دانشکده معماری و شهرسازی- اخبار
گزارش برگزاری نخستین همایش ملی مسکن پایدار- ۱۹ تیرماه ۱۳۹۹- دانشگاه علم و صنعت ایران

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/4/21 | 
گزارش برگزاری نخستین همایش ملی مسکن پایدار- ۱۹ تیرماه ۱۳۹۹- دانشگاه علم و صنعت ایران
 
با عنایت و لطف پروردگار متعال نخستین همایش ملی مسکن پایدار با حضور اساتید، دانشجویان و چهره های برجسته حوزه مسکن  در تاریخ ۱۹تیرماه ۱۳۹۹  توسط دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران، موسسه مهدپژوهش ره پویان حقیقت و انجمن علمی معماری و شهرسازی ایران (باتوجه به پیشگیری انتشار ویروس کرونا و ابلاغیه وزارت محترم علوم، تحقیقات و فناوری) به صورت مجازی برگزار گردید.پوستر
 
این‌ همایش پس از قرائت قرآن و سرود ملی، با سخنرانی و خوش آمدگویی دکتر مهدی خاک زند دبیرعلمی همایش و معاونت پژوهشی دانشکده معماری و شهرسازی به طور رسمی آغاز گردید. در ادامه دکتر مصطفی بهزادفر رییس همایش و رییس دانشکده ضمن خیرمقدم به مدعوین، در مورد ضروریت و اهمیت برگزاری این همایش، ایراد سخنرانی داشتند.
 
در ادامه، اساتید برجسته از جمله دکتر علی غفاری استاد بازنشسته دانشگاه شهید بهشتی، دکتر سیدباقر حسینی رییس کمیته داوران همایش و دانشیار دانشکده معماری و شهرسازی، دکتر سیدعباس یزدانفر رییس علمی همایش و دانشیار دانشکده معماری و شهرسازی به ایراد سخنرانی های کلیدی در مورد مباحث روز مسکن و پایداری پرداختند.
 
در این همایش ۱۰ مقاله از میان حدود ۱۰۰ مقاله ارایه شده به این کنفرانس از اساتید و پژوهشگران فعال حوزه مسکن از دانشگاه های مختلف سراسر کشور ارایه گردید.
 
در مراسم اختتامیه، دکتر یزدانفر رییس علمی همایش ، بی توجهی به نیازهای فرهنگی- اجتماعی و زیست محیطی در ساخت محیط های مسکونی را از علل ایجاد بار روانی بر ساکنان دانسته و تاکید کردند که طراحی بدون توجه به این مسائل نمی تواند راه حل مناسبی برای مشکل مسکن امروز باشد .
 
در پایان، دکتر خاک زند ضمن تشکر و قدردانی از تمامی حامیان علمی و معنوی، اساتید و پژوهشگران برای حضور و تبادل اطلاعات و انتقال دانش، همچنین از برگزارکنندگان و دبیراجرایی دکتر مصطفی علی بیگی که در طول همایش بسیار زحمت کشیدند تشکر و قدردانی کردند.
 
 
برای اطلاعات بیشتر به وبسایت ذیل مراجعه فرمایید
www.sushconf.ir
 
نشانی مطلب در وبگاه دانشکده معماری و شهرسازی:
http://idea.iust.ac.ir/find-27.7952.60367.fa.html
برگشت به اصل مطلب