[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی ::
معرفی پژوهشگاه ::
اهداف و ماموریت ها::
پژوهشکده ها ::
مراکز پژوهش و فناوری ::
فن راه دانشگاه ::
قطب های علمی ::
سایر مراکز پژوهشی::
آزمایشگاههای تحقیقاتی ::
طرحهای کلان ملی ::
اخبار و رویدادها::
آیین نامه ها و فرمها ::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
اطلاعات تماس

نشانی تهران،میدان رسالت

خ هنگام، خ دانشگاه

دانشگاه علم و صنعت ایران

کد پستی 13114-16846

 تلفن 1-73225820

 دور نگار 77240379

پست الکترونیک irist@iust.ac.ir 

..
:: پژوهشکده سبز ::
 | تاریخ ارسال: 1391/12/19 | 

پژوهشکده سبز

   

   تبدیل منابع انرژی به صورت پاک، بهینه و با جلوگیری از آلودگی محیط زیست، بزرگترین چالش قرن بیست و یکم محسوب می‌شود. جهت دستیابی به توسعه پایدار در بخش انرژی و تولید انرژی بصورت دوستدار محیط زیست، روش‌های متعددی در سطح جهانی رو به توسعه است. بر این اساس، پژوهشکده سبز با هدف تحقیق بنیادی و کاربردی در زمینه انرژی تجدیدپذیر، فن‌آوری‌های مؤثر، تبدیل انرژی، مدیریت انرژی و محیط زیست در سال 1378 کار خود را بصورت فعال آغاز نمود.

AWT IMAGE

  اساسی ترین کار پژوهشکده بررسی نحوه کاهش مصرف انرژی فسیلی و کاهش آلودگی محیط زیست بوده و مسائل فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی را همراه با موضوعات علمی و نوین در نظر گرفته و به حل مشکل انرژی در کشور می‌پردازد.

همچنین پژوهشکده سعی دارد راهکارهای جایگزینی منابع انرژی تجدیدناپذیر را با منابع انرژی تجدیدپذیر بررسی کند و از روش های علمی و عملی استفاده نماید تا میزان مصرف انرژی تجدیدناپذیر کاهش یابد. پژوهشکده کلیه فعالیت های خود را در سه گروه مدیریت انرژی، انرژی‌های تجدیدپذیر و شبکه های هوشمند انرژی سامان داده است که هر گروه با همکاری کلیه اعضاء هیات علمی فعال در زمینه انرژی به تحقیق در حوزه کاری خود می‌پردازد. علاوه‌بر آن پژوهشکده دارای سه آزمایشگاه تحقیقاتی فعال با عناوین آزمایشگاه پیل سوختی، آزمایشگاه مدیریت انرژی و آزمایشگاه هوشمند سازی شبکه می‌باشد. پژوهشکده با سازمان‌ها و مراکز تحقیقاتی ذیربط نیز تماس داشته و از تجربیات آنها نیز در صورت لزوم استفاده کرده و تبادل اطلاعات انجام می‌دهد. برای ارتباط با مخاطبین کلیدی از روشهای گوناگون نظیر ارائه سمینارهای علمی آموزشی، ارائه کارگاه‌های آموزشی در صنایع جهت آگاهی مدیران و کارشناسان صنعت و شرکت در برنامه‌های صدا و سیما استفاده می‌کند. پژوهشکده همواره تلاش دارد که پژوهش‌های انجام شده را بدون دوباره‌کاری و در راستای تحقق چشم‎انداز بیست ساله کشور همگام سازد. در حال حاضر فعالیت‌های اساسی این پژوهشکده در خصوص مدیریت انرژی در کارخانجات صنعتی، پیل‌های سوختی و هوشمند سازی شبکه می‎باشد. پژوهشکده سبز با صنایع و سازمان‌های مختلف همکاری داشته و همواره تلاش می‌نماید تا پژوهش‌ها با نیازهای صنعت همسو باشند. اطلاعات بیشتر را می توانید در سایت پژوهشکده مطالعه فرمائید.

دفعات مشاهده: 9398 بار   |   دفعات چاپ: 1799 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 33 بار   |   0 نظر
>
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 4652