[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
دفتر مرکزی انجمن‏های علمی::
فرمها و آئین‏نامه‏ها::
نشریات علمی::
اخبار::
گالری تصاویر::
سوالات متداول::
انجمن دانشکده‏ها::
کنفرانس‏ها و همایش‏ها::
تماس با ما::
تسهیلات ویژه::
::

AWT IMAGE

AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
نظرسنجی
پيشنهاد شما در رابطه با مطالب نشريه علمي نگاه چيست؟
به بيان دستاوردهاي انجمن‏هاي علمي بپردازد.
به جمع آوري و نشر آخرين دست آوردهاي روز دنيا در زمينه هاي علمي بپردازد.
اخبار دانشگاه را منعكس سازد.
به بيان دستاوردهاي علمي اساتيد بپردازد.
به نقد و بررسي امور دانشجويان در زمينه علمي بپردازد.
   
..
:: بایگانی بخش فیزیک: ::
دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 23 | تعداد کل بازدید های مطالب: 118,304 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ
img_yw_news
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ -

برگزاری همایش سراسری روز فیزیک

     این جشنواره، هرساله در دانشگاه‌های کشور با حمایت انجمن فیزیک ایران در روز معینی با عنوان «روز فیزیک» برگزار می‌گردد. امسال نیز انجمن علمی دانشکده‌ی فیزیک، مراسم «روز فیزیک» را در دانشگاه علم و صنعت ایران، برگزار کرد. هدف اصلی از این برنامه آشنایی دانش‌آموزان با علم فیزیک و فضای دانشگاه می‌باشد.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ -

برگزاری کافه فیزیک

     انجمن علمی دانشکده فیزیک به منظور رشد علمی دانشجویان دانشکده، تصمیم به برگزاری دوره‌های بحث آزاد گرفت. این کلاس ها تحت عنوان کافه فیزیک به سرپرستی دکتر همایون اشراقی [دارنده مدرک دکترا از پژوهشگاه دانش‌های بنیادی (IPM) و محقق در زمینه‌ی فیزیک پلاسمای نظری] برگزار شد. 

img_yw_news
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ -

برگزاری دوره برنامه نویسی متلب

    انجمن علمی دانشکده فیزیک با توجه به نیاز دانشجویان دانشکده‌ی فیزیک و نیز دانشجویان سایر دانشکده‌ها اقدام به برگزاری دوره آموزشی متلب نمود. این دوره آموزشی طی 10 جلسه‌ی دو ساعته و با تدریس جناب آقای طباطبایی، از دانشجویان کارشناسی ارشد برگزار شد.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ -

برگزاری مراسم معارفه‌ی دانشجویان جدیدالورود دانشکده فیزیک

     مراسم معارفه‌ی دانشجویان جدیدالورود به روال هر سال با جلوه‌ای علمی توسط انجمن علمی دانشکده‌ی فیزیک در مهرماه سال 1395 برگزار گردید. این مراسم با با سخنرانی دکتر فیض‌آبادی، دکتر واحدی، خانم عسگری و آقای فتح‌آبادی همراه بود.

img_yw_news
پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ -

بحث آزاد علمی دکتر اشراقی

     بحث آزاد علمی دکتر اشراقی با هدف ایجاد انگیزه و علاقه در دانش آموزان برگزارگردید و برنامه های آن شامل سخنرانی اساتید دانشکده فیزیک ، انجام آزمایش های ساده فیزیکی ، برگزاری مسابقه ، بازدید از آزمایشگاه های علمی دانشکده و پذیرایی بود

img_yw_news
پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ -

سمینار دکتر عباسیان

سمینار دکتر عباسیان با موضوع بررسی مدل سازی شبکه های عصبی برگزار شد . این سمینار در قالب ارائه و پرسش و پاسخ در روز شنبه مورخ 23 آبان 1394 با ارائه دکتر عباسیان و با حضور اساتید فیزیک و دانشجویان برگزار شد .

img_yw_news
پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ -

بحث آزاد علمی دکتر اشراقی

بحث آزاد علمی دکتر اشراقیبه منظور بحث آزاد علمی دانشجویی و یادگیری روش تحقیق وشکل گیری چارچوب فکری دانشجویان برگزار شد

img_yw_news
دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ -

جلسه بحث آزاد علمی

اولین جلسه بحث آزاد علمی دکتر اشراقی در سال جاری برگزار شد.

img_yw_news
سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ -

برگزاری جشن در روز دانشجو

جهت گرامی داشت دانشجویان و ابراز شادی در روز دانشجو انجمن علمی و دفتر فرهنگی‌دانشکده فیزیک  در یک همکاری بی سابقه جشنی برگزار کردند.

img_yw_news
یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ -

برگزاری همایش شتاب تحت عنوان جایزه نوبل 2014

اهدای جایزه نوبل فیزیک 2014، انجمن علمی دانشکده فیزیک را بر آن داشت تا همایشی تحت عنوان "جایزه نوبل 2014 " برگزار کند.در این همایش جناب آقای دکتر نمیرانیان به بررسی پیشینه و روند پیشرفت ساخت دیودهای نوری ودرانتها به توضیح عمومی موضوع همایش (دیودهای منتشر کننده نور آبی) پرداختند.

img_yw_news
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳ -

مجموعه فعالیت های انجمن علمی دانشکده فیزیک در دوره ی دوازدهم

مجموعه فعالیت های انجمن علمی دانشکده فیزیک در دوره ی دوازدهم انجمن های علمی به شرح زیر میباشد...

img_yw_news
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۲ -

جلسه ی معارفه ی دانشجویان کارشناسی ارشد فیزیک

جلسه ی معارفه ی دانشجویان کارشناسی ارشد  فیزیک ورودی جدید با هدف آشنایی بیشتر دانشجویان با محیط دانشکده,فضاهای تحقیقاتی و اساتید در تاریخ 15/7/92 برگزار شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۱ -

برگزاری دوره آموزشی مبانی و مستند سازی استاندارد ISO/IEC17025

انجمن علمی دانشکده فیزیک: اقدام به برگزاری دوره ISO می نماید . لذا از علاقه مندان تقاضا می شود جهت ثبت نام به انجمن علمی دانشکده فیزیک مراجعه نمایند .

img_yw_news
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۱ -

برگزاری سی و هفتمین نشست شتاب با عنوان "فیزیک و زندگی روزمره"

انجمن علمی فیزیک در نظر دارد در تاریخ 29/8 اقدام به برگزاری سی و هفتمین نشست، از سلسله نشست های فیزیکی نماید . موضوع این برنامه "فیزیک و زندگی روزمره" است که توسط یکی از دانشجویان دانشکده فیزیک ارائه می شود .

img_yw_news
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۱ -

جلسه معارفه ورودی های 91 دانشکده فیزیک

انجمن علمی فیزیک در روز شنبه ، پانزدهم مهر ماه اقدام به برگزاری مراسم معارفه برای ورودی های 1391 کارشناسی رشته فیزیک نمود . در این مراسم در ابتدا کلیپی از دانشکده و فعالیت های دانشکده و انجمن علمی پخش شد ...

img_yw_news
سه شنبه ۸ آذر ۱۳۹۰ -

پاسخ به پرسشهای فیزیکی

انجمن علمی فیزیک برگزار نمود: پاسخ به پرسشهای فیزیکی شما(بپیوندید تا با هم به بحث بنشینیم) با حضور اساتید دانشکده فیزیک

img_yw_news
سه شنبه ۸ آذر ۱۳۹۰ -

ثبت نام دوره آموزشی MATLAB

انجمن علمی فیزیک برگزار می کند: ثبت نام دوره آموزشی MATLAB زمان برگزاری کلاس ها: یکشنبه ها و سه شنبه ها ساعت 12-13:30

img_yw_news
شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۰ -

گروه شتاب انجمن علمی فیزیک برگزار می کند

جایزه نوبل فیزیک 2011 ارائه: دکتر افشین نمیرانیان زمان: شنبه 21 آبان 90 ساعت 13:30

img_yw_news
یکشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۰ -

سرعت نور شکسته شد

  گروه شتاب انجمن علمی فیزیک برگزار می کند:   سرعت نور شکسته شد.   ارائه دهنده : امید آسایش   کارشناس ارشد دانشگاه صنعتی شریف.   تاریخ : چهار شنبه 27 مهر ساعت 10 تا 11  مکان : آمفی تئاتر شهید صرفی (صنایع قدیم)

img_yw_news
شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۸۹ -

فیلم سمینار نیروی هسته ای قوی

انجمن علمی فیزیک، فیلم سمینار های خود را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.انجمن علمی فیزیک قصد دارد بعلت درخواست های مکرر دانشجویانی که موفق به حضور در سمینار “ نیروی هسته ای قوی “ نشده اند فیلم این سمینار را دراختیار این عزیزان قرار دهد. علاقه مندان جهت تهیه فیلم سمینار می توانند روزهای شنبه هر هفته از ساعت 12-13 به دفتر انجمن علمی فیزیک واقع در آتلیه انجمن های علمی مراجعه کنند.

img_yw_news
شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۸۹ -

شماره چهارم نشریه انجمن علمی فیزیک (شتاب)

شماره چهارم نشریه انجمن علمی فیزیک (شتاب) بزودی در دسترس دانشجویان شماره چهارم نشریه انجمن علمی فیزیک در حال آماده سازی است.این نشریه علمی که اولین و تنها نشریه دانشکده فیزیک دانشگاه علم و صنعت می باشد اردیبهشت ماه امسال دراختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

img_yw_news
سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۸۸ -

گزارش فعالیت انجمن علمی فیزیک در نیمه ی دوم سال 87

1) تدارک برنامه ای برای روز ثبت نام ورودی های سال 87 دا نشکده: انجمن علمی برای هر یک از دانشجویان جدید الورود دانشکده هدیه ای تهیه کرد که در روز ثبت نام به آنها اعطا شد. این بسته شامل کتاب "صفر"  (درباره ی تولد و مرگ در فیزیک جدید ) ، فیلمی از زندگی نیوتن و یک بروشور بود. این بروشور که در غالب دفترچه ای کوچک با همکاری اعضای انجمن تهیه گردید، شامل مطالبی درباره‏ی معرفی دانشگاه علم و صنعت و دانشکده‏ی فیزیک، علم فیزیک و گرایش های آن، جایگاه فیزیک در جهان، آینده‏ی کاری آن و .... بود.2) مجموعه ی سمینار های علمی ارائه شده توسط اساتید دا نشکده : انجمن علمی با هدف آشنایی دانشجویان با ابعاد کاربردی علم فیزیک و شاخه های مختلف آن، با همکاری اساتید محترم دانشکده، جلساتی  شامل موارد زیر تشکیل داد :* سمینار "CERN" : این جلسه درباره ی بزرگترین آزمایش فیزیک جهان در حوزه ی فیزیک ذرات توسط دکتر نمیرانیان ارائه گردید.* سمینار "کاربرد نانو" : در این جلسه  تاریخچه ای از علم و فناوری نانو و شاخه ها و کاربرد های آن در فیزیک و آینده ی آن، توسط دکتر فیض آبادی ارائه گردید.   * سمینار "مقدمه ای بر اپتیک مدرن" : در این جلسه نیز مطالبی توسط دکتر اخوان، درباره‏ی شاخه‏ای نوین در علم اپتیک ارائه شد. * سمینار "جایزه ی نوبل سال 2008" : در این جلسه دکتر نمیرانیان خلاصه‏ای از موضوع جایزه ی نوبل امسال فیزیک ارائه دادند . * سمینار "چرا نانو مهم است" : در این سمینار هم اهمیت فناوری نانو توسط دکتر نمیرانیان ارائه گردید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .