دانشگاه علم و صنعت ایران- مرکز کامپیوتر
مرکز کامپیوتر

حذف تصاویر و رنگ‌ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

مرکز کامپیوتر دانشکده عمران

دانشکده عمران دارای یک مرکز کامپیوتر بزرگ و مجهز با 82 عدد کامپیوتر جهت دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می­باشد. مرکز کامپیوتر کارشناسی دارای 45 دستگاه کامپیوتر و 7 دستگاه سرور بوده و مرکز کامپیوتر تحصیلات تکمیلی دارای 37 دستگاه کامپیوتر می‏باشد.
این مرکز در حال حاضر از طریق ترمینالهایی به شبکه دانشگاه متصل می باشد و از این طریق به کاربران متقاضی استفاده از اینترنت سرویس دهی می نماید.
همچنین پروژه نصب سیستم شبکه جامع دانشکده به بهره برداری رسیده که با بهره گیری از این طرح قسمتهای مختلف دانشکده از طریق یک شبکه داخلی با سرعت انتقال 100 مگا بیت در ثانیه به یکدیگر متصل می باشند و شرایط لازم برای سرویس دهی بصورت offline و online مهیا می باشد که در نهایت کلیه آزمایشگاههای تحقیقاتی، آموزشی و مراکز اداری دانشکده از طریق یک Firewall مطمئن به شبکه دانشگاه و اینترنت متصل می گردد.
قابل ذکر است در کلیه آزمایشگاهها و کارگاههای خارج از دانشکده نیز که می توان از جمله به آز- محیط زیست با 15 عدد کامپیوتر، پرینتر و یک سرور کلی، آز- مکانیک خاک با 10 عدد کامپیوتر و پرینتر، آز- هیدرولیک با 5 عدد کامپیوتر اشاره کرد. شرایط لازم برای استفاده از نرم افزارها و شبکه اینترنت برای پژوهشگران فراهم شده است.
همچنین در راستای ارتقاء و سطح دسترسی اساتید و دانشجویان به شبکه اطلاع رسانی، کلیه فضاهای دانشکده و طبقات مختلف آن تحت پوشش شبکه اینترنت بی‏سیم قرار گرفت.

نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه علم و صنعت ایران:
http://idea.iust.ac.ir/find-32.9613.14734.fa.html
برگشت به اصل مطلب