بسیج اساتید- اخبار و تحلیل‌ها
مجمع عمومی بسیج اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/10/10 | 
 روز دوشنبه در سالروز حماسه 9 دی، روز ولایت و بصیرت، در محل مجتمع امام خمینی(ره) نشست عمومی بسیج اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران با سخنرانی آقای دکتر مجتبی زارعی عضو هیأت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه تربی مدرس و رئیس سازمان بسیج اساتید کشور برگزار گردید.
در این نشست که جمع کثیری از اساتید در آن شرکت نمودند، ابتدا آقای دکتر پیشوایی مسئول بسیج اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران ضمن خوش آمدگویی به میهمانان و گرامیداشت سالروز حماسه نهم دی ماه 1388 به ارائه برنامه ها و راهبردهای بسیج اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران پرداختند. ایشان تحقق گام دوم انقلاب اسلامی از طریق جامعه سازی تخصصی و تمهید نقش آفرینی عمومی و تخصصی اساتید در راستای حل مسائل کلیدی انقلاب اسلامی را مأموریت اصلی در مقطع کنونی دانسته و بر مشارکت هر چه بیشتر اساتید جهت نیل به این مهم تأکید کردند. همچنین ایشان گزارشی از عملکرد بسیج اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران در حوزه های پژوهشی، فرهنگی، سیاسی و آموزش ارائه کردند. 
در ادامه، آقای دکتر ذاکری رئیس محترم دانشگاه نیز ضمن خیر مقدم به اساتید و میهمانان، سالروز حماسه نهم دی ماه را گرامی داشته و بر نقش مهم بسیج اساتید در راستای تحقق منویات و تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری تأکید کردند.
آقای دکتر زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور که سخنران نشست عمومی بسیج اساتید بودند، در سخنرانی خود به تبیین موضوع بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و راه گذار به زیست بوم نظریه نظام انقلابی ایران پرداختند. ایشان با بیان اینکه بیانیه 777 نفر از اساتید انقلابی کشور منجر به تقدیر مقام معظم رهبری شده است، اساتید را به نقش آفرینی عمومی و تخصصی در موضوعات مهم کشور فرا خواندند. همچنین ایشان با تأکید بر پرچمداری مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری گفتمان ایشان را در دوران زعامت خود تبیین مفهوم "العلم سلطان" دانسته و نقش موثر ایشان در شکل گیری زیست بوم علم و فناوری کشور را مهم و کلیدی توصیف کردند.
ایشان در پایان با ابراز خرسندی از حرکت موثر اساتید انقلابی دانشگاه علم و صنعت در پاسخ به مسائل کلیدی کشور برای بسیج اساتید دانشگاه علم و صنعت آرزوی توفیق کردند.
نشانی مطلب در وبگاه بسیج اساتید:
http://idea.iust.ac.ir/find-82.12035.58751.fa.html
برگشت به اصل مطلب