روابط عمومی دانشگاه- آخرین اخبار
انتصاب دکتر محمد سلیمانی به عنوان عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/7/18 | 
انتصاب دکتر محمد سلیمانی به عنوان عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران
 

با حکم آیت الله دکتر رئیسی (ریاست جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی)، دکتر محمد سلیمانی (عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت ایران)؛ به عنوان "عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران" منصوب گردید.
جامعه دانشگاهیان علم و صنعت ایران ضمن تبریک به دکتر سلیمانی، توفیق ایشان در انجام مسئولیت در جهت پیشبرد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از درگاه پروردگار متعال آرزو دارد.

 آشنایی با دکتر محمد سلیمانی
دکتر محمد سلیمانی متولد ۱۳۳۳ در خشت کازرون و هم اکنون علاوه بر حضور در کسوت استادی در دانشگاه علم و صنعت ایران، قائم مقام کنونی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دولت سیزدهم و رییس مرکز هیات‌های امنا و هیات‌های ممیزه این وزارتخانه می‌باشد.
وی نماینده تهران در دوره نهم مجلس شورای اسلامی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در کابینه اول دکتر محمود احمدی‌نژاد به مدت چهار سال بوده‌ است.
دکتر سلیمانی در سال ۱۳۵۷ لیسانس خود را در رشته مهندسی برق و الکترونیک با کسب رتبه ممتاز از دانشگاه شیراز کسب کرد. سپس برای ادامه تحصیلات راهی اروپا شد و فوق لیسانس خود را در سال ۱۳۵۹ و مدرک دکترای تحصیلی خود را در سال ۱۳۶۱ از دانشگاه پیر و ماری کوری پاریس مدرسه عالی برق SUPELEC فرانسه در رشته مخابرات و با گرایش بسامد بالا دریافت کرد.
تدریس و رهبری فعالیت‌های علمی پژوهشی در زمینه مخابرات در دانشگاه علم و صنعت ایران، ارائه بالغ بر ۲۰۹ مقاله علمی و ۷۲ طرح کارشناسی، ارشد و دکترا، مشارکت فعال در طرح‌های مهم همچون طراحی و ساخت ماهواره کوچک و ماهواره زهره و طرح‌های پوشش راداری و تألیف و ترجمه ۱۹ عنوان کتاب و هشت متن پایه درسی چاپ شده تنها بخشی از سوابق علمی دکتر سلیمانی محسوب می‌شود.
 
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://www.iust.ac.ir/find-112.14457.75812.fa.html
برگشت به اصل مطلب