند بعدی معرفی کردند بگونه­ای که غیر از ابعاد آموزشی و پژوهشی به مسائل فرهنگی و تربیتی دانشجویان نیز توجه دارد. ایشان به دانشجویان تئوصیه کردند که غیر از توجه به ابعاد آموزشی و پژوهشی به مسائل فرهنگی و تربیتی دانشجویان نیز توجه دارد. ایشان به دانشجویان توصیه کردند که غیر از توجه به رشد بعد آموزشی به دیگر ابعاد وجودی خود نیز توجه داشته باشند، به گونه ای­که در پایان دوره تحصیلات مقطع کارشناسی، یک فرد مفید برای خود و جامعه باشند.
جناب آقای حجت الاسلام شریف اصفهانی مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز از دیگر افراد حاضر در این اردوی فرهنگی- زیارتی و آموزشی بود. ایشان در سخنان خود در جمع دانشجویان دختر و پسر به مسائل مربوط به دانشجویان و مشکلاتی که ممکن است در دانشگاه با آن مواجه شوند پرداختند و در کنار بیان مسائل فرهنگی موارد آموزشی و تشکیلاتی دانشگاه را نیز شرح دادند.
آیین استقبال در حرم مطهر رضوی توسط خدام حرم، زیارت بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحج (ع)، برگزاری برنامه­های متنوع فرهنگی، تفریحی ورزشی و آموزشی، ارتباط با دانشجویان سال بالایی، حضور دانشجویان در صحن قدس در حرم مطهر رضوی و حمایت از مردم مظلوم غزه، برگزاری برنامه­­های شاد و انگیزشی، برگزاری جلسات گعده با اساتید به تفکیک دانشکده‌ها، تعیین هم اتاقی توسط دانشجویان خوابگاهی، برگزاری گعده با طلاب و ... از جمله برنامه‌های برگزار شده در این اردوی باشکوه بود.
در پایان برگزاری این اردو، نظرسنجی از دانشجویان ورودی جدید نشان از رضایت‌ بیش از ۸۸ درصدی این دانشجویان از حضور در این اردو داشت.
 
 
نشانی مطلب در وبگاه امور فرهنگی و فوق برنامه:
http://idea.iust.ac.ir/find-37.5784.76129.fa.html
برگشت به اصل مطلب