دانشکده مهندسی شیمی- اخبار علمی
برگزاری مراسم روز پژوهش دانشگاه علم وصنعت ایران

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/9/29 | 

 
مراسم روز پژوهش دانشگاه علم و صنعت ایران، ۲۴ آذرماه ۱۳۹۹ با حضور اعضای هیات رئیسه، مدیران معاونت پژوهش و اعضاء هیات علمی دانشگاه به صورت مجازی برگزار شد.
این مراسم توسط معاونت پژوهش و فناوری و با حضور اعضای هیات رئیسه دانشگاه، مدیران معاونت پژوهش و فناوری و شرکت مجازی اعضای هیات علمی در سالن مجتمع امام خمینی (ره) برگزار شد.
در ابتدای مراسم دکتر ذاکری، رییس دانشگاه، ضمن تبریک هفته پژوهش، روز حمل و نقل و روز وحدت حوزه و دانشگاه، تاکید کرد: شرایط کرونایی نباید تاثیری در وضعیت علمی و پژوهشی دانشگاه داشته باشد و خدمات علمی چه به صورت مجازی و چه بصورت حقیقی در حوزه علمی و آزمایشگاهی ادامه دارد. وی اظهار داشت: با قبول شرایطی که برای کل جوامع پیش آمده است، باید با جدیت پیشرفت های علمی را ادامه داد و نباید اجازه داد محدودیتی برای اساتید، دانشجویان و پیشرفت علمی صورت گیرد.
در ادامه مراسم، دکتر دوایی، معاون پژوهش و فناوری، ضمن تبریک هفته پژوهش و تقدیر از معاون و مدیران ستادی سابق معاونت پژوهشی، تاکید کرد: پژوهش اصیل و ارتباط با صنعت واقعی، شرط لازم ولی غیرکافی برای تربیت نیروی شایسته برای کشور است. وی افزود: طی هشت سال گذشته، حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم آغاز و تداوم یافته است و دانشگاهیان علم و صنعت ایران می کوشند تا با عنایت الهی، این راه پربرکت را به کمک یکدیگر و با سرافرازی طی کنند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سپس گزارش عملکرد سال ۱۳۹۸ حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران را در سه محور آمارهای پژوهشی، آمارهای ارتباط با صنعت و فناوری و زیست بوم نوآوری در دانشگاه ارایه کرد.
سخنران بعدی این مراسم، دکتر سلطانیه، مدیر امور پژوهش دانشگاه بود که ضمن تبریک هفته پژوهش، به معرفی پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه در سال ۹۸ پرداخت.
وی با اعلام ضوابط و معیارهای انتخاب پژوهشگر برتر در سال ۹۸، نسبت به معرفی پژوهشگران و فناوران دانشگاه و دانشکده ها براساس عملکرد سال ۹۸ اقدام نمود که در ادامه به تفکیک اعلام می‌گردد.
 نفرات برتر دانشکده مهندسی شیمی، نفت وگاز
  • دکترتورج محمدی (نفر سوم  امتیاز کل دانشگاه و اول امتیاز کل دانشکده)
  • دکتر سیدحسن هاشم آبادی (نفردوم امتیاز ماده صنعتی دانشگاه و اول دانشکده)
  • دکتر مهران رضایی (فعالیت قابل تقدیر)
  • دکتر سوسن روشن ضمیر (پژوهشگر برتر خانم)
نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی شیمی:
http://idea.iust.ac.ir/find.php?item=15.5827.61914.fa
برگشت به اصل مطلب