روابط عمومی دانشگاه- تودیع و معارفه
مراسم تقدیر و معارفه رییس دانشکده معماری و شهرسازی برگزار شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها
مراسم معارفه رییس جدید دانشکده معماری و شهرسازی و تقدیر از زحمات رییس سابق آن، با حضور رییس و هیات رییسه دانشگاه و اعضای هیات علمی و کارکنان این دانشکده، اول اردیبهشت ماه 1393 در آمفی تئاتر دانشکده معماری برگزار شد.
در این مراسم از خدمات مهندس عبدالحمید نقره کار(رییس سابق دانشکده معماری و شهرسازی)، تقدیر شد و دکتر احمد اخلاصی به عنوان رییس جدید دانشکده معرفی گردید.
در ابتدای مراسم تقدیر و معارفه، دکتر برخورداری(رییس دانشگاه) ضمن تبریک ایام ولادت کوثر نبوت و ابراز شعف از گردهمایی همه اعضا و دوستان دانشکده معماری؛ گفت: آنچه از ابتدا دغدغه من بوده و هست و خواهد بود، بحث همدلی و انسجام و هماهنگی بین اعضای دانشکده ها و کل دانشگاه است چراکه لازمه فعالیت برای پیشرفت دانشگاه و کشور، پیشرفت علم و فرهنگ؛ دوستی و همبستگی و عدم کدورت است و دانشکده معماری و شهرسازی، قطعا یکی از دانشکده های خوب این دانشگاه است که صمیمی ترین جو را در بین اعضای خود اعم از اعضای هیات علمی، مدیران، کارکنان و دانشجویان دارد و این، نعمت بسیار بزرگی است.
رییس دانشگاه در ادامه گفت: مهندس نقره کار را همه می شناسند و ایشان کسی است که سالهای سال در جبهه ها و جایگاههای مختلف خدمت کرده است و در آینده نیز با توجه به شان و جایگاهی که دارند، خدمت خواهند کرد. وی ابراز امیدواری کرد فضای انس و الفت دانشکده همواره حفظ باقی بماند و همچنان که در معماری اسلامی، مقدم بر دیگر دانشگاههاست در سایر رشته های معماری و هنری نیز الگوی موفقی باشد. م
هندس نقره کار(رییس سابق دانشکده معماری و شهرسازی) نیز در سخنانی با اشاره به اینکه رویکرد فرهنگی جهان امروز به بن بست تاریخی رسیده است، گفت: با تلاش مستمر عزیزان، تحول بنیادینی در ساختار فلسفه هنر و معماری و شهرسازی کشور باید اتفاق بیفتد و در زمینه سیاست های کلانی که در قالب تحول و ارتقای علوم انسانی و قطب های علمی و کرسی های نظریه پردازی اتفاق افتاده، همکاران من در دانشکده معماری بیشترین موفقیت و همکاری را داشته اند. وی با اشاره به آنکه در دانشکده معماری در زمینه دروس نظری فعالیت مناسبی انجام شده است، گفت: در حوزه طراحی و مهندسی در این دانشکده ضعف داریم و نکات پیشنهادی ام برای این موضوع، اولا جذب هیات علمی است و دوما، افزایش تعامل بین همکاران و بخصوص، با اساتید طراحی به منظور افزایش توانهای تجربی است. مهندس نقره کار همچنین پیشنهاد کرد اعضای هیات علمی دانشکده، کتابهای درسی با موضوع هویت معماری ایرانی- اسلامی تدوین کنند.
دکتر اخلاصی(رییس دانشکده معماری و شهرسازی) آخرین سخنران مراسم بود. وی با تشکر از رییس و هیات رییسه دانشگاه برای ایجاد فضای جدید در دانشگاه، از شهیدان آوینی و یزدان پرست یاد کرد که جایشان در دانشکده خالیست و از همکاران خود برای اعتماد به وی و انتخابش در مسئولیت ریاست دانشکده قدردانی کرد. وی تاکید کرد: همه ما باید در جهت اعتلا و پیشرفت دانشگاه، تلاش کنیم و انچه می توانیم برای این مقصود، هزینه کنیم. دکتر اخلاصی همچنین از مهندس نقره کار به طور ویژه تشکر کرد و برای ایجاد فضایی لذت بخش، دوستانه و انسانی در دانشکده و بستری برای همگرایی همه اندیشه ها، قول مساعد داد. پایان بخش این مراسم، اهدای لوح و هدایا به مهندس نقره کار و تقدیر از وی بود.

نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://idea.iust.ac.ir/find-112.14463.37761.fa.html
برگشت به اصل مطلب