[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معرفی کلی دانشکده::
معرفی افراد::
امورآموزش::
امور پژوهش::
اخبار::
آیین نامه ها و فرمها::
تسهیلات پایگاه::
تور مجازی ::
::
اطلاعیه های آموزشی
..
جلسات دفاعیه
..
چکیده جامع پایان نامه
..
مجله بین المللی مهندسی معماری

AWT IMAGE

..
لینک سایت آزمایشگاه ها
..
انجمن علمی معماری و شهرسازی
..
نشریه معماری و شهرسازی ایران

..
وب سایت قطب علمی
AWT IMAGE
..
کارآموزی
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
سایت دانشکده معماری را چگونه ارزیابی می کنید:
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
:: معرفی گروه مرمت ::

مدیر گروه مرمت

دکتر اصغر محمد  مرادی

 AWT IMAGE


اعضای هیئت علمی مرمت

AWT IMAGE AWT IMAGE


پیام مدیر گروه:

هر گاه سخن از مرمت بنا و بافت تاریخی به میان آید، لاجرم بستری برای سیری در گذشته از تعامل انسان با محیط و از محصولات او اعم از کالبدی و غیرکالبدی و یا به تعبیری ملموس و ناملموس فراهم می‌گردد. ما در سرزمینی زندگی می‌کنیم که پیشینیان ما از تمام موهبات الهی باد و آب و خاک و دیگر مظاهر طبیعت، به نحو احسن بهره جسته‌اند.

مبانی موجود در حیات گذشته سرزمین ایران دست مایه توسعه پایدار است. ضروری است که مرمت این آثار گذشتگان در چنین صحنه‌ای نقش واقعی خود را ایفا نموده و قلمرو مداخلات در حوزه محدود کالبد میراث معماری و شهری باقی نمانده و به میراث کشاورزی و سنت زیستی پایدار جوامع نیز بپردازد.

حفاظت پایدار و پویای بناهای تاریخی، متناسب سازی بافت‌های تاریخی و محوطه‌های باستانی، احیای میراث کشاورزی، مقاوم‌سازی لرزه‌ای و ارتقای تاب‌آوری بناها و بافت‌های تاریخی از اهم اهداف این رشته است.

دوره کارشناسی ارشد مرمت:

  چنانچه شواهد امر نشان می دهد سرزمین ما ایران، یکی از غنی ترین کشورهای جهان در زمینه مواریث فرهنگی، تاریخی، معنوی است که نشانه های آن در محوطه های باستانی، تپه های تاریخی و در بافت سنتی شهرها و روستاها قابل جستجوست.

  مرمت و احیای آنها و بازگرداندن حیات در انحاء مختلف هدفی اساسی است که در راستای تداوم و استمرار یک فرهنگ غنی و پر بار و منطبق بر آرمانهای اعتقادی اقوامی است که در این سرزمین از گذشته های دور تا امروز زندگی کرده اند که لایه های بجای مانده حاکی از یک زندگی فرهیخته و فرزانه در جوار طبیعت و با طبیعت است.

  دوره ارشد مرمت، در مرحله نخست مقوله حفاظت، ارائه مبانی مرمت و احیاء را مد نظر دارد و در مرحله بعدی به ارائه راه کارها و تجارب سایر کشورهای جهان در این وادی می پردازد.

  فن شناسی و استحکام بخشی بناها نیز با استفاده از مثالهای موردی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

  در نهایت تمرین های مختلفی با مشاهدات عینی و کارگاهی روند حفاظت، مرمت، استحکام بخشی و احیای بناها و بافت های تاریخی را آموزش می دهد.

دفعات مشاهده: 9458 بار   |   دفعات چاپ: 1628 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 98 بار   |   0 نظر
>