دانشکده مهندسی کامپیوتر-  کنفرانس ها و جشنواره ها
اولین کنفرانس رباتهای متحرک ایران و تکنولوژِی ...

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1390/7/25 | 

 

                     

 

  اولین کنفرانس ربات های متحرک ایران و تکنولوژی های کمکی در زیست پزشکی توسط انجمن علمی رباتهای متحرک ایران با همکاری دانشگاهها و مراکز علمی داخلی و خارجی در تاریخهای 19 و 20 آذرماه 1390 در تهران مرکز همایشهای بین المللی رازی برگزار خواهد شد.

 

  در دو دهه اخیر علم روباتیک به دلیل کاربرد های گوناگون آن در زمینه های مختلف علمی و صنعتی، بسیار مورد توجه کشورهای صنعتی و در حال توسعه قرار گرفته است و متخصصان و دولت مردان را بر آن داشته تا با ساماندهی صحیح منابع و سرمایه گذاری های مناسب از این دانش در جهت پویایی تکنولوژیک و به تبع آن صنعت بهره‌ برند.. از طرفی روباتیک در کشور ما به دلیل وجود نیروی علمی جوان و مشتاق و همچنین ماهیت خاص و چندگانه این علم- که از شاخه های مختلف مدیریت، مهندسی و ساخت تشکیل شده است- از جایگاه مناسبی در میان جمعیت علمی کشور برخوردار شده که همواره شاهد دستاوردهای روزافزون محققان کشور در این حوزه از علم و فناوری بوده ایم.
انجمن علمی کلاوار در سال 1993 با هدف مشارکت در فعالیت های روباتیک و در قالب یک مجموعه علمی در کشور انگلستان تاسیس گردید و فعالیت خود را عمدتا در قالب برگزاری سمینار های سالانه در زمینه روبات های متحرک آغاز نمود و تا کنون موفق به برگزاری سیزده سمینار در جهان شده است که درآن مسائل و دستاوردهای روز علم روباتیک در میان محققان مطرح و به تبادل اطلاعات پرداخته می شود.
انجمن علمی کلاوار ایران نیز با تکیه بر پشتوانه های علمی و اساتید برجسته کشور در راستای اهداف انجمن های علمی و با نظرداشت به ضعف های موجود، بصورت شاخه ای از انجمن بین المللی کلاوار ، تاسیس شده تا با نگاهی اصولی به پتانسیل های داخلی در جهت مفید و کاربردی نمودن این علم در کشور تلاش نماید. از اینرو این انجمن با در نظر گرفتن دستاوردهای علمی و پژوهشی در خصوص فعالیت های روباتیک کشور برای اولین بار در سطح آسیا اقدام به برگزاری کنفرانس حاضر (اولین کنفرانس رباتهای متحرک ایران ) با هدف کاربردی نمودن و فرهنگ سازی استفاده از رباتهای متحرک در صنایع مختلف بخصوص صنایع پزشکی نمود.

  • ارسال چکیده مقالات (24 مهرماه الی 9 آبان )
  • نتیجه داوری (24 آبان )
  • ثبت نام در کنفرانس(25 آبان الی 14 آذر )
  • ثبت نام با تاخیر (15 الی 17 آذر )
  • تاریخ کنفرانس (19 و 20 آذر ماه )

 

 علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت http://clawer2011.ir مراجعه نمایند.

نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی کامپیوتر:
http://www.iust.ac.ir/find-14.10990.21855.fa.html
برگشت به اصل مطلب