دانشکده مهندسی صنایع- اخبار عمومی
برگزاری جلسه فرهنگی اساتید دانشکده مهندسی صنایع و پیشرفت با سخنرانی حجه ‌الاسلام و المسلمین ابراهیمی‌نژاد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1395/1/25 | 

AWT IMAGE

جلسه فرهنگی اساتید دانشکده مهندسی صنایع و پیشرفت با سخنرانی حجه‏ الاسلام و المسلمین ابراهیمی‌نژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علم و صنعت ایران با موضوع «نقش دانشگاه در اقتصاد مقاومتی» در روز دوشنبه مورخ بیست و سوم فروردین ماه 1395 (از ساعت 12 تا 13:15) برگزار گردید.

AWT IMAGE

 در این جلسه حجه ‏الاسلام و المسلمین ابراهیمی‌نژاد با تأکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری (مد) در مورد اقتصاد مقاومتی و لزوم "اقدام و عمل" در این زمینه به جای برگزاری همایش‌ها و کنفرانس‌های کم اثر، بیان داشتند دانشگاه دارای نقش اساسی در تحقق شعار سال 1395 است. ایشان با بیان اینکه چه کسی غیر از روحانیون، اساتید و دانشجویان باید در پی تحقق اقتصاد مقاومتی و پیشرفت کشور اسلامی باشد؛ بر لزوم حمایت از ایده‌‌‌‌ها و طرح‌های نوآورانه که می‌توانند در پیشرفت کشور و رفاه مردم موثر باشند، تأکید کردند. ایشان عزم جدی در راستای پیگیری مطالبه مقام معظم رهبری و شروع اقدام عملی در دانشگاه علم و صنعت ایران را یک ضرورت دانسته و خواستار ایفای نقش فعال اساتید در این عرصه شدند.

AWT IMAGE

حجه ‏الاسلام و المسلمین ابراهیمی‌نژاد در بخش دوم سخنان خود خواستار همکاری و همفکری اساتید در زمینه راه‌اندازی یک سامانه عملیاتی برای حمایت از ایده‌های نوآورانه هسته‌های علمی متشکل از اساتید و دانشجویان شده و بر ضرورت مهارت‌اندوزی دانشجویان در کنار کسب دانش تأکید کردند. ایشان تأکید کردند نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علم و صنعت ایران با تمام توان خود آماده همکاری در این زمینه با اساتید و دانشجویان علاقمند می‌باشد.

در پایان این جلسه برخی اساتید حاضر به بیان دیدگاه‌های خود در زمینه نقش دانشگاه در تحقق اقتصاد مقاومتی پرداخته و به راهکارهایی زا در راستای تبدیل ایده‌های دانش‌بنیان به محصول تجاری ارائه کردند.

نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی صنایع:
http://idea.iust.ac.ir/find-61.5324.45003.fa.html
برگشت به اصل مطلب