روابط عمومی دانشگاه- آخرین اخبار
آیین گرامیداشت هفته بسیج با حضور اعضای هیات رئیسه و بسیجیان دانشگاه برگزار شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/9/5 | 
آیین گرامیداشت هفته بسیج با حضور اعضای هیات رئیسه و بسیجیان دانشگاه برگزار شد


همزمان با روز بسیج مستضعفان، آیین گرامیداشت هفته بسیج با حضور رئیس، هیات رئیسه و جمعی از اعضای بسیج دانشگاه، پنجم آذرماه ۱۴۰۱ در سالن مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) برگزار شد.
در این مراسم ابتدا دکتر هادیان (مشاور رئیس و مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی)، با تبریک هفته بسیج به دانشگاهیان، بسیجیان و ایثارگران ایران اسلامی بویژه پیشکسوتان جهاد و شهادت و مدافعان با بصیرت آرمان‌های انقلاب اسلامی و ولایت؛ روز بسیج مستضعفان را فرصت و بهانه‌ای برای زنده نگه داشتن ارزش‌ها و روح بسیجی در میان دانشگاهیان توصیف و به تبیین دستور جلسه پرداخت.
 

پس از آن دکتر انبیاء (رئیس دانشگاه)، اعضای بسیج دانشگاه را دلاوران دانشگاه توصیف و با تبریک هفته بسیج و همچنین پیروزی تیم ملی فوتبال، ضمن بازخوانی برخی تعابیر مقام معظم رهبری و امام راحل (ره) درباره بسیج، تاکید کرد: در ادبیات انقلاب اسلامی، بسیج نهادی معرفی شده که در هر برهه از زمان اگر متوجه تعرض به انقلاب و کشور شود، وارد صحنه می‌شود تا خطر را از ساحت کشور دفع نماید و من این تعریف را در شخصیت و رفتار تک‌تک اعضای بسیج دانشگاه دیده‌ام.
 

رئیس دانشگاه با تصریح بر اینکه کار کردن در شرایط فعلی دشوار است، افزود: اگر بسجیان دانشگاه اعم از بسیج اساتید، کارکنان و بسیج دانشجویی نبودند، در وقایع اخیر نمی‌توانستیم فضای دانشگاه را به آرامش ببریم. وی در ادامه، پیشنهاد تشکیل دبیرخانه مشترک سه تشکل بسیج دانشگاه به مرکزیت بسیج اساتید را مطرح و در خاتمه، از همه دانشگاهیان بسیجی تقدیر و برای آنان آرزوی توفیق کرد.
 

در ادامه مراسم، روسای بسیج دانشجویان، کارکنان و اساتید و دو نفر از اعضای بسیج کارکنان در تکریم از جایگاه و نقش بسیج در کشور و دانشگاه و اهمیت آن در کلام مقام معظم رهبری سخن گفتند. برگزاری جلسات کرسی آزاداندیشی توسط بسیج دانشجویی، تلاش برای تقویت گفتمان بسیج، آسیب‌شناسی ناآرامی‌های اخیر و اصلاح حرکت دانشگاه برای تحول سریعتر بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب، از جمله نکات و تاکیدات این افراد در سخنانشان بود.
 

گفتنی است ۵ آذر سالروز صدور فرمان بنیانگذار انقلاب اسلامی مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین در سال ۱۳۵۸ است.
 
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://idea.iust.ac.ir/find-112.14457.69134.fa.html
برگشت به اصل مطلب