روابط عمومی دانشگاه- آخرین اخبار
دکتر تورج محمدی، استاد دانشگاه علم و صنعت ایران، هیات علمی نمونه کشوری سال ۱۳۹۹ شناخته شد 

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1400/5/13 | 
دکتر تورج محمدی، استاد دانشگاه علم و صنعت ایران، هیات علمی نمونه کشوری سال ۱۳۹۹ شناخته شد 


از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر تورج محمدی (استاد تمام دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه)، عضو هیات علمی نمونه کشوری سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ معرفی و تجلیل شد.
 

 در بیست و هشتمین آئین نکوداشت اعضای هیات علمی نمونه کشوری، دکتر تورج محمدی (عضو هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه علم و صنعت ایران) به عنوان هیات علمی نمونه کشوری سال ۱۳۹۹ در رشته مهندسی شیمی، مورد تقدیر دکتر غلامی (وزیر علوم تحقیقات و فناوری) قرار گرفت. 
این مراسم با حضور جمعی از استادان نمونه کشوری، ۱۲ مردادماه ۱۴۰۰ و در  محل سالن شهدای جهاد علمی وزارت عتف برگزار و در آن ۱۷ عضو هیات علمی دانشگاه های کشور به عنوان نمونه معرفی شدند.
وزیر علوم در آئین نکوداشت اعضای هیات علمی نمونه کشوری با اشاره به تاخیر در برگزاری این مراسم به دلیل شیوع کرونا، تاکید کرد: برگزاری اینگونه مراسم‌، نقطه کوچکی است که نشان دهد قدردان زحمات اساتید و محققان هستیم. وی اظهار داشت: اعتقاد دارم باید قدردان سرمایه‌های علمی جامعه باشیم. اینها گنجینه‌های پر بها و بی بدیلی هستند که هم باید برای داشتن آنها خداوند را شکر کنیم و هم برای بهره بردن از وجود ارزشمندشان تلاش کنیم.

 

دکتر غلامی افزود: البته از ظرفیت‌‌های جوان و نخبه علمی کشور نیز نباید غفلت کنیم. کرسی‌های آموزش عالی کم‌کم باید به نسل‌های جوان، تاثیرگذار و دانشمند تحویل شود تا جامعه از وجود آنان بهره ببرد و باید تلاش شود تعداد استادانی که دارای ویژگی‌های برتر و نمونه هستند، در دانشگاه‌ها افزایش یابد.
 

وزیر علوم با تاکید بر لزوم اولویت بخشی به تقویت و گسترش اخلاق در محیط‌های علمی نیز گفت: کلاس‌های درس باید قبل از آموزش علم، محل آموزش و توصیه به اخلاق باشد و تصریح کرد: تربیت دانشجو صرفاً دادن حجم زیادی از اطلاعات علمی نیست و ما باید توجه ویژه به اخلاق و زیست سالم را در دانشجویان نهادینه کنیم.
جامعه دانشگاهی علم و صنعت ایران، ضمن تبریک به دکتر تورج محمدی، توفیقات روزافزون وی را آرزومند است.
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://idea.iust.ac.ir/find-112.14457.64378.fa.html
برگشت به اصل مطلب