روابط عمومی دانشگاه- تودیع و معارفه
برگزاری مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشکده معماری

حذف تصاویر و رنگ‌ها

 

AWT IMAGE

 

  برگزاری مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشکده معماری و شهرسازی

  قبل از ظهر امروز چهارشنبه هفتم مهرماه 89 با حضور اعضای هیات رئیسه دانشگاه، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشکده معماری و شهرسازی مراسم تودیع و معارفه رئیس این دانشکده برگزار شد.

  در این جلسه که چهار سخنران داشت، ابتدا دکتر جبل‌عاملی رئیس دانشگاه اظهار داشت: انتظار داریم دانشکده معماری و شهرسازی یک دانشکده تاثیرگذار از لحاظ فرهنگی در سطح کشور باشد و برای این کار به یک نگرش جدی نیاز است.

  وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: تا دو سال پیش همه مطالبات از دانشکده به سمت هیات رئیسه و مدیریت دانشگاه بود، اما حالا این دانشگاه است که از دانشکده معماری وشهرسازی انتظاراتی دارد.

  رئیس دانشگاه با اشاره به توقع دانشگاه نسبت به درخشش دانشکده معماری در سطح دنیا اظهار داشت: توقع این که دانشکده‌های این دانشگاه که قدمتی 80 ساله دارد در سطح دنیا مطرح باشند توقعی، بی‌جانیست.

  وی در پایان صحبت‌های خود از زحمات دکتر فیضی رئیس پیشین دانشکده معماری تشکر کرد و از مهندس نقره‌کار رئیس فعلی دانشکده مذکور به عنوان یک شخصیت مطرح و بین‌المللی در سطح کشور یاد کرد.

  درادامه این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیمی‌نژاد، مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، از خصلت پویایی و تفکر انسان به عنوان یک خصلت مافوق نباتات یاد کرد و گفت تغییر و تحولات می‌بایست پیشرفت و ترقی به همراه بیاورد و هر جا سکون و رکود باشند، خسارت ایجاد خواهد شد.

  دکتر فیضی رئیس پیشین دانشکده معماری و شهرسازی نیز در سخنانی از همکاری و همراهی اعضای هیات رئیسه دانشگاه در طول دوران مسوولیت‌اش تمجید و قدردانی کرد و گفت: درطول این دوران دانشکده معماری و شهرسازی هیچگاه مطالبه‌ای نداشت که از هیات رئیسه دانشگاه جواب منفی بگیرد.

  وی از اساتید و کارکنان دانشکده معماری و شهرسازی به عنوان گروه دومی نام برد که بیشترین همراهی و همکاری را با وی در دوران مسوولیت‌اش داشته‌اند و از آنها تشکر نمود.

  دکتر فیضی همچنین از دکتر بازیار معاون پژوهشی دانشگاه و قائم مقام رئیس به لحاظ همکاری و مساعدت در کسب موفقیت‌های پژوهشی دانشکده معماری از قبیل راه‌اندازی مجله بین‌المللی معماری قدردانی کرد.

  مهندس نقره‌کار رئیس فعلی دانشکده معماری و شهرسازی نیز در سخنانی به توقع نظام از دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت در زمان فعلی نظام از دانشگاه‌ها توقع دارد که مشکلات کشور را حل کنند و تولید محور باشند.

  وی که سابق بر این مسوولیت ریاست دانشکده معماری دانشگاه را در کارنامه اجرایی خود داشته است، اظهار داشت: در سال‌ها پیش که مدیریت قبلی دانشکده را بر عهده داشتم شعار «احیای هویت اسلامی، به سوی تمدن اسلامی» را در سرلوحه کار خود قرار داده بودم و امیدوارم دراین دوران جدید، همه با هم، یک هم افزایی علمی و تجربی را در دانشکده شاهد باشیم.

  مهندس نقره‌کار اظهار امیدواری کرد که بتواند راه‌اندازی قطب علمی معماری اسلامی و شهرسازی را در دانشگاه و دانشکده قطعی نماید.

  در پایان این مراسم اعضای هیات رئیسه دانشگاه، اساتید و کارکنان دانشکده معماری و شهرسازی با اهدای لوح و هدایایی از زحمات دکتر فیضی رئیس پیشین دانشکده معماری تقدیر و تشکر نمودند.

 

نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://idea.iust.ac.ir/find-112.14463.37752.fa.html
برگشت به اصل مطلب