[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره پژوهشکده::
معرفی افراد::
فعالیتهای پژوهشی::
اخبار::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
آزمایشگاههای تحقیقاتی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
منابع علمی

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
پیوند فوری

AWT IMAGE

AWT IMAGE
..
توجه در خصوص اخبار کنفرانسها

توجه

اخبار کنفرانس‌ها و سمینارهای علمی را می‌توانید با مراجعه به وبسایت http://ers.iust.ac.ir پیگیری نمایید. خواهشمند است جهت برنامه‌ریزی بهتر در برگزاری نشست‌ها و دریافت اطلاعات پس از برگزاری در سامانه مذکور ثبت نام نمایید. شایان ذکر است ثبت نام رایگان می باشد.

..
:: معرفی ::

 

 

AWT IMAGE

 

 پژوهشکده الکترونیک

پژوهشکده الکترونیک دانشگاه علم و صنعت ایران در سال ۱۳۷۶ با هدف ارائه خدمات پژوهشی در زمینه الکترونیک شامل رشد نیمه‌هادی و طراحی مدار و ابزار دقیق و اتوماسیون تاسیس گردید. از بدو تاسیس تاکنون آزمایشگاه‌های تخصصی متنوعی، از جمله آزمایشگاه نیمه‌هادی، آزمایشگاه طراحی مدار، آزمایشگاه افزاره‌های نوری، آزمایشگاه ابررایانش و شبکه، آزمایشگاه کنترل حرکت پیشرفته و ... در این پژوهشکده فعال بوده‌اند و پروژه‌های صنعتی متعددی در این آزمایشگاه‌ها به انجام رسیده است.
تحولات شگرفی که در سالیان اخیر در صنعت الکترونیک و حوزه‌های مرتبط با آن به وجود آمده است، در کنار نیازها، تقاضاها و شرایط جدیدی که در کشور مطرح شده است، منجر به طرح ایده بازنگری در ساختار و برنامه‌های پژوهشکده شد و درنهایت اولین برنامه راهبردی پژوهشکده در سال ۱۳۹۱ تدوین و ارائه گردید. بر اساس این برنامه و برنامه های راهبردی دانشگاه که پس از آن تدوین شد، اهداف بلند مدت و جامع بر اساس نیاز و تقاضاهای موجود تعریف شده‌اند و در راستای تحقق اهداف مورد نظر، حوزه فعالیت‌های پژوهشکده گسترش یافت. در برنامه راهبردی فعلی پژوهشکده، تبدیل دانش به فناوری و محصولات فناورانه به عنوان رویکرد محوری پژوهشکده تعریف شده است.
هم اکنون این پژوهشکده با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته در حوزه‌های مختلف، مانند دستگاه لایه نشانی ام‌بی‌ایی و دستگاه‌های اندازه‌گیری منحصر به فرد، در حوزه‌های مختلف شامل طراحی و ساخت افزاره‌های نیمه‌هادی الکترونیکی و نوری، طراحی و ساخت حسگرهای رادیوئی و نوری، طراحی پردازنده‌های چندهسته‌ای و تقریبی، طراحی سامانه‌های برتراشه و شبکه برتراشه، طراحی سیستم‌ها اتوماسیون و شبکه‌های صنعتی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

دفعات مشاهده: 22414 بار   |   دفعات چاپ: 2199 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 249 بار   |   0 نظر
>
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پژوهشکده الکترونیک می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .