[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی ::
معرفی پژوهشگاه ::
اهداف و ماموریت ها::
پژوهشکده ها ::
مراکز پژوهش و فناوری ::
فن راه دانشگاه ::
قطب های علمی ::
سایر مراکز پژوهشی::
آزمایشگاههای تحقیقاتی ::
طرحهای کلان ملی ::
اخبار و رویدادها::
آیین نامه ها و فرمها ::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
اطلاعات تماس

نشانی تهران،میدان رسالت

خ هنگام، خ دانشگاه

دانشگاه علم و صنعت ایران

کد پستی 13114-16846

 تلفن 1-73225820

 دور نگار 77240379

پست الکترونیک irist@iust.ac.ir 

..
:: مؤسسه کامپوزیت ایران ::
 | تاریخ ارسال: 1392/7/30 | 

مؤسسه کامپوزیت ایران

    

نظر به اهمیت تکنولوژی مواد و سازه‌های کامپوزیتی و سرعت توسعه آن در صنایع مختلف دفاعی و شهری در ایران، ایجاد مرکزی بعنوان یک واحد تحقیق و توسعه و آموزشی پویا الزامی است. نظر به اهمیت این امر، دانشگاه علم و صنعت ایران با توجه به پتانسیل‌های موجود در این راستا به ایجاد مؤسسه کامپوزیت ایران اقدام نموده است.
این مؤسسه با هدف ایجاد مرکزی جهت تحقیق و توسعه در زمینه مواد و سازه‌های کامپوزیتی با همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران و دفتر همکاری‌های فن آوری نهاد ریاست جمهوری در سال 1378 تشکیل گردیده است. 
با توجه به مشارکت گرایش‌های مختلف مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و متالوژی و مهندسی شیمی در تکنولوژی مواد و سازه‌های کامپوزیتی این مؤسسه مرکزی جهت جذب نیروهای متخصص و اساتید از سه دانشکده فوق در دانشگاه گردیده است. موضوعات مختلفی نظیر مطالعه بر روی پلیمرها و انواع رزین‌ها، مطالعه بر روی انواع الیاف شیشه، کربن، آرامید و …، مطالعه بر روی روش‌ها و فرآیندهای ساخت و تولید و همچنین مطالعه بر روی طراحی سازه‌های کامپوزیتی از موضوعات کلی است که در این مؤسسه مورد تحقیق قرار می گیرد
 از برنامه‌های این مؤسسه برقراری ارتباط نزدیک با صنایع مختلف کامپوزیتی در سطح کشور و همکاری نزدیک با آن مراکز می‌باشد. هم‌اکنون ارتباط بسیار نزدیکی با صنایع مختلف کامپوزیت کشور در سطح بسیار وسیعی برقرار می‌باشد. انجمن کامپوزیت ایران که به تصویب وزارت محترم کشور رسیده است حاصل این ارتباط نزدیک با صنایع کامپوزیت کشور می باشد.

اقدام برای تاسیس انجمن علمی کامپوزیت از فعالیت های اخیر موسسه کامپوزیت می باشد که با هدف تشکیل مجمع علمی‏، دانشگاهی بررسی می شود. این انجمن مسئولیت برگزاری نشست های علمی، کنفرانس ها، انتشار مجله تخصصی را بر عهده خواهد داشت.
در زمینه آموزش نیروهای متخصص در زمینه مواد و سازه‌های کامپوزیتی نیز فعالیت های گسترده ای در دست انجام است. تیم های تکنسین و کارگران ماهر خطوط تولید چندین شرکت بزرگ کامپوزیتی کشور توسط این موسسه آموزش دیده اند. برنامه های آموزشی موسسه، مجموعه ای از سطح کارگر ساده تا متخصصین دانشگاهی را در بر میگیرد.

AWT IMAGE

اطلاعات بیشتر را می توانید در سایت موسسه مطالعه فرمائید.
دفعات مشاهده: 9490 بار   |   دفعات چاپ: 2005 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 30 بار   |   0 نظر
>
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 4652