دانشکده مهندسی مکانیک- اخبار علمی1
۴۰۰/۰۹/۰۳ جناب آقای دکتر سیاوشی به جمع دانشمندان یک درصد برتر دنیا پیوستند

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1400/9/3 | 
AWT IMAGE     
 
جناب آقای دکتر مجید سیاوشی همکاران گرامی‌مان در دانشکده مهندسی مکانیک، در زمره پژوهشگران یک درصد برتر جهان قرار گرفتند.
 براساس آخرین به روزرسانی پایگاه ESI،  آقایان دکتر مجیدرضا آیت اللهی، دکتر محرم حبیب نژاد، دکتر شاهرخ حسینی هاشمی و دکتر مجید سیاوشی جزو پژوهشگران یک درصد برتر جهان، از دانشکده مهندسی مکانیک هستند.
پایگاه ESI یکی از محصولات موسسه کلریویت آنلیتیکس است که هر دوماه یکبار پژوهشگران و موسسات یک درصد برتر جهان، کشورها و مجلات ۵۰ درصد برتر جهان براساس شاخص استناد و در یک بازه زمانی ده ساله معرفی می کند.
به منظور تعیین پژوهشگران یک درصد برتر، نویسندگان ابتدا براساس مجموع استناد‌های دریافتی (در بازه زمانی ده ساله) در حوزه­ های موضوعی ۲۲ گانه علم مرتب، سپس یک درصد اول آن­ ها انتخاب می ­شوند. علیرغم اینکه دسته­ بندی۲۲ گانه ارائه شده توسطESI  بسیارکلی است، اما فعالیت­‌های یک پژوهشگر می­ تواند درچند دسته ­بندی قرارگیرد. برای قرارگرفتن در جمع پژوهشگران یک درصد برتر، آستانه استنادی تعیین شده است که هر دو ماه یکبار روزآمد می ­گردد.
این دستاورد مهم که نتیجه تلاش‌های مستمر ایشان است، را به اساتید و دانشجویان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران و به جامعه علمی کشور تبریک عرض نموده و از خداوند متعال موفقیت بیشر برای ایشان و سربلندی پایدار برای کشور آرزومندیم

 
نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی مکانیک:
http://www.iust.ac.ir/find-16.6841.65498.fa.html
برگشت به اصل مطلب