روابط عمومی دانشگاه- آخرین اخبار
مراسم تکریم و استقبال از رئیس دانشکده مهندسی مواد و متالورژی برگزار شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/9/2 | 
مراسم تکریم و استقبال از رئیس دانشکده مهندسی مواد و متالورژی برگزار شد


 با حضور هیات رییسه دانشگاه و جمعی از اساتید و کارکنان دانشکده مهندسی مواد و متالورژی، مراسم تقدیر و تکریم از دکتر منصور سلطانیه (رئیس سابق) و استقبال از دکتر سید محمدعلی بوترابی (رئیس جدید دانشکده مهندسی مواد و متالورژی)، در روز چهارشنبه ۲ آذرماه ۱۴۰۱ در محل سالن آمفی‌تئاتر این دانشکده برگزار شد.
در این جلسه، پس از قرائت کلام الله مجید، دکتر انبیاء (رئیس دانشگاه)، با تشکر از اعضای هیات علمی حاضر در جلسه برای قبول دعوت وی، تاکید کرد: همه ما به دنبال تعالی دانشگاه هستیم و تعالی زمانی اتفاق می‌افتد که همفکری وجود داشته باشد. وی با تصریح بر اینکه دانشکده مهندسی مواد و متالورژی اساتید مبرزی دارد، از آنان درخواست کرد با کمک فکری به مدیریت دانشگاه، وی را برای انجام وظیفه کامل‌تر، یاری رسانند.

 

رئیس دانشگاه با تقدیر از خدمات دکتر سلطانیه در دوران تصدی ریاست دانشکده مهندسی مواد و متالورژی و آرزوی توفیق برای دکتر بوترابی در مدیریت این دانشکده، در سخنانش تاکید کرد: دانشکده مهندسی مواد و متالورژی، برزگان بسیار و اصالت زیادی دارد و از سویی صنایع بالادستی‌ متعددی نظیر معادن و صنایع فلزی مرتبط با آن هستند و همه اینها، تکلیف همکاران ما در این دانشکده را مضاعف می‌کند. وی خواستار استفاده بیشتر از ظرفیت‌های این دانشکده در جهت رفع نیازهای صنعت و کشور شد.
در بخشی از مراسم تقدیر و استقبال، تعدادی از اعضای هیات علمی دانشکده (دکتر عربی، دکتر جعفریان، دکتر شبستری و دکتر ایوانی) با تقدیر از زحمات و تبیین خدمات جهادی دکتر سلطانیه در طول دوره مدیریت دانشکده مهندسی مواد و متالورژی -از جمله دستاوردهای ویژه وی در جذب سرمایه، بهبودبخشی به زیرساخت‌ها در ابعاد کمی و کیفی، تاسیس و تجهیز آزمایشگاه‌های تحقیقاتی- به تذکر نکات و ارایه پیشنهادات خود در زمینه مسایل مختلف دانشگاه و دانشکده پرداختند.

 

پس از آن حجت‌الاسلام والمسلمین شریف اصفهانی (سرپرست دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌)، در سخنانی بر اهمیت انسان‌سازی در دانشگاه تاکید کرد و سپس دکتر سلطانیه با تشکر از ریاست دانشگاه برای برگزاری این جلسه، گزارش مجمل عملکرد خود در زمان تصدی مدیریت دانشکده را ارایه کرد و گفت: من با برنامه مشخص وارد کار شدم و مواردی به نظرم باید بازنگری و مواردی ایجاد می‌شد که اقدام کردم. وی افزود: در همه تصمیم‌گیری‌های مهم، استفاده از خرد جمعی و در همه شرایط، رعایت جایگاه و شأن اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان را به جد در نظر داشتم و از همه کسانی که در این راه به من کمک کردند، سپاسگزارم.
 

دکتر بوترابی بود هم با تقدیر از خدمات بسیار رئیس سابق دانشکده مهندسی مواد و متالورژی، تاکید کرد: شعار توسعه فناوری و تعاملات صنعتی با روحیه جهادی، سیاست اصلی دانشکده خواهد بود و با جوانگرایی و استفاده از ظرفیت اعضای جوان هیات علمی، کارها را به پیش خواهیم برد. وی ابراز امیدواری کرد توسعه دانشکده مهندسی مواد و متالورژی با حمایت ریاست دانشگاه در این دوره اجرایی شود.
 

پایان‌بخش برنامه، اهداء حکم انتصاب دکتر بوترابی به سمت رئیس دانشکده مهندسی مواد و متالورژی و نیز لوح تقدیر از خدمات دکتر سلطانیه، توسط ریاست دانشگاه بود.
 
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://idea.iust.ac.ir/find-112.14457.69121.fa.html
برگشت به اصل مطلب