دفتر برنامه ریزی درسی- اخبار و اطلاعیه ها
: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، سومین آزمون زبان انگلیسی ویژه دانشجویان دکتری برگزار شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1400/6/28 | 
 معاونت آموزشی دانشگاه علم وصنعت ایران، اقدام به برگزاری سومین آزمون زبان انگلیسی دانشجویان دکتری نمود.
 
پیرو شیوع ویروس کرونا و بروز مشکلات برای دانشجویان دکتری، جهت امکان ثبت نام و شرکت در آزمون‌های زبان انگلیسی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت آموزشی دانشگاه، در روز چهارشنبه
۲۴ شهریور ماه ۱۴۰۰، سومین آزمون زبان انگلیسی IUST  را ویژه دانشجویان دکتری دانشگاه علم و صنعت ایران در محل ساختمان علوم پایه برگزار نمود.
در همین راستا، اطلاعیه فراخوان ثبت نام در روز دوشنبه ۱ شهریورماه ۱۴۰۰ از طریق پست الکترونیکی، سایت دانشگاه، پیامک و پیام‌رسان‌های اجتماعی به اطلاع دانشجویان دکتری رسید.
ثبت نام داوطلبین در بازه زمانی ۶ تا ۹ شهریورماه ماه ۱۴۰۰ از طریق سامانه مربوطه صورت گرفت.شایان ذکر است که در این آزمون ۱۹۳ داوطلب شرکت نمودند که ۵۵ نفر آنها زن و ۱۳۸ نفر مرد بوده اند.
این آزمون با همکاری اعضای محترم هیات علمی گروه زبان‌های خارجی دانشگاه، مطابق با آزمون‌های متداول کشور برگزار گردید. آزمون شامل سه بخش شنیداری، گرامر و درک مطلب بوده است که در قالب ۱۰۰ سوال چهارگزینه ای در مدت زمان ۱۰۰ دقیقه صورت گرفت.
گفتنی است که رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خصوص ضدعفونی نمودن محل برگزاری آزمون، استاندارد فواصل صندلی‌های داوطلبین، باز بودن درب ها و پنجره ها، قرارگیری پرسشنامه‌ها و پاسخنامه‌ها در پوشش‌های اختصاصی، استفاده از ماسک توسط کلیه عوامل اجرایی و داوطلبین، بازرسی به کمک راکت الکترونیکی، پیشگیری از تجمع و ... در دستور کار اجرای فرآیند آزمون قرار گرفت.
مطابق اطلاع رسانی‌های صورت گرفته، کارنامه آزمون روز چهارشنبه ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۰ در حساب کاربری داوطلبین قابل رویت خواهد بود.
بدین ترتیب آن دسته از دانشجویانی که در این آزمون نمره حد نصاب قبولی مصوب دانشگاه را کسب نمایند می‌توانند با ارائه کارنامه آزمون، اقدام به پیگیری مراحل بعدی دوره آموزشی - پژوهشی خود در مقطع دکتری نمایند.
 شایان ذکر است که اولین و دومین آزمون زبان انگلیسی ویژه دانشجویان دکتری به ترتیب در اسفند ماه ۱۳۹۹ و خرداد ماه ۱۴۰۰ با حضور ۱۹۴ و ۱۵۷ نفر از داوطلبین برگزار گردیده بود. با برنامه ریزی های صورت گرفته چهارمین آزمون زبان در آذر ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد گردید.

نشانی مطلب در وبگاه دفتر برنامه ریزی درسی:
http://idea.iust.ac.ir/find-38.3164.64781.fa.html
برگشت به اصل مطلب