دانشکده مهندسی کامپیوتر- دفاعیه ارشد
سیما شافع

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/6/28 | 

خانم سیما شافع دانشجوی  آقای دکتر سعید پارسا مورخ  ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ ساعت ۱۱:۰۰ از رساله دکتری خود با عنوان "استخراج خودکار آزمایه‌های پذیرش از نیازمندیهای نرم‌افزار" دفاع خواهند نمود.

 


ارائه ­دهنده:
سیما شافع

  استاد راهنما:
دکتر 
سعید پارسا

  هیات داوران:

دکتر حسن نادری
دکتر مجتبی وحیدی اصلزمان : ۲۸ شهریور ماه ۱۴۰۲

  ساعت ۱۵:۰۰

       


چکیده پایان نامه :
 

محصولات نرم ­ا­فزاری به­ سرعت در­ حال افزایش هستند و می­ توان­ گفت که امروزه در همه­ ی عرصه ­ها از آن بهره می­ گیرند؛ در­ نتیجه اندازه­ گیری و ارزیابی ­کیفیت یک محصول نرم ­افزاری برای بسیاری از شرکت­ها به یک وظیفه اساسی تبدیل شده است. توسعه ‌دهندگان با ­استفاده از ­نیازمندیها اقدام­ به توسعه محصول­ کرده و سپس بر ‌اساس مشخصات تعیین­ شده در نیازمندی‌ها، پروژه توسعه ‌یافته را مورد بررسی و آزمون قرار ­می‌دهند. روشن است که نیازمندی­ها باید کاملا واضح، شفاف و فاقد هرگونه ابهام باشند.
بیان نیازمندی برای بیشتر افراد با زبان ­طبیعی راحت­ تر است، و زبان ­طبیعی یک ساختار بدون­ قالب و دارای کلمات ­مبهم و پیچیده است، که باعث درک غلط از هدف کاربر توسط توسعه­ دهنده می­شود.
در این مطالعه، ابتدا مسائل و مشکلات مربوط به زبان ­طبیعی و ابزارهای موجود در این زمینه مورد بررسی قرار گرفته و روشی برای بهبود و بازسازی کلمه ­های مبهم و پیچیده ­ای که در دراز مدت باعث نقص و خطاهای احتمالی محصول می­گردند، ارائه می‌شود. سپس از نیازمندی‌های بهبودیافته جهت تست پذیرش کاربر به صورت خودکار استفاده می‌کنیم.

 
 

نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی کامپیوتر:
http://idea.iust.ac.ir/find-14.11064.75090.fa.html
برگشت به اصل مطلب