دانشکده مهندسی کامپیوتر-  کنفرانس ها و جشنواره ها
چهارمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1390/8/15 | 

 

 

AWT IMAGE

 

چهارمین دوره جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار به همت مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف و صندوق پژوهش و فناوری شریف در تاریخ 16 اردیبهشت  1391 در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می گردد.

 

  چهارمین دوره جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف از پانزدهم مهرماه کلید خورد. این جشنواره که به همت مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف و صندوق پژوهش و فناوری شریف راه­اندازی شده، در ادامه برگزاری موفق سه جشنواره قبلی بوده و در بخشها و حوزه­های مختلف تکنولوژی و فناوری­های دانش بنیان برگزار می­گردد .

  این جشنواره از یک سو عرصه‌ای است برای ارائه دستاوردهای فنی- پژوهشی دانشجویان، دانش‌آموختگان و اساتید دانشگاه­ها و کارآفرینان و صاحبان ایده­های کسب و کار و از سوی دیگر فضایی است برای طرح نیازمندی‌های صنعت، که نهایتاً از رهگذر سرمایه‌گذاری صنعت در کسب و کارهای دانش‌بنیان، فرصتی را برای همکاری موثر و نظام‌مند صنعت و دانشگاه فراهم می‌آورد .

  در طی مراحل این جشنواره، شرکت‌کنندگان و دانشجویان ضمن آشنایی با مفاهیم و اصول کسب وکار و تمرین عملی آن‌ها، در یک محیط رقابتی نسبت به تدوین «طرح کسب و کار» بر مبنای ایده‌ی محوری و فناورانه خود اقدام می­ ‌ نمایند . خروجی نهایی این جشنواره، طرح‌‌های کسب و کار برتر است که ضمن برخورداری از خدمات حمایتی و مادرانه مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف، امکان سرمایه­گذاری صندوق پژوهش و فناوری شریف و سایر سرمایه‌‌گذاران به منظور تجاری شدن طرح و تولید محصول مربوطه را خواهند داشت .

  زمینه‌سازی جهت مذاکره و عقد تفاهم­نامه سه جانبه جهت جلب سرمایه‌گذاری مشترک بین سرمایه‌گذاران، دانشگاه و شرکت‌های کوچک و متوسط، جمع‌آوری ایده‌های کسب و کار و تشکیل بانک ایده، حمایت مادی و معنوی از طرح‌ها و ایده‌های برتر به ویژه در حوزه‌های فناوری‌های پیشرفته از دیگر اهداف برگزاری این همایش است .

  این جشنواره در دو حوزه شامل سرفصل ایده‌های برتر و سرفصل تجاری‌سازی برگزار می‌گردد. طرح­های شرکت کننده در هر سرفصل بطور جداگانه مورد داوری و ارزیابی قرار گرفته و برگزیدگان هر حوزه مورد تقدیر قرار خواهند گرفت .

  برگزیدگان از جوایزی همچون جوایز نقدی، تسهیلات ارزان قیمت و امکان استقرار در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف بهره­مند خواهند شد. ضمناً امکان سرمایه­گذاری صندوق شریف و سایر سرمایه­گذاران در طرح­های برگزیده نیز وجود دارد .

  شایان ذکر است مهلت ارسال خلاصه مدیریتی طرح­ها به دبیرخانه جشنواره، پانزدهم آذرماه تعیین شده است. علاقه‌مندان جهت اطلاعات بیشتر و ثبت نام می ‎ توانند به سایت این جشنواره به نشانی http://bp.sharif.ir یا www.sharifvc.ir مراجعه نمایند

 

 

 

نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی کامپیوتر:
http://www.iust.ac.ir/find-14.10990.22133.fa.html
برگشت به اصل مطلب