دانشگاه علم و صنعت ایران- آخرین اخبار
دانشگاه علم و صنعت ایران در نظام رتبه ‏بندی لایدن هلند قرار گرفت

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1393/2/27 | 
دانشگاه علم و صنعت ایران در نظام رتبه ‏بندی لایدن هلند قرار گرفت
AWT IMAGE
 مطابق اعلام سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) ؛ دانشگاه علم و صنعت ایران و یازده دانشگاه دیگر کشور به نظام رتبه‏ بندی 2014 لایدن راه یافتند.
 دانشگاه‏های علم و صنعت ایران، صنعتی شریف، تهران، شهید بهشتی، تربیت مدرس، صنعتی امیرکبیر، تبریز، صنعتی اصفهان، فردوسی مشهد، شیراز، آزاد اسلامی و علوم پزشکی تهران، دانشگاه های راه یافته به نظام رتبه‏ بندی 2014 لایدن هستند. سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: این نخستین بار است که 12 دانشگاه از ایران در نظام رتبه ‏بندی لایدن حضور یافتند که این ظرفیت بالای علمی دانشگاه‏های کشور را نشان می‏دهد.
سال گذشته، پنج دانشگاه از دانشگاه‏های کشور در این رتبه‏ بندی حضور داشتند. رتبه ‏بندی لایدن یکی از نظام‏های بین‏ المللی رتبه ‏بندی است که مرکز علوم و فناوری دانشگاه لایدن در هلند آن را اجرا می کند. شاخص‏های مورد استفاده در این نظام رتبه‏ بندی به طور عمده به دو گروه شاخص‏های تاثیر و شاخص‏های انتشاراتی تقسیم می‏شوند. متوسط تعداد استنادهای انتشارات یک دانشگاه، تفاوت‏های رشته‏ ای، سال انتشار و نسبت 10 درصد انتشارات برتر از جمله ملاک های ارزیابی این نظام رتبه بندی است. در مورد شاخص‏های انتشاراتی نیز انتشاراتی که با همکاری‏های بین سازمانی و بین‏ المللی، همکاری با صنعت، همکاری در فاصله‏ جغرافیایی کوتاه‏تر و همکاری در مسافت‏های دورتر به چاپ رسیده ‏اند، مورد توجه قرار می‏گیرند.
روابط عمومی دانشگاه، کسب این موفقیت علمی را به دانشگاهیان علم و صنعت ایران تبریک می گوید.
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه علم و صنعت ایران:
http://idea.iust.ac.ir/find-1.3346.33171.fa.html
برگشت به اصل مطلب