دانشکده مهندسی کامپیوتر-  کنفرانس ها و جشنواره ها
دومین جشنواره و نمایشگاه بین المللی بازیهای رایانه ای تهران

حذف تصاویر و رنگ‌ها

AWT IMAGE

AWT IMAGEAWT IMAGEAWT IMAGEAWT IMAGE

دومین جشنواره و نمایشگاه بین المللی بازیهای رایانه ای تهران 6 لغایت 10 تیرماه 1391 در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می گردد.

 

بهروز مینایی مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌یی و عضو هیئت علمی دانشکده کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران جزییات دومین جشنواره و نمایشگاه بازی‌های رایانه‌یی تهران را اینگونه تشریح کرد: این جشنواره دارای بخشهای اصلی، جنبی ،آفرینش های دانش‌آموزی و کارگاههای آموزشی و نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ییمی باشد در بخش اصلی مسابقه بازی‌های رایانه‌یی ایرانی در چهار محور بازی‌های بزرگ، کوچک، برخط و موبایل رقابت می‌کنند و در بخش مسابقه طراحی کاراکتر و شخصیت و بازی نامه‌نویسی نیز در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌یی تاکید کرد: دو قسمت جدید در نمایشگاه امسال در بخش مسابقه ایده‌های قرآنی‌ و مسابقه ایده‌های بازی‌های بیداری اسلامی است که برای این بخش روز هفتم تیرماه همایشی در نظر گرفته شده و برگزار خواهد شد.

دکترمینایی ادامه داد: در این روز تعدادی از صاحب نظرانی از بعد بازی‌سازی حوزه بیداری اسلامی حضور دارند تا برای حرکت در این بخش برای سال آینده فعالیت شود.

وی ادامه داد: در قسمت دانش آموزی نیز ایده‌های نو ارسال آثار نسبت به سال گذشته تعداد بیشتری ارزیابی شده است. حجم آثار ارسال شده 187 اثر جدید در طی یک سال بوده، 26 اثر مربوط به بازی‌های بزرگ، 37 اثر مربوط به بازی‌های کوچک، 17 اثر برای بازی‌های آنلاین و 19 بازی موبایل هستند که 41 طرح جدید طراحی کاراکتر و 35 بازی دانش‌آموزی نیز به دست ما رسیده است.

دکتر مینایی با اشاره به حضور دانشگاه‌های کشور در تولید بازی‌های رایانه‌یی گفت: قرار است 40 دانشگاه که در این حوزه فعالیت داشته‌اند در این نمایشگاه حضور یابند و آثار خود را به نمایش بگذارند؛ 40 بازی تولید شده از سوی دانشگاه مازندران و 32 بازی تولید شده در دانشگاه کاشان از جمله محصولات دانشجویی حاضر در نمایشگاه امسال خواهند بود.

مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌یی از تلاش برای تولید کنسول‌های ساخت بازی از سوی تولیدکنندکان داخلی خبر داد و گفت: این کنسول‌ها در نمایشگاه بازی‌های رایانه‌یی امسال رونمایی خواهند شد.

وی افزود: در نمایشگاه امسال تولیدکنندگان بازی‌های رایانه‌یی خارجی با هدف آشنایی با محصولات ایرانی به نمایشگاه تهران دعوت شده‌اند و از متخصصان برای آموزش نیروهای علاقمند استفاده می‌شود.

وی با اشاره به گسترش فضای فیزیکی نمایشگاه گفت: از پنج هزار متر سال گذشته امسال 22 هزار متر برای نمایشگاه در نظر گرفته شده است و این می‌تواند برای خانواده‌ها و بازدیدکنندگان در حوزه فرهنگ‌سازی بازی‌های رایانه‌یی شروع خوبی باشد.

مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌یی تاکید کرد:‌ امسال برای نخستین بار قسمتی مربوط به بازی‌سازی در رابطه با 12 کارگاه بازی‌سازی در 12 غرفه در نظر گرفته شده که در برخی از این غرفه‌ها بازی‌نامه و کاراکترها نمایش داده می‌شوند. قرار است نزدیک به 10 تیم بازی‌ساز فعال بازی‌های جدید خود را در نمایشگاه به نمایش بگذارند.

مینایی ادامه داد: همچنین 12 کتاب مورد نیاز برای بازی‌های رایانه‌یی در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت و این فعالیت‌ها نشانگر تلاش در این حوزه بوده که امید می‌رود نسبت به سال گذشته با استقبال بیشتری روبرو شود.

جهت اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه نمایید.

http://www.irgf.ir/homefa.aspx

نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی کامپیوتر:
http://www.iust.ac.ir/find-14.10990.24799.fa.html
برگشت به اصل مطلب