معرفی شهرسازی

مدیر گروه شهرسازی
دکتر رضا خیرالدین

 

 

اعضای هیئت علمی شهرسازی

AWT IMAGE
 

گروه شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران
آغاز به کار گروه شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران، با تشکیل بخش مهندسی معماری و ساختمان و تزئینات همزمان است. این بخش در سال ۱۳۴۷ در دانشگاه شروع به فعالیت نمود. در آن زمان دانشگاه نیز در قالب هنرسرایعالی به فعالیت مشغول بود که از اواخر دهه ۱۳۴۰ به دانشکده
علم و صنعت ایران و در سال ۱۳۵۷ به دانشگاه علم و صنعت ایران ارتقاء یافت.
گروه شهرسازی، پس از تفکیک بخش فوق به بخشهای مهندس ساختمان و مهندس معماری، فعالیت خود را در عرصه های آموزش دروس شهرسازی برای رشته کارشناسی معماری گسترش داد. اغلب فارغ التحصیلان معماری دانشکده معماری و شهرسازی حداقل ۱۰ واحد درسی خود را در حوزه های شهرسازی سپری ساخته بودند.
در دوران بعد از انقلاب اسلامی ‌و پس از بازگشایی دانشگاهها، گروه شهرسازی با فعالیت بیشتری به کار خود ادامه داد و به تربیت دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته معماری در دروس مرتبط با حوزه شهرسازی پرداخت. در عین حال با تکمیل و استخدام کادر جدید هیأت علمی ‌بیش از پیش تجهیز گردید.
گروه شهرسازی از دوران قبل از انقلاب اسلامی‌ تا کنون در قالب یکی از گروههای مستقل آموزشی دانشکده معماری و شهرسازی به فعالیت مشغول بوده است. از سال تحصیلی ۷۸- ۱۳۷۷ نیز با راه اندازی دوره های کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری و منطقه ای و طراحی شهری این گروه در طیف وسیع تری ضمن آموزش دروس شهرسازی برای رشته معماری، به آموزش متخصصان آینده شهرسازی کشور در سطح کارشناسی ارشد ناپیوسته نیز مشغول شده است.
از سال ۱۳۷۷ یعنی نخستین دوره پذیرش دانشجویان شهرسازی تا آبان ماه ۱۳۸۷ تعداد ۱۰۴ دانشجو برای رشته طراحی شهری و ۱۹۲ دانشجو برای رشته برنامه ریزی شهری پذیرش شده اند (جمعاً ۲۹۶ دانشجو) که از این میان تاکنون ۴۰ دانشجوی طراحی شهری و ۱۲۱ دانشجوی برنامه ریزی شهری (جمعاً ۱۶۱ دانشجو) فارغ التحصیل شده اند.


دفعات مشاهده: 7750 بار   |   دفعات چاپ: 1663 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 90 بار   |   0 نظر