[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
خانه::
چشم انداز::
ماموریت::
اهداف::
گروه های تحقیقاتی::
تالیفات::
فعالیت های پژوهشی::
رویدادها::
شبکه علم الکترونیکی::
پیوندهای مفید::
تسهیلات پایگاه::
تماس با ما::
مقالات::
::
فرم‌ها


 
 

 
 
..
:: بایگانی بخش رویدادها: ::
img_yw_news
پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ -

مراسم اعطای گواهینامه مدرسه‌های فصلی کارآفرینان فردا در فناوری اطلاعات و ارتباطات

به دنبال برگزاری دو دوره آنلاین و تعاملی ۸ روزه مدرسه تابستانه و پاییزه با عنوان کارآفرینان فردا در فناوری اطلاعات و ارتباطات، توسط مرکز مطالعات راهبردی بین‌المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علم و صنعت ایران و نمایندگی شرکت هواوی در تهران، در روز سه‌شنبه ۲۵ بهمن ماه ۱۴۰۱ مراسم اعطای گواهینامه به شرکت‌کنندگانی که موفق به اتمام دوره و گذراندن آزمون‌های تعاملی آن شده‌اند، برگزار می‌شود. در این مراسم به دانشجویان برتر دو دوره جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد. به منظور برنامه ریزی بهتر برای مراسم، از تمام شرکت‌کنندگان در دو دوره مذکور دعوت می‌شود که با مراجعه به لینک زیر در سامانه ثبت نام برای حضور در جلسه نام خود و اطلاعات مربوطه را وارد نموده و رسید الکترونیکی آن را دریافت نمایند. بدیهی است امکان حضور افرادی که نام آنها در سامانه ثبت نشده باشد وجود ندارد.   ثبت‌نام   این نشست مخصوص دانشجویانی است که در دو دوره مدرسه‌های تابستانه و پاییزه شرکت داشته‌اند.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ -

مدرسه پاییزه بین‌المللی کارآفرینان فردا در فناوری اطلاعات و ارتباطات

مدرسه پاییزه بین‌المللی کارآفرینان فردا در فناوری اطلاعات و ارتباطات مرکز مطالعات راهبردی بین‌المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علم و صنعت ایران و نمایندگی شرکت هواوی در تهران قصد برگزاری یک مدرسه پاییزه در قالب یک دوره آنلاین و تعاملی ۸ روزه به منظور ارتقای ظرفیت­‌های علمی و فناورانه دانشجویان گروه پنج دانشگاه صنعتی کشور (UT۵) و علاقه‌­مند به حوزه‌های مرتبط ICT در آذرماه ۱۴۰۱ دارد. این دوره توسط اساتید دانشگاه و پژوهشگران و کارآفرینان برتر این شرکت مخابراتی و به زبان انگلیسی برگزار خواهد شد. شرکت‌کنندگان این دوره پس از اتمام در مراسم اختتامیه آن شرکت نموده و گواهی دریافت خواهند کرد.  

img_yw_news
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ -

مدرسه تابستانی بین‌المللی کارآفرینان فردا در فناوری اطلاعات و ارتباطات

مدرسه تابستانی بین‌المللی کارآفرینان فردا در فناوری اطلاعات و ارتباطات مرکز مطالعات راهبردی بین‌المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علم و صنعت ایران مدرسه تابستانه بین‌المللی کارآفرینان فردا در فناوری اطلاعات و ارتباطات در قالب یک دوره آنلاین و تعاملی ۸ روزه به منظور ارتقای ظرفیت­‌های علمی و فناورانه دانشجویان گروه پنج دانشگاه صنعتی کشور (UT۵) در حوزه‌های مرتبط با ICT در تابستان ۱۴۰۱ برگزار می‌نماید. این دوره بین‌المللی به زبان انگلیسی توسط اساتید دانشگاه و پژوهشگران و کارآفرینان برتر یک شرکت معتبر مخابراتی بین‌المللی تامین‌کننده تجهیزات مخابراتی در سطح جهان ارائه خواهد شد. شرکت‌کنندگان این دوره پس از اتمام در مراسم اختتامیه شرکت نموده و گواهی دریافت خواهند کرد.  

img_yw_news
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ -

کنفرانس ملی آمادگی برای اجلاس WSIS +۱۰ ۱۳۹۴ (WSIS- ایران- سال ۱۳۹۱)

کنفرانس ملی آمادگی برای اجلاس WSIS +۱۰ ۱۳۹۴ (WSIS- ایران- سال ۱۳۹۱)  مرکز همایش های شهید قندی ، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، تهران؛ اسفندماه ۱۳۹۱ کمیته ملی WSIS تصمیم به برگزاری یک کنفرانس ملی سالانه گرفت. پس از تعیین اهداف و چشم اندازها این کنفرانس " کنفرانس ملی آمادگی برای اجلاس WSIS +۱۰ ۱۳۹۴ (WSIS - ایران -۱۳۹۱ ) ":نامیده می شد. کنفرانس به طور مشترک توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران و دانشگاه علم و صنعت سازماندهی شده است . اهداف این کنفرانس عبارتند از: • بررسی چالش در روند تصمیم گیری برای سال ۱۳۹۴. • تبیین اقدامات ملی و دستاوردهای حوزه جامعه اطلاعاتی. • بررسی سوابق و گزارش های فعالیت های تکمیل شده با توجه به شاخص های جامعه اطلاعاتی. • نظارت و پیگیری دریافت اطلاعات از کارگروه ها. • به روز رسانی برنامه های عملی در تمامی سازمان های دولتی و بخش خصوصی با هدف دستیابی به اهداف WSIS. • ایجاد یک مشارکت ملی در حوزه جامعه اطلاعاتی. • ایجاد فرصت افزایش توانایی های شرکت ها و سازمان های غیر دولتی در حوزه جامعه اطلاعاتی.  

img_yw_news
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ -

کارگاه آموزشی ایران در موضوع WSIS

 کارگاه آموزشی ایران در موضوع WSIS  ILO ، ژنو، به عنوان بخشی از انجمن WSIS خرداد ۱۳۹۱ این کارگاه آموزشی توسط ITU در انجمن WSIS ۱۳۹۱ برنامه ریزی و توسط مدیر ICT – SIS دانشگاه علم و صنعت ایران هدایت شد. شرکت کنندگان که از بخش های دولتی و خصوصی ایران دعوت شده بودند، گزارشی از برخی پروژه های عظیم در ایران که در آن از اهداف WSIS و خطوط عمل حمایت شده است، ارائه دادند. این کارگاها یک نمای کلی از وضعیت ایران در جامعه اطلاعاتی ترسیم کردند.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ -

اولین کنفرانس صنعت فناوری اطلاعات و GDP

اولین کنفرانس صنعت فناوری اطلاعات و GDP سالن ملاصدرا ، دانشکده مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت ایران ، تهران؛ دی ماه ۱۳۹۱ در این کنفرانس ،۸۰ تن از کارشناسان فناوری اطلاعات ایران در چهار گروه مرجع ( دانشگاهیان، سیاستگذاران ، متخصصان فناوری و ارائه دهندگان خدمات) دعوت شده بودند تا پیرامون نتایج حاصل از پرسشنامه های دلفی صحبت کنند. این پرسشنامه ها برای تعیین جنبه های مختلف از پیشرانان صنعت IT که سهم بسزایی در افزایش تولید ناخالص داخلی این صنعت در ایران دارند طراحی شده بود. روش مطالعه آینده در طراحی پرسشنامه ها اعمال شد و نرم افزار سیستم های الکترونیکی دلفی بر وب برای جمع آوری نظرات کارشناسان درگیر در پروژه، فراهم گردید. در این کنفرانس ابتدابحث آزاد در مورد نتایج قبلی انجام شد و در مرحله دوم یک مجموعه جدید از پرسشنامه ها در میان شرکت کنندگان توزیع و نظر آنان برای یافتن کارآمد ترین استراتژی های و اقدامات در ارتباط با مجموعه انتخاب شده از پیشرانان جمع آوری شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ -

آمادگی برای کنفرانس منطقه ای در WSIS ۱۳۹۴

آمادگی برای کنفرانس منطقه ای در WSIS ۱۳۹۴ سالن حافظیه ، مجموعه سعد آباد ، تهران؛ آبان ماه۱۳۹۱ کنفرانس سالانه ملی است که  " کنفرانس ملی آمادگی برای اجلاس WSIS +۱۰ ۱۳۹۴ (WSIS - ایران -۱۳۹۱ ) "  نامیده می شود، توسط کمیته ملی ایران برای WSIS برگزار خواهد شد. برنامه کنفرانس در ماه فوریه یا مارس خواهد بود، به جز سال هایی که ممکن است یک رویداد منطقه ای یا بین المللی دیگر در ایران در حال برگزاری باشد، که در آن صورت منجر به ادغام هر دو رویداد خواهد شد. دومین کنفرانس با همکاری نخستین سازمان همکاری های اقتصادی ( ECO ) اجلاس وزرای امور خارجه ارتباطات فناوری اطلاعات(ICT) در آبان ماه ۱۳۹۱در مجموعه سعد آباد تهران ، ایران برگزار شد . این کارگاه شامل دو بخش بود. بخش اول توسط آقایان علی حکیم جوادی ، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران (ITO)، آقای علی اصغر انصاری، معاون رئیس ITO و دکتر هادی شهریار شاه حسینی مدیر ICT - SIS و مدیر گروه فناوری اطلاعات دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت اداره شد. در این جلسه، جمهوری اسلامی ایران تجربیات خود را در زمینه WSIS در اختیار کشورهای عضو هیئت ECO قرار داد. در بخش دوم که توسط آقای انصاری ( از ITO) ، و دکتر شاه حسینی ( از دانشگاه علم و صنعت ) اداره شد ، چالش های فعالیت های WSIS ملی در سال ۱۳۹۲ توسط مدیران داخلی بخش های دولتی و خصوصی IT که دعوت شده بودند ودر کارگاه حضور داشتند مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ -

کارگاه آموزشی کشور ایران در WSIS

کارگاه آموزشی کشور ایران در WSIS دفتر مرکزیITU ، ژنو ، بخشی از انجمن ۱۳۹۲ WSIS ؛ اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ این کارگاه آموزشی که توسط ITU در انجمن WSIS ۱۳۹۲ برنامه ریزی شده، توسط مدیر ICT - SIS دانشگاه علم و صنعت اداره شد. شرکت کنندگان، گزارش برخی از فعالیت ها و دستاوردهای اساسی در خطوط عمل WSIS به همراه چالش های آن را ارائه نمودند. این کارگاه تلاش می کند به ارائه یک نمای کلی از وضعیت ICT ، ساخته شده توسط بخش خصوصی و دولتی در سال گذشته دست یابد؛ و پیشرفت ایران به سوی اهداف WSIS را نشان دهد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ -

کمیته ملی ایران برای جلسات ماهانه کارگروه WSIS

کمیته ملی ایران برای جلسات ماهانه کارگروه WSIS اتاق کنفرانس ITO ، سازمان فناوری اطلاعات ( ITO ) ، تهران؛ نشست ماهانه برای هماهنگ کردن فعالیت های WSIS در ایران و داشتن نقش موثر در روند رو به جلوی اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی در سال ۱۳۹۴، کمیته ملی WSIS توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران ( ITO ) در سال ۱۳۹۰ تاسیس شد. استقرار کمیته نتیجه اجرای یک پروژه تحقیقاتی تحت عنوان " مطالعه تحقیقی و تهیه اسناد بین المللی استراتژیک برای جامعه اطلاعاتی " بود که توسط دانشگاه علم و صنعت انجام شده بود اعضای این کمیته نمایندگان سازمان های دولتی و غیر دولتی ،بخش خصوصی و کارشناسان WSIS بودند. دو کارگروه اصلی در کمیته ملی ایران برای WSIS ایجاد شد: کارگروه برنامه ریزی استراتژیک و کارگروه متناسب سازی اهداف و خطوط عمل. این کمیته تعدادی کارگروه فرعی در سازمان ها دارد که در پیگیری خطوط عمل WSIS مرتبط فعال هستند. جلسات ماهانه این کمیته توسط ICT - SIS به عنوان رئیس برنامه و دبیرخانه دفتر کمیته ملی ایران برای WSIS برگزار شده است و یک سری از ارائه ها توسط محققان ICT - SIS در جلسات انجام شد. آخرین جلسه در آذرماه ۱۳۹۲ برگزار شد که نمایندگان سازمان های دولتی فعالیت های اخیر خود در زمینه WSIS را گزارش کردند.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ -

کنفرانس ملی آمادگی برای اجلاس WSIS +۱۰ ۱۳۹۴ (WSIS - ایران – ۱۳۹۳)

کنفرانس ملی آمادگی برای اجلاس WSIS +۱۰ ۱۳۹۴ (WSIS - ایران – ۱۳۹۳) مرکز همایش های شهید قندی ، وزارت ICT ، تهران ؛بهمن ماه ۱۳۹۳ کمیته ملی ایران برای WSIS تصمیم به برگزاری یک کنفرانس ملی سالانه به نام "کنفرانس ملی آمادگی برای اجلاس WSIS +۱۰ ۱۳۹۴ " گرفت. هدف این کنفرانس جمع آوری آخرین دستاورد های بخش خصوصی و دولتی در خطوط عمل WSIS و کمک به ایجاد همکاری ملی در زمینه جامعه اطلاعاتی است. دو کنفرانس سالانه از سال ۱۳۹۱ برگزار شد. همچنین سومین کنفرانس برای بهمن ماه ۱۳۹۳ برنامه ریزی شده است .

img_yw_news
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳ -

رویدادها

img_yw_news
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ -

صنعت IT و GDP در بحران اقتصادی جهان : پیشرانان و چشم انداز آینده

صنعت IT و GDP در بحران اقتصادی جهان : پیشرانان و چشم انداز آینده دفتر مرکزیITU ، ژنو ، کارگاهی موضوعی در انجمن WSIS ۱۳۹۲؛ اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ در حالی که بحران اقتصادی جهانی به شدت اقتصاد تمام کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه را تحت تاثیر قرار داده است  و بسیاری از صنایع از جمله صنعت ساخت و ساز و صنعت هواپیمایی در ضایعات عملیاتی غوطه وراند، اما صنعت اطلاعات و فناوری ارتباطات (ICT) به رشد خود هر چند آهسته ادامه می دهد،. ICT بر اقتصاد به عنوان یک صنعت و به عنوان تسهیل کننده صنایع دیگر تاثیرگذار است ، پس یکی از مهم ترین فناوری ها در بحران اقتصادی است. در این کارگاه، پیشرانان صنعت فناوری اطلاعات (IT) که رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) را افزایش داده اند مورد توجه هستند. روند صنعت IT و تاثیرات آن بر تولید ناخالص داخلی در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه در بحران اقتصادی جهانی مورد بحث قرار گرفت. فناوری های جدید در حوزه IT از قبیل پهن باند، اقتصاد در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، و اثر سیاست های دولتی بر این موضوع بررسی شد. در نهایت نتایج تحقیقات مطالعات آینده در مورد این موضوع در ایران که توسط ICT - SIS انجام شده ، گزارش شد. دکتر ح. توره، دبیر کل ITU ، در کارگاه حضور و در پایان، پس از گفتگویی کوتاه در مورد اهمیت موضوع این کارگاه ، از سازمان ها و شرکت کنندگان قدردانی کردند.

All Rights reserved
Persian site map - English site map - Created in 0.08 seconds with 44 queries by YEKTAWEB 4649