دانشکده مهندسی کامپیوتر- افتخارات دانشجویی
نایب قهرمانی تیم روبوکاپ دانشگاه در مسابقات جهانی 2011

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1390/4/22 | 

 

AWT IMAGE

 

 تیم رباتیک دانشگاه علم و ‌صنعت در رقابت های جهانی روبوکاپ 2011 ترکیه به مقام نائب قهرمانی جهان در لیگ روباتهای فوتبالیست سایز کوچک دست یافت.

 این دوره از رقابت های جهانی روبوکاپ از روز سه شنبه 14 تیرماه با حضور 200 تیم از 57 کشور جهان در استانبول ترکیه برگزار شد. کاروان ایران نیز با 40 تیم دانشجویی و دانش آموزی با کشورهای مطرح دنیا به رقابت پرداخت.

  این تیم ها با شرکت در 8 لیگ روبات های فوتبالیست سایز متوسط، فوتبالیست سایزکوچک، شبیه سازی عامل مجازی، شبیه ساز مجازی، امدادگر واقعی، شبیه سازی فوتبالیست سه بعدی، شبیه سازی فوتبالیست دو بعدی و فوتبالیست استاندارد (نائو) و گذشتن از سد حریفان به مرحله نهایی راه یافتند.

AWT IMAGE

تصویر ربات فوتبالیستهای سایز کوچک

در لیگ ربات فوتبالیست سایز کوچک ، تیم MRL از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، Immortals از دانشگاه علم و صنعت ، Parsian از دانشگاه امیر کبیر و Omid از دانشگاه شاهد، از ایران، شرکت داشتند که تیم Immortals دانشگاه علم و صنعت ایران با گذشتن از تیم skuba تایلند به مقام نائب قهرمانی جهان دست یافت.این برای نخستین بار است که یک تیم ایرانی در این لیگ موفق به کسب رتبه شده است.

گفتنی است در لیگ فوتبالیست های سایز کوچک تیم skuba تایلند رتبه اول و تیم MRL دانشگاه آزاد قزوین رتبه سوم مسابقات را کسب نموده اند.

AWT IMAGE

تصویر تیم در کنار تیم تایلند

دکتر رضا برنگی(سرپرست تیم)، محمد رضا نیک‌نژاد(سرپرست اجرایی تیم)، سید علی صالحی نیشابوری، سید علی قاضی میرسعید، احسان کمالی، محمدحسین فاضلی، یوسف پیران و مصطفی طلایی زاده از اعضای تیم شرکت کننده بوده اند.آقای دکتر رضا برنگی استادیار گروه سخت افزار دانشکده مهندسی کامپیوتر و آقای محمدرضا نیک نژاد دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر-نرم افزار (کارشناسی) می باشند.

نتایج نهایی مسابقات

لیگ فوتبالیست سایز کوچک
در این لیگ دو تیم از تایلند و یک تیم از ایران به مرحله نهایی راه یافتند. بر اساس نظر داوران تیم تایلند رتبه اول، دانشگاه علم و صنعت دوم و تیم MRL دانشگاه آزاد قزوین رتبه سوم را از آن خود کردند.

در مرحله مقدماتی قبل تیمهای MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین،Immortals  دانشگاه علم وصنعت و parsian دانشگاه امیرکبیر توانستند با غلبه بر تیمهای کشورهای آمریکا، مکزیک، برزیل، ژاپن، آلمان و چین به مرحله نیمه نهایی صعود کنند و تیم syrouse شهید بهشتی موفق به صعود در این لیگ نشد.
 
لیگ فوتبالیست سایز متوسط
در این لیگ 18 تیم شرکت کردند و تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با 4 برد مقابل تیمهایی از دانشگاه های مکزیک، آلمان و هلند و کسب مقام پنجم به مرحله بعدی مسابقات راه یافت.
 
مراحل اول تا سوم این لیگ در حال برگزاری است. در این مرحله تیمهایی از دانشگاه های آلمان، هلند، ژاپن، برزیل و پرتغال حریفان این تیم خواهند بود.
 
لیگ روباتهای خانگی
در این لیگ 25 تیم شرکت کردند که در 2 دور بازیهای انجام شده تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان تنها تیم ایرانی شرکت کننده توانست در جایگاه پنجم قرار گرفت. تیم سورنا از دانشگاه صنعتی امیرکبیر نتوانست از این گروه صعود کند.
 
مراحل اول تا سوم در حال برگزاری است.
 
لیگ امدادگر واقعی
تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین وyra  دانشگاه آزاد یزد به همراه تیمهایی از دانشگاه های تایلند، هلند، ژاپن، مکزیک ، آلمان و استرالیا به دور نیمه نهایی صعود کردند.
 
تیمهایی از کشورهای آلمان، یونان، ژاپن ، ترکیه، آمریکا و هند و تیم آریانا از دانشگاه آزاد تهران مرکز از رسیدن به دور نیمه نهایی بازماندند.
 
در بخش رقابتهای فنی مرحله نیمه نهایی دو تیم از تایلند رتبه های اول و سوم را کسب کردند و تیم MRL حائز رتبه دوم شد. رقابتهای اصلی این لیگ در حال برگزاری است.
 
لیگ شبیه ساز امدادگر
در این لیگ از 4 تیم صعود کننده به مرحله نهایی، 3 تیم از ایران است که شامل تیمهای MRL، شهید بهشتی و دبیرستان فرزانگان می شود. این 3 تیم با تیم چین به رقابت می پردازند.
 
لیگ دانش آموزی روبوکاپ 2011
در دور نهایی بخش لیگهای دانش آموزی ایران در 4 لیگ روباتهای فوتبالیست سبک وزن، فوتبالیست سطح A، فوتبالیست سطح B و روباتهای امدادگر B نمایندگان ایران حضور دارند.
 
دبیرستان علامه حلی، فرزانگان تهران، امام صادق اصفهان و تیمی از فریدونکنار مازندران نمایندگان ایران در دور نهایی لیگ دانش آموزی هستند.
نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی کامپیوتر:
http://www.iust.ac.ir/find-14.11024.20975.fa.html
برگشت به اصل مطلب