دانشگاه علم و صنعت ایران- آخرین اخبار
جلسه فرهنگی باموضوع تبیین وظایف اساتیدبه عنوان فرماندهان جنگ نرم

حذف تصاویر و رنگ‌ها

AWT IMAGE    AWT IMAGE

  هجدهمین جلسه فرهنگی با موضوع تبیین وظایف اساتید به عنوان فرماندهان جنگ نرم برگزار شد

  پنجمین جلسه «هم­اندیشی کارگروه دفاع مقدس و تبیین وظایف اساتید به عنوان فرماندهان جنگ نرم» و هجدهمین جلسه فرهنگی ویژه اساتید دانشگاه، با حضور سردار حاجی­زاده(فرمانده نیروی هوا- فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)، دوشنبه چهارم اردیبهشت­ماه 1391 برگزار شد.

  تبیین جایگاه فعلی کشور در بحث دفاع از کیان ایران اسلامی و تقدیر از مقام و زحمات سردار سرلشکر شهید حسن تهرانی مقدم، موضوعات این نشست فرهنگی بود.

  در این جلسه، سردار حاجی­زاده، فرمانده نیروی هوا- فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و از همرزمان شهید تهرانی مقدم، درباره خصوصیات فکری، اخلاقی و مدیریتی شهید تهرانی مقدم به ایراد سخنرانی پرداخت و جلوه­هایی از خدمات و دستاوردهای حضور این شهید بزرگوار در دوران دفاع مقدس و پس از آن را ذکر کرد.

  وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید تهرانی مقدم گفت: شهید مقدم یک انسان چند بعدی بود. او اولین کسی بود که برای تشکیل توپخانه سپاه در سالهای نخستین جنگ تحمیلی تلاش کرد و در سال 1361، تحقیقات فنی توپخانه را با تجهیزات اغتنامی راه­اندازی کرد.

  وی در توصیف شهید تهرانی مقدم گفت: شهید مقدم نگاهی تیزبین و فکری دورنگر داشت و در شرایطی که همه کشورها، ایران را در مضیقه تسلیحاتی قرار داده بودند تصمیم گرفت طرح ساخت موشک از طریق مهندسی معکوس را در کشور عملی کند و این کار اگرچه در دوران جنگ، چیزی به دست ما نرساند ولی به همت این شهید بزرگوار و اراده مصمم ایشان، اولین موشک بومی شده کشور را به تولید رساند.

  وی گفت: تبدیل ایده به محصول در بخش موشکی، حاصل کار شهید مقدم است و در بحث تولید هواپیمای بدون سرنشین، تمام آنچه امروز داریم ثمره کاری است که او حدود 9 سال قبل آغاز کرد.

  سردار حاجی­زاده در بخش دیگر سخنانش تصریح کرد: امروز خط مقدم ما، خودکفایی است. می­توان تحریمهای اقتصادی را همچون تحریمهای زمان جنگ، به فرصت تبدیل کرد و لذا مقام معظم رهبری، جهاد اقتصادی و به دنبال آن تولید ملی را مطرح فرمودند. افسران این جنگ هم شما اساتید دانشگاه هستید و تحریم اقتصادی، آخرین تیر و حربه دشمن در قبال نظام ماست.

  گفتنی است شهید تهرانی مقدم، از فرماندهان و مسئول جهاد خودکفایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که آبانماه سال 1390در سانحه انفجار در پادگان سپاه در غرب تهران به فیض شهادت نایل آمد.

  

  AWT IMAGE AWT IMAGE

نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه علم و صنعت ایران:
http://idea.iust.ac.ir/find-1.3346.24190.fa.html
برگشت به اصل مطلب