روابط عمومی دانشگاه- آخرین اخبار
با حضور وزیر نیرو، دانشگاه علم و صنعت ایران و گروه مپنا تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1394/11/3 | 

با حضور وزیر نیرو،

دانشگاه علم و صنعت ایران و گروه مپنا تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

 

AWT IMAGE

   

 تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه علم و صنعت ایران و گروه مپنا با اولویت کاری و پژوهشی در حوزه‌های مختلف صنعت نیروگاهی، توربین‌های گازی، بخاری، ژنراتورها و سامانه‌های نظارتی به امضاء رسید.

این تفاهم نامه در حاشیه ششمین کنفرانس صنعت نیروگاه‌های حرارتی و با حضور دکتر چیت چیان، وزیر نیرو بین دانشگاه علم و صنعت ایران و گروه مپنا منعقد شد که براساس این تفاهم‌نامه قرار است با انجام کارهای علمی و پژوهشی صنعت برق کشور ارتقا پیدا کند.

بر اساس این تفاهم نامه که توسط دکتر محمد علی برخورداری، رییس دانشگاه علم و صنعت ایران و دکتر عباس علی آبادی، مدیرعامل گروه مپنا امضاء و مبادله گردید؛ قرار است گروه مپنا و دانشگاه علم و صنعت ایران امکانات و تجهیزات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهند و همچنین استادان و دانشجویان به ویژه در مقطع‌ کارشناسی ارشد و دکترا در صورت تمایل اولویت‌های تحقیقی خود را همسو با دغدغه‌های مپنا انتخاب نمایند.

در حاشیه امضاء تفاهم نامه فوق، دکتر علی آبادی، مدیر عامل مپنا اظهار داشت: به دلیل برخورداری دانشگاه علم و صنعت ایران از دانشکده مهندسی راه آهن همکاری ویژه‌ای در زمینه لوکوموتیوسازی با این دانشگاه خواهیم داشت.

مدیر عامل مپنا افزود: حوزه‌های نفت و گاز دیگر حوزه‌های مدنظر دو طرف برای انجام همکاری خواهند بود.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه امضاشده تاکید کرد: در گذشته همکاری متقابل بین مپنا و این دانشگاه وجود داشته اما این بار در چارچوب تفاهم نامه معین و مشخص برنامه‌های پژوهشی را دنبال خواهیم کرد.

به گفته دکتر علی آبادی براساس این تفاهم نامه دانشگاه علم و صنعت ایران و گروه مپنا و همچنین مراکز تحقیقاتی مپنا همکاری های مشترکی را خواهند داشت که به طور قطع منافع مشترک در آن‌ها تضمین می‌شود.

وی ادامه داد:‌ مپنا ظرفیت ها و توانمندی های فنی خود را برای توسعه آکادمیک دانشگاه در اختیار خواهد گذاشت و به طور متقابل دانشگاه از ظرفیت‌های خود برای پیشبرد راهبردهای مپنا استفاده خواهد کرد.

گفتنی است، مپنا، یک بنگاه اقتصادی ایرانی است که به همراه 39 شرکت زیرمجموعه خود، با نام «شرکت گروه مپنا» در زمینه ساخت نیروگاه های حرارتی، اجرای پروژه های نفت و گاز و توسعه حمل و نقل ریلی، به صورت پیمانکار اجرایی کلید در دست (یی.پی.سی-EPC) و سرمایه گذاری خصوصی (آی.پی.پی-IPP) فعالیت می کند.

آلبوم تصاویر

نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://idea.iust.ac.ir/find-112.14457.43597.fa.html
برگشت به اصل مطلب