روابط عمومی دانشگاه- آخرین اخبار
برپایی جشن بزرگ غدیر توسط مرکز نیکوکاری دانشگاه در منطقه محروم و حاشیه‌نشین شهر تهران

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/4/21 | 
 برپایی جشن بزرگ غدیر توسط مرکز نیکوکاری دانشگاه
در منطقه محروم و حاشیه‌نشین شهر تهران
 
 
با همت مرکز نیکوکاری حضرت زهرا (س) دانشگاه علم و صنعت ایران و مشارکت گروه‌های جهادی، مراسم جشن عید غدیر و اطعام گسترده در مناطق محروم و حاشیه‌نشین شهر تهران به انجام رسید.
در این جشن بزرگ که برای چهارمین سال متوالی است که با محوریت مرکز نیکوکاری حضرت زهرا سلام‌الله علیها و مشارکت اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می‌شود، بزرگداشت عید غدیر به عنوان یک عید بزرگ تشیع در مناطق محروم و کم‌برخوردار حاشیه شهر تهران، مورد توجه جدی قرار گرفته است. در این راستا و با توجه به شناسایی­ های از پیش انجام شده، این مراسم در منطقه محروم و کم‌برخودار حاشیه‌نشین شهر پیشوا و مناطق کم‌برخوردار اطراف دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد.

 برای اجرای این برنامه، جمع کثیری از اساتید دانشگاه علاوه بر مشارکت موثر مالی، مشارکت فعالی در اجرای مراسم نیز داشتند.
برنامه‌های این جشن بزرگ در محورهای کلی زیر انجام شد:
اطعام روز عید غدیر، پخت غذا در آشپزخانه دانشگاه و توزیع در مناطق محروم اطراف تهران: با تلاش­ و همت دانشگاهیان علم و صنعت ایران و نیروهای جهادی، بیش از ۸۸۰۰ پرس غذا برای مناطق محروم حاشیه تهران طبخ گردید. همه مراحل تهیه غذا از جمله تامین اقلام اولیه، آماده‌سازی، طبخ و توزیع غذا در منطقه، توسط دانشگاهیان دانشگاه علم و صنعت ایران و با همکاری موثر گروه‌های جهادی انجام پذیرفت.
 
  • پخت نان صلواتی: پخت نان صلواتی به مدت دو روز در مناطق محروم و حاشیه‌نشین شهر پیشوا به مناسب عید غدیر انجام شد.
  • اجرای برنامه‌های فرهنگی: برنامه­‌های متعدد فرهنگی برای گروه‌های سنی مختلف در مناطق محروم و حاشیه‌نشین شهر پیشوا به مناسبت عید غدیر برگزار شد. برنامه­های مداحی، نمایش و قصه­‌خوانی، سرود و نشست صمیمانه با حضور یک مبلّغ در مورد اهمیت غدیر و مسائل خانواده، از مهمترین بخش‌های این برنامه بود.
  • برگزاری جشن غدیر و پخت و توزیع بیش از ۱۰۰۰ وعده غذایی در مناطق محروم کرمان و سیستان با همت گروه جهادی دانشگاه
 
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://www.iust.ac.ir/find-112.14457.73943.fa.html
برگشت به اصل مطلب