روابط عمومی دانشگاه- تودیع و معارفه
برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیران سه معاونت

حذف تصاویر و رنگ‌ها

 

AWT IMAGE

  برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیران سه معاونت

  با حضور هیات رئیسه دانشگاه، مراسم معارفه مدیران جدید و تودیع مدیران سابق معاونت دانشجویی، معاونت فرهنگی و فوق برنامه و معاونت آموزشی نوزدهم آبان‌ماه 1389 برگزار شد.

  در این مراسم دکتر مقبلی به عنوان مدیر تحصیلات تکمیلی، مهندس اکبری، مدیریت تربیت بدنی؛ دکتر نادری، مدیر امور خلاقیت‌های علمی دانشجویان؛ دکتر شهروی، مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه و مهندس حسینی به عنوان مدیر امور دانشجویان معارفه شدند و با اهدای لوح و هدایا از خدمات دکتر بازدیدی تهرانی، دکتر برجسته محبی، دکتر میرکاظمی و آقای موسوی تقدیر شد.

  در این مراسم که با حضور جمعی از کارکنان حوزه‌های مربوط در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) برگزار شد پس از تلاوت آیاتی از کلام‌ا... مجید، ابتدا دکتر جبل‌عاملی به حاضران خیر مقدم گفت و به سیاق همیشگی مراسم تودیع و معارفه از مدیرانی که قبول مسئولیت کردند تشکر و برای مدیران سابق، ‌آرزوی توفیق نمودند.

  پس از آن دکتر بازدیدی تهرانی (مدیر سابق تحصیلات تکمیلی) گزارش کوتاهی از روند امور تحصیلات تکمیلی در 32 ماه مسئولیت خود ارائه کرد. وی در گزارش مجمل خود به بازنگری و به روز رسانی آیین‌نامه‌ها اشاره کرد و بررسی مجدد ساختار تشکیلاتی حوزه تحصیلات تکمیلی که کلیات آن مورد موافقت قرار گرفته را از برترین دستاوردهای دوران مدیریت خود خواند.

  پس از آن دکتر مقبلی (مدیر جدید تحصیلات تکمیلی دانشگاه) بحث ارتقای کیفی تحصیلات تکمیلی را مورد توجه قرار داد و افزود: کارهای ارزشمندی که در طول این سال‌ها در حوزه تحصیلات تکمیلی انجام شده جای تقدیر دارد ولی با توجه به نیاز موجود و افزایشی که در جذب دانشجویان تحصیلات تکمیلی در نظر است، به نظر می‌رسد هنوز جای کار بسیار زیادی هست. وی تمرکز زدایی و واگذاری بخش اعظمی از کارها به دانشکده‌ها را یادآور شد و گفت: پتانسیل محول کردن بسیاری از کارها به دانشکده‌ها وجود دارد و امیدوارم با تضارب آرای موجود در دانشکده‌ها و ارتباط خوب موجود، در جهت ارتقای کمی و کیفی دانشگاه کوشا باشیم.

  دکتر برجسته (مدیر سابق تربیت بدنی) سخنران بعدی مراسم بود. وی نیز گزارش کوتاهی از عملکرد چهار ساله حوزه تحت مدیریت خود ارایه کرد و توجه به فضاهای ورزشی، تجهیز وسایل و عمران سالن‌های ورزشی؛ جذب نیروی کارشناس تربیت بدنی، ایجاد فرصت‌های جدید برای ورزش همگانی با راه‌اندازی رشته‌های جدید ورزشی و به کارگیری مربیان با تجربه و ارتقای سطح ورزش مخصوصا ورزش بانوان را مورد اشاره قرار داد و از همه همکاران، کارشناسان و گروه تربیت بدنی تشکر و تقدیر کرد.

  مهندس اکبری (مدیر جدید تربیت بدنی) نیز ضمن تشکر از خدمات دکتر برجسته و تاکید بر بستر سازی مناسب انجام شده در سال‌های اخیر در حوزه تربیت بدنی، ابراز امیدواری کرد با کمک و حمایت دیگر مسئولان، ورزش به عنوان یکی از امور جاری همه اقشار دانشگاهی درآید و این مجموعه هر چه با نشاط‌تر پیش رود.

  مهندس حسینی (مدیر امور دانشجویان) هم با اشاره به تشکیل معاونت جدید دانشجویی، بر حساسیت‌های موجود در این حوزه تاکید کرد و با اشاره به عدم تناسب حجم کار افزایش یافته و تعداد کارکنان، جذب نیروی انسانی کارآمد را خواستار شد.

  پس از آن دکتر شهروی (مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه)، دیدگاه کلی بخش مدیریت فرهنگی را یک گام پیش نهادن در اعتلای فرهنگ ائمه و تربیت دانشجویان شاخص دانست و ارائه پیشنهادات فرهنگی را خواستار شد.

  موسوی (مدیر سابق امور فرهنگی و فوق برنامه) نیز ضمن آرزوی توفیق برای دکتر شهروی،‌ از حمایت و راهنمایی مدیران و همکاران حوزه خود قدردانی کرد.

  سپس دکتر میرکاظمی (مدیر سابق امور خلاقیت‌های علمی دانشجویان) به رئوس اقدامات انجام شده در طول تصدی مدیریت این حوزه پرداخت. از جمله نکات موجود در گزارش وی می‌توان به بازنگری آیین‌نامه‌های دانشجویان ممتاز و حمایت‌های تشویقی دانشجویان، تشکیل بانک اطلاعاتی نخبگان، تدوین آیین‌نامه استعدادهای درخشان، برگزاری کلاس‌های آمادگی المپیاد دانشجویی و برگزاری جشنواره تقدیر از پایان‌نامه‌های برتر کارشناسی اشاره کرد.

  دکتر نادری (مدیر جدید امور خلاقیت‌های علمی دانشجویان) هم با تاکید بر این که در حوزه امور خلاقیت‌های علمی دانشجویان با دانشجویان خاص و نخبه سر و کار داریم، از هیات رئیسه خواست با حمایت خود امکان ایجاد فضای متناسب با دانشجویان خاص را فراهم آورند.

  در پایان جلسه، دکتر جبل‌عاملی بر لزوم آراستگی و رعایت شأن و ادب و اخلاق و تکریم دانشجویان تصریح کرد و بر ضرورت تغییر در ساختار و واگذاری همه امور فعلی واحدهای ستادی به دانشکده‌ها تاکید کرد. وی همچنین گفت: همه ما باید دغدغه کار فرهنگی داشته باشیم.

  این مراسم با اهدای لوح و هدایای هیات رئیسه و حوزه‌ها به دکتر برجسته، دکتر بازدیدی، دکتر میرکاظمی و آقای موسوی پایان یافت.

آلبوم تصاویر

 

نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://idea.iust.ac.ir/find-112.14463.37753.fa.html
برگشت به اصل مطلب