[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشکده::
مدیریت دانشکده::
افراد::
آموزش::
پژوهش::
دانشجویی::
کانون دانش‌آموختگان و اساتید::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
نظرسنجی
ارزیابی شما از سایت دانشکده مهندسی عمران ؟
عالی
خوب
متوسط
   
..
تماس با ما

تماس با ما

تلفن دفتر: ۷۷۲۴۰۵۶۵ - ۷۷۲۴۰۳۹۹
دورنگار: ۷۷۲۴۰۳۹۸
تلفن مرکزی دانشگاه: ۹-۷۷۴۵۱۵۰۰
آموزش کارشناسی:
۷۳۲۲۸۱۰۳ و ۷۳۲۲۸۱۹۵
آموزش تحصیلات تکمیلی:
۷۳۲۲۷۱۱۶ و ۷۳۲۲۷۱۸۸ و ۷۳۲۲۷۱۸۹ و
۷۳۲۲۷۱۹۰ و ۷۳۲۲۷۱۱۲​​​​​​​
کد پستی دانشگاه: ۱۳۱۱۴-۱۶۸۴۶
صندوق پستی دانشگاه:
۱۶۳-۱۶۷۶۵
پست الکترونیکی:
mailcivileng.iust.ac.ir

..
تور مجازی دانشگاه

تور مجازی دانشگاه علم و صنعت ایران

..
خوراک RSS

نشانی عناوین مطالب وبگاه

درباره RSS

..
دفتر امور انتقال فناوری و ...
AWT IMAGE
..
مرکز کارآفرینی دانشگاه
AWT IMAGE
..
کانال رسمی دانشکده عمران
..
نقشه دانشکده مهندسی عمران
..
:: کتابخانه ::

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

کتابخانه دانشکده عمران با مساحتی حدود 380 مترمربع، در ضلع غربی ساختمان دانشکده واقع شده است.موقعیت جغرافیایی کتابخانه در نقشه پلان طبقه اول دانشکده با عدد 102 نشان داده شده است.این کتابخانه با داشتن 18100 (هجده هزار و صد) جلد کتاب یکی از غنی ترین کتابخانه های اقماری دانشگاه به شمار می رود. فضای کتابخانه شامل دو سالن مجزا برای خوهران وبرادران، یک سالن جداگانه برای خواهران (که استراحتگاه خواهران نامیده می شود.) و یک سالن مطالعه ویژه منابع مرجع می باشد که شامل کتاب،سمینار و پایان نامه ها می شود. از ویژگی های مهم این کتابخانه می توان به سیستم مخزن باز اشاره کرد. دانشجویان پس از جستجو و یافتن کتاب مورد نظر در سایت کتابخانه دانشگاه که بطور یکپارچه بوده و بعد به آن خواهیم پرداخت، جستجوی خود را با داشتن رده کنگره در داخل مخزن تکمیل می کنند و به انتخاب مرجع مورد نظر می پردازند.طبیعتا امنیت مخزن توسط دوربین های مداربسته تأمین می شود. کتابخانه هر روز از ساعت 8 الی 17 آماده سرویس دهی می باشد.

کتابخانه دانشکده فعالیت های بسیاری را دنبال می کند که بعضی از آنها عبارتند از:

الف - تهیه و سفارش کتب داخلی و خارجی بر اساس نیازها، اولویت بندی و مبتنی بر اعتبارات تخصیص داده شده

ب - اطلاع رسانی به دانشجویان و راهنمایی آنها برای یافتن منابع مناسب

ج - کتابخانه دارای یک واحد کپی برای تکثیر جزوات، نقشه ها و منابع درسی اساتید می باشد.

د - طبقه بندی ، فهرست نویسی، ثبت و رده بندی کتب بر اساس نظام دسته بندی کنگره (L.C)

قبلا گفتیم که سیستم کتابخانه ها در دانشگاه علم و صنعت ایران یکپارچه است و امانت کتاب به صورت دیجیتال و در قالب سیستم مکانیزه صورت می گیرد. در نظام دسته بندی کنگره به هر کتاب یک کد اختصاص داده می شود که منحصر بفرد بوده و شما با این کد در هر کتابخانه دیگری که این استاندارد را رعایت می کند می توانید آن کتاب را پیدا کنید. یعنی اگر کتابی را که نیاز دارید قبلا امانت گرفته شده شما می توانید در کتابخانه های دیگر شانس خود را برای یافتن آن امتحان کنید. برای جستجوی کتاب ها به سایت http://dl.iust.ac.ir رفته و با شماره دانشجویی و کلمه عبورتان و اگر دانشجوی دانشگاه علم و صنعت نیستید به عنوان کاربر مهمان وارد سیستم می شوید سپس قادر خواهید بود که با روش های مختلفی در میان کتابها، منابع مرجع سمینارها، مقالات و پایان نامه ها و حتی در منابع آنلاین به جستجو بپردازید. پس از یک جستجوی موفق سیستم به شما اطلاعاتی در خصوص محتوای کتاب ، نویسنده یا مترجم محل نگهداری کتاب که ممکن است کتابخانه دانشکده عمران ، کتابخانه مرکزی دانشگاه ، یا کتابخانه های دیگر دانشکده ها باشد در اختیار شما می گذارد و حتی می توانید کنترل کنید که آیا کتاب در حال حاضر در امانت هست یا خیر و اگر در امانت هست آن را رزرو نمایید.

هـ - پشتیبانی از طرح غدیر

طرح غدیر مختص دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی است. دانشجویانی که در این سیستم عضویت دارند می توانند تا حد نصاب مشخص شده از کتابخانه های دیگر دانشگاهها که در این طرح شرکت دارند کتاب امانت بگیرند. این طرح زیر نظر وزارت علوم اداره می شود و این وزارت خانه مستقیما مسئولیت هر گونه خسارت وارده را به عهده می گیرد.

* نکته مهم: سرویس دهی به طرح غدیر در روزهای شنبه و چهارشنبه می باشد و به تعداد معدودی از دانشجویان دانشگاه آزاد در این روزها پاسخ داده می شود.

و - کتابخانه دانشکده عمران منبع خوبی برای مطالعه سمینارها و پایان نامه ها می باشد که به شرح زیر و بر اساس گرایش و مقاطع تحصیلی تفکیک می شود:


تعداد عنوان سمینار

تعداد عنوان پایان نامه

گرایش

257 عنوان

308 عنوان

خاک وپی

369 عنوان

439 عنوان

سازه

206 عنوان

235 عنوان

زلزله

543 عنوان

338 عنوان

راه و ترابری

266 عنوان

حمل و نقل

160 عنوان

165 عنوان

سازه های هیدرولیکی

106 عنوان

141 عنوان

آب

105 عنوان

109 عنوان

محیط زیست

173 عنوان

199 عنوان

مدیریت ساخت

28 عنوان

29 عنوان

سازه های دریایی

کتابخانه دانشکده عمران برای هماهنگی و قانونمند کردن ارائه خدمات گردش کتاب و دیگر منابع اطلاعاتی در کتابخانه و استفاده بهینه از منابع موجود در کتابخانه این آئین نامه را در 12 ماده به شرح ذیل تنظیم نموده است:


ماده1: دانشجویان دانشکده و دانشگاه، اعضای هیات علمی و کارکنان رسمی و پیمانی و قراردادی دانشگاه ، می توانند با ارائه کارت شناسایی دانشگاه از امکانات کتابخانه استفاده کنند.


ماده2: دانشجویان مقطع کارشناسی به طورهمزمان 5 کتاب به مدت 15 روز و دانشجویان تحصیلات تکمیلی مقطع کارشناسی ارشد 8 کتاب به مدت 28 روز و مقطع دکتری 20 کتاب به مدت 45 روز و اعضای هیات علمی دانشکده 20 کتاب به مدت 90 روز و اعضای هیات علمی دانشکده های دیگر3 کتاب به مدت 30 روز و کارمندان دانشگاه 3 کتاب به مدت 14 روز به طور همزمان می توانند امانت داشته باشند..


ماده 3: دانشگاههای وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با استفاده از مفاد طرح غدیر می توانند از منابع کتابخانه استفاده نمایند.

تبصره : اعضای طرح غدیر می توانند تعداد 3 کتاب به مدت 21 روز در امانت داشته باشند.


ماده 4: در صورتی که کتاب دارای متقاضی زیاد باشد ، با تشخیص مسئول کتابخانه زمان بندی لازم انجام می گیرد.


ماده 5: ورود اعضای هیأت علمی و دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد، به داخل مخزن با توجه به مقررات داخلی کتابخانه مجاز است.


ماده 6: شخص امانت گیرنده موظف است قبل از تاریخ برگشت، کتاب را سالم به کتابخانه عودت دهد و در صورت نیاز به تمدید از 4 روز قبل از تاریخ بازگشت اقدام نماید. مبلغ جریمه برای اعضای کتابخانه در صورت تاخیر هر روز برای هر عنوان کتاب 500 ریال می باشد. در صورتیکه مجموع تأخیرات پرداخت نشده به 200 روز برسد از تمدید مدارک تأخیردار و امانت جلوگیری خواهد شد. در صورتیکه مجموع تأخیرات تحویل موقت پرداخت نشده به 720 ساعت برسد از امانت جلوگیری خواهد شد. در صورتیکه مجموع بدهی پرداخت نشده به 100000 ریال برسد از تمدید مدارک و امانت جلوگیری خواهد شد.
تبصره - تمدید امانت درصورتی ممکن است که آن کتاب توسط بقیه اعضای کتابخانه رزرو نشده باشد.


ماده 7: فردی که کتاب را گم کند باید حداکثر تا 2 ماه ، اصل کتاب را تهیه و تحویل دهد درغیر اینصورت سرپرست کتابخانه مفقود شدن کتاب را جهت استیفای حقوق دولت برابر مقررات و با امضای مدیریت دانشکده به امور مالی دانشگاه ارجاع خواهد داد.


ماده 8: چنانچه خسارتی به کتاب کتابخانه اعم از حاشیه کتاب، کندن برخی صفحات و غیره وارد گردد، امانت گیرنده موظف است نسخه بی عیبی از همان کتاب را تهیه و به کتابخانه تحویل نماید. در صورت عدم امکان تهیه کتاب لازم است هزینه متعلقه براساس ماده 7 پرداخت گردد.


ماده 9: نشریات و پایان نامه ها در مخزن نگهداری می شود و استفاده از آنها فقط در محل مخزن امکان پذیر بوده و امانت داده نخواهد شد.

تبصره : استادهای دانشکده فقط می توانند این پایان نامه ها را به امانت نزد خود نگهدارند و در پایان زمان تعیین شده به کتابخانه عودت دهند .


ماده 10: به منظور حفظ منزلت کتاب و کتابخانه، کلیه اعضاء موظف هستند در محیط کتابخانه موارد ذیل را رعایت نمایند :


AWT IMAGE اجتناب از رفتارهای مغایر با اصول اسلامی و اخلاقی
AWT IMAGE حفظ کامل سکوت و آرامش
AWT IMAGE حفظ نظم و پاکیزگی کتابخانه
AWT IMAGE رعایت احترام به کارکنان کتابخانه


ماده 11: رعایت مقررات داخلی کتابخانه برای کلیه مراجعین الزامی است .

تبصره : مقررات داخلی کتابخانه با توجه به امکانات و محدودیت ها به پیشنهاد مسئول کتابخانه و تصویب مدیریت کتابخانه تعیین می شود.


ماده 12: کتابداران و مدیریت کتابخانه موظف هستند که طبق مفاد آیین نامه به کلیه اعضاء خدمات امانت ارائه دهند.
این آئین نامه در 12 ماده در تاریخ 12/11/88 تصویب و جهت اجرا به کتابخانه ارجاع گردید.
داخلی: 3135

* جهت Search پایان نامه ها و سمینارهای به روز شده به سرور مرکزی دانشکده مراجعه نمایید.

* تازه های کتاب

دفعات مشاهده: 63550 بار   |   دفعات چاپ: 5075 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 256 بار   |   0 نظر
::
برای مشاهده کل مطالب بخش کتابخانه اینجا را کلیک کنید.
Persian site map - English site map - Created in 0.07 seconds with 62 queries by YEKTAWEB 4657