دانشگاه علم و صنعت ایران- آخرین اخبار
نشست عضو هیات امنای دانشگاه با دبیر کل اتحادیه بین المللی مخابرات

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1393/4/10 | 
نشست عضو هیات امنای دانشگاه با دبیر کل اتحادیه بین المللی مخابرات  
AWT IMAGE
مهندس نصراله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و عضو هیات امنای دانشگاه علم و صنعت ایران در نشستی که همزمان با حضور دکتر حمدون توره، دبیر کل اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) در تهران برگزار شد، گفت: یکی از موضوعاتی که به نظر می رسد در راستای توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ می بایست مورد توجه قرار گیرد،‌ آموزش و ارتقاء توان در سطح بالای هرم نیروی انسانی برای بکارگیری این فناوری است. در این نشست که معاونین سازمان فناوری اطلاعات ایران و مدیر همکاریهای علمی و بین المللی دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان دبیر کمیته ملی جامعه اطلاعاتی نیز حضور داشتند، در خصوص زمینه‌های ارتباط بیشتر با اتحادیه بین المللی مخابرات گفتگو شد. 
در ابتدای این جلسه دکتر هادی شهریار شاه حسینی مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه علم و صنعت ایران و دبیر کمیته ملی جامعه اطلاعاتی، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فاوا در ایران و فعالیت های انجام شده در حوزه جامعه اطلاعاتی، سه پیشنهاد برای توسعه تعاملات بین المللی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، با آن اتحادیه را مطرح کرد.
سپس مهندس نصرا... جهانگرد در خصوص توسعه روابط با ITU گفت: این موضوع یکی از نیازهای جامعه در حوزه های اقتصادی و تجاری محسوب می شود و برنامه های مختلفی در این حوزه از سوی ایران تدوین شده است. 
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به همکاری بیش از یک دهه ایران با اتحادیه بین المللی مخابرات در حوزه جامعه اطلاعاتی تصریح کرد: ایران آماده توسعه همکاری در حوزه پروژه های توسعه ای با ITU است. 
وی خاطرنشان کرد: همکاری و انتقال تجربیات میان ایران و اتحادیه بین المللی مخابرات می تواند نقش موثری ّدر توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته باشد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به فراهم سازی مکانیزم های سنجش شاخص های ICT با همکاری اتحادیه بین المللی مخابرات، گفت: در حال حاضر اقدام های لازم در حال پیاده سازی است و نتیجه بررسی ها طی یک ماه آینده به ITU ارسال خواهد شد. 
دکتر حمدون توره، دبیر کل اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) نیز در این دیدار، ‌عملکرد ایران در توسعه فاوا که در اجلاس عالی جامعه اطلاعاتی گزارش شده بود را بسیار خوب عنوان کرد و اظهار داشت: اتحادیه بین المللی مخابرات همواره خواستار توجه به توسعه پهنای باند از سوی دولت ها بوده و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد. 
وی ادامه داد: می بایست روش‌های سرمایه گذاری در این حوزه به روز باشد و زمینه حضور بخش خصوص در بازارهای بین المللی فراهم شود. 
دبیر کل اتحادیه بین المللی مخابرات تصریح کرد: یکی دیگر از موضوعات مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد،‌چگونگی گسترش کاربرد ارتباطات و فناوری اطلاعات در جامعه است. 
وی تاکید کرد: این حوزه می تواند نقش موثری در بهبود روابط اجتماعی میان مردم در جوامع مختلف داشته باشد.
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه علم و صنعت ایران:
http://idea.iust.ac.ir/find-1.3346.33662.fa.html
برگشت به اصل مطلب