معاونت فرهنگی- اخبار و رویدادها
جشنواره قرآن و عترت گامی برای تشکیل جامعه نمونه اسلامی است/ رقابت ۴۰۰ برگزیده دانشگاهی در جشنواره قرآن و عترت

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/2/20 | 
جشنواره قرآن و عترت گامی برای تشکیل جامعه نمونه اسلامی است
رقابت ۴۰۰ برگزیده دانشگاهی در جشنواره قرآن و عترت
مدیرکل پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: دانشجویان با شرکت در مسابقات توانمندی های خود را ارتقا می دهند.

ه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، مهدی بادپا مدیرکل پشتیبانی فرهنگی واجتماعی وزارت علوم در گفت وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری برنا با اشاره به سی و هفتمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های کشور اظهار داشت: دوران نوجوانی و جوانی بهترین زمان برای کشف استعدادهای افراد است، بنابراین مسابقات بهترین عرصه برای شناسایی و هدایت استعدادهای دانش‌آموزان است و دانشجویان با شرکت در مسابقات علاوه بر شناخت توانمندی‌های خود با بسیاری از مهارت‌های اجتماعی آشنا می‌شوند و این امر تاثیر بسزایی در آینده آنها دارد.

وی افزود: امسال سی و هفتمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاه‌های کشور در دانشگاه لرستان برگزار میشود که در این مرحله ۴۰۰ نفر از نخبگان و برگزیدگان دانشگاه‌های مختلف سراسر کشور و تابع وزارت علوم طی دو روز در دانشگاه لرستان رقابت خواهند کرد.

بادپا گفت: دانشجویان در رشته‌های آوایی، معارفی و حفظ به رقابت خواهند پرداخت و روز سه‌شنبه در مراسم اختتامیه از برگزیدگان نهایی با اهدای جوائز تجلیل و این جشنواره به کار خود پایان خواهد داد.

مدیرکل پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: امید می‌رود این جشنواره و مانند آن، گامی رو به جلو به سمت جامعه نمونه اسلامی باشد که مورد تاکید مقام معظم رهبری است لذا اهمیت این جشنواره ها ترغیب و تشویق بیشتر جوانان برای انس با قرآن و شبکه سازی فعالین قرآن و عترت دانشگاه ها است. اگر مردم جامعه از نوجوانی و جوانی با قرآن مانوس باشند قرآن تاثیر زیادی در زندگی آینده جامعه دارد لذا اصلی‌ترین هدف مسابقات قرآن و عترت تربیت قرآنی دانشجویان و جاری بودن آن در روزمره جوانان است. 

وی ادامه داد: دانشجویان قرآنی باید در سطح دانشگاه و به تبع آن جامعه، الگوی تاثیرگذاری برای سایر دانشجویان و افراد جامعه باشند و هر کدام از آنها  باید مبلّغ قرآن باشند و در جذب سایر افراد جامعه به قرآن و آموزه های دینی، فعالیت داشته باشند. 

بادپا تاکید کرد: شرکت در مسابقات قرآن و عترت زمینه ساز انس و تدبر در قرآن و آموزه های دینی خواهد بود و بهترین زمان برای ایجاد انس با قرآن و عترت و نماز دوران  نوجوانی و جوانی است. ما نیز درصددیم بتوانیم فضایی ایجاد کنیم که دانشجویان علاقه مند به فعالیت در این حوزه بتوانند بیشترین بهره را از ایام دانشجویی خود داشته باشند.

نشانی مطلب در وبگاه معاونت فرهنگی:
http://idea.iust.ac.ir/find-41.3455.73306.fa.html
برگشت به اصل مطلب