دانشکده مهندسی شیمی- اخبار علمی
کسب موفقیت در اولین دوره مسابقات نوآوری‌های صنعتی سازمان بسیج مهندسین صنعتی کشور

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/4/14 | 
همزمان با روز صنعت و معدن (دهم تیر ماه ۹۹) در مراسم اختتامیه اولین دوره مسابقات نوآوری‌های صنعتی که با حضور معاون طرح و برنامه وزیر صمت، مدیر عامل ایران خودرو، رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان، مدیر عامل شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران و دیگر مقامات برگزار شد، طرح عضو هیئت علمی، دکتر امین بازیاری، و دانشجویان دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز (مهندس سیده فاطمه موسوی و  مهندس مهدی فدایی) در حوزه صنعت نفت با عنوان "کاتالیست RFCC/FCC" به عنوان طرح برگزیده انتخاب گردید.
کاتالیست کراکینگ کاتالیستی بستر سیال (باقیمانده) یکی از استراتژیک‌ترین کاتالیست‌های صنعت پالایش نفت محسوب می‌شود که برای تبدیل باقیمانده خلأ به محصولات با ارزش افزوده مانند فراورده‌های میان تقطیر بنزین و دیزل و همچنین الفین‌ها مانند اتیلن و پروپیلن مورد استفاده قرار می‌گیرد. تهیه این کاتالیست در شرایط تحریم‌های ظالمانه با دشواریی‌هایی همراه بوده است. لذا سازمان بسیج مهندسین صنعتی کشور که مدیریت و راهبری ۶ مرکز بسیج دستگاه‌های دولتی (نفت، نیرو، ارتباطات، صنعت، معدن و تجارت، دفاع و سازمان انرژی اتمی ) را به عهده دارد، با برگزاری مسابقات نوآوری‌های صنعتی چالش‌ها، موانع و مسائل کلیدی اولویت‌دار صنعت را احصاء نموده و سپس با مشارکت دادن ظرفیت‌های نخبگان اقشار دانشور و شرکت‌های دانش بنیان اقدام به ارائه راهکار در موضوعات مبتلابه نموده بود.
دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز کسب این توفیق علمی را به آقای دکتر بازیاری و دانشجویان دانشکده تبریک گفته و توفیقات روز افزون علمی و پژوهشی را برای ایشان آرزو دارد.
 
 
 
 
نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی شیمی:
http://www.iust.ac.ir/find-15.5827.60295.fa.html
برگشت به اصل مطلب