روابط عمومی دانشگاه- آخرین اخبار
مراسم تکریم و استقبال از رئیس دانشکده مهندسی عمران برگزار شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/9/13 | 
مراسم تکریم و استقبال از رئیس دانشکده مهندسی عمران برگزار شد
 

 با حضور هیات رییسه دانشگاه و جمعی از اساتید و کارکنان دانشکده مهندسی عمران، مراسم تقدیر و تکریم از دکتر محسنعلی شایانفر (رئیس سابق) و استقبال از دکتر مرتضی رئیسی دهکردی (رئیس جدید دانشکده مهندسی عمران)، در روز شنبه ۱۲ آذرماه ۱۴۰۱ در محل سالن آمفی‌تئاتر این دانشکده برگزار شد.
در این جلسه، پس از قرائت کلام الله مجید، دکتر شایانفر با تشکر از هیات رئیسه و اعضای دانشکده برای حضور در این جلسه، تاکید کرد سعی وی در مدت تصدی مسئولیت مدیریت دانشکده مهندسی عمران، پیروی از سیاست اعتدال بوده و تلاش نموده این دانشکده در جهت اهداف دانشگاه حرکت کند. وی با اشاره به کسب رتبه دوم کشور توسط دانشکده مهندسی عمران در سال گذشته بر اساس معیار ISC و رتبه ۴۰۰-۳۰۰ جهانی، این موفقیت‌ها را مرهون تلاش تمام اعضای دانشکده و در رأس آن، اعضای هیات علمی دانست و از دکتر رئیسی دهکردی برای قبول مسئولیت تشکر کرد.

 

پس از آن دکتر رئیسی با تقدیر از خدمات روسای سابق دانشکده مهندسی عمران، تاکید کرد: دانشکده مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت ایران هم در امور علمی و هم اجرایی، از اثرگذارترین دانشکده‌های عمران کشور است و هر جا در صنعت ساختمان و عمران در کشور کار بزرگی صورت گرفته و تحولی رخ داده، حتما دانش‌آموختگان این دانشکده چه در عرصه کارشناسی و چه مدیریتی حضور داشته‌اند. وی دو پیشنهاد ایجاد شرایط رقابتی بین دانشکده‌ها برای جذب منابع از بیرون از دانشگاه و کسب درآمد و دریافت معادل همان از بودجه اختصاصی دانشگاه و همچنین ایجاد بنیاد حامیان در هر دانشکده ذیل بیناد حامیان دانشگاه را مطرح کرد و گفت: علیرغم توانمندی و ظرفیت بسیار موجود در دانشکده مهندسی عمران، کاستی عمده آن امکانات آزمایشگاهی این دانشکده است و اهتمام وی برای تجهیز آزمایشگاه‌ها خواهد بود.
 

در ادامه مراسم تقدیر و استقبال، تعدادی از اعضای هیات علمی دانشکده به بیان نکات و ارایه پیشنهادات خود در زمینه مسایل مختلف دانشگاه و دانشکده پرداختند.
پس از آن دکتر انبیاء (رئیس دانشگاه)، با تشکر از اعضای هیات علمی و حاضران در جلسه برای قبول دعوت وی، در سخنانش تاکید کرد: دانشکده مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت ایران، در بیرون از دانشگاه نیز بسیار آبرومند است. هر جا در حکمرانی و جامعه کار ماندگاری شده، رد پایی از بزرگان این دانشکده به چشم می‌خورد و دانش‌آموختگان این دانشکده، در بسیاری از دانشگاه‌های بزرگ دنیا مشغول تدریس هستند.
رئیس دانشگاه با تصریح بر اینکه اگر حال دانشگاه خوب باشد، حال جامعه خوب است؛ از خدمات دکتر شایانفر در دوران تصدی ریاست دانشکده مهندسی عمران تقدیر و برای دکتر رئیسی در مدیریت این دانشکده، آرزوی توفیق کرد.
در ادامه نیز حجت‌الاسلام والمسلمین شریف اصفهانی (سرپرست دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌)، ضمن بیان نکات اخلاقی برای حاضرین دعا نمودند.

 

اهداء حکم انتصاب دکتر رئیسی دهکردی به سمت رئیس دانشکده مهندسی عمران و نیز لوح تقدیر از خدمات دکتر شایانفر توسط ریاست دانشگاه، پایان‌بخش این مراسم بود.نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://idea.iust.ac.ir/find-112.14457.69233.fa.html
برگشت به اصل مطلب