[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معاونت دانشجویی::
مدیریت ها::
حوزه تابعه::
مسئولین::
راهنمای معاونت::
فرآیند کاری::
تسهیلات سایت::
برقراری ارتباط::
اخبار و اطلاعیه ها::
اطلاعیه های حوزه معاونت::
::
پیوند

دفتر مقام معظم رهبری

AWT IMAGE

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

سازمان سنجش آموزش کشور

بنیاد ملی نخبگان


..


 
دانلود راهنمای سامانه رزرو غذا
              
              
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
اطلاعات تماس

AWT IMAGE

نشانی:تهران،م رسالت،خ هنگام ،خ دانشگاه علم و صنعت ایران
تلفن: 73228400
  دور نگار :77491233
    پیامک: 30004747479817
 کد پستی: 13114-16846
پست الکترونیک :sta@iust.ac.ir

..
ویژه

الإمامُ الرِّضا علیه السلام: کانَ نَقشُ خاتَمِ عیسی علیه السلام حرفَینِ اشتَقَّهُما مِنَ الإنجیلِ: طُوبی لِعَبدٍ ذُکِرَ اللّهُ مِن أجلِهِ، و وَیلٌ لِعَبدٍ نُسِیَ اللّهُ مِن أجلِهِ.
امام رضا علیه السلام: نقش نگین انگشتری عیسی علیه السلام دو جمله بود که آنها را از انجیل بر گرفته بود: خوشا بنده ای که به واسطه او خدا یاد آوری شود و وای بر بنده ای که به واسطه او خدا فراموش گردد.


حاج قاسم صد بار در معرض شهادت قرار گرفته بود؛ این بار اوّل نبود، ولی در راه خدا و انجام وظیفه و جهاد فی‌سبیل‌الله از هیچ چیز پروا نداشت؛ نه از دشمن پروا داشت، نه از حرف این و آن پروا داشت، نه از تحمّل زحمت پروا داشت. 

* این شهید عزیزِ ما هم دل و جگر داشت به دهان خطر میرفت و ابا نداشت؛ هم با تدبیر بود؛ منطق داشت برای کارهایش. این شجاعت و تدبیرِ توأمان، فقط در میدان نظامی هم نبود، در میدان سیاست هم همین جور بود. 

* شهید سلیمانی یک فرمانده جنگاورِ مسلّط بر عرصه‌ی نظامی بود، در عین حال بشدّت مراقب حدود شرعی بود. 
 


آنچه بنده به عنوان تحوّل عرض میکنم، بکلّی متفاوت است با این تحوّلی که گاهی در زبان دشمنان تکرار میشود. آنچه بنده از کلمه‌ی تحوّل به عنوان تحوّل اراده میکنم، عبارت است از تغییر بخشها و نقاط معیوب؛ چه در نظام اسلامی، چه در جامعه‌ی ایرانی. ما نقاط معیوب داریم، بخشهای ضعیف داریم، ضعفهایی داریم؛ این ضعفها را باید شناسایی کنیم، این نقاط را باید مشخّص کنیم و با اراده‌ی قاطع ــ که حالا خواهم گفت که کار آسانی هم نیست  ــ ضعفها را برطرف کنیم و تبدیل به قوّت کنیم.
مقام معظم رهبری
..
ابزار اینترنت
..
:: برگزاری بازدیدها و نشست‌ها در سراهای دانشجویی ::
 | تاریخ ارسال: 1401/3/8 | 
برگزاری بازدیدها و نشست‌ها در سراهای دانشجویی
با ازسرگیری آموزش حضوری در دانشگاه و حضور فراگیر دانشجویان گرامی در سراهای دانشجویی، به مناسبت فرارسیدن هفته خوابگاه‌ها اجرای برنامه بازدید مسئولین دانشگاه از خوابگاه‌های دانشجویی با هدف طرح مستقیم موضوعات دانشجویی و برگزاری نشست‌های عمومی و پرسش و پاسخ در اردیبهشت ماه در دستور کار قرار گرفت.
در اولین و دومین روز بازدیدها دکتر منصور انبیاء (رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران)، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی‌نژاد (مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علم و صنعت ایران)، دکتر محمدرضا دلیری (معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران)، دکتر معینی (معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران) و مسئولین حوزه‌های معاونت‌های دانشجویی و فرهنگی و اجتماعی با حضور در محل اسکان دانشجویان مقطع کارشناسی در پردیس اصلی دانشگاه و در اتاق‌های دانشجویی به گفتگو پیرامون مسائل دانشجویی پرداختند. تاکید بر جایگاه علمی و سوابق فرهنگی دانشگاه علم و صنعت ایران، رسیدگی به مسائل آموزشی و رفاهی دانشجویان استعداد درخشان، افزایش ساعات فعالیت اماکن ورزشی دانشجویان از جمله مسائل مطرح شده در این جلسات بود. در ادامه دکتر منصور انبیاء (رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران) از محل سلف غذاخوری دانشجویان خوابگاهی، بوفه و فضاهای سراهای دانشجویی نیز بازدید نمود.
حضور دکتر داوود یونسیان (معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران)، دکتر شهریار شاه حسینی (معاون بین الملل دانشگاه علم و صنعت ایران)، دکتر محمدرضا دلیری (معاون آموزشی دانشگاه علم وصنعت ایران) و مسئولین حوزه های معاونت دانشجویی در نشست عمومی حسینیه محل اسکان بخشی از دانشجویان مقطع دکتری تخصصی دانشگاه علم و صنعت ایران و بحث و گفتگو پیرامون مسائل آموزشی، پژوهشی و رفاهی این دانشجویان از جمله برنامه های بازدید هفته خوابگاه بوده است. بهبود وضعیت گرنت‌های پژوهشی، حمایت دانشگاه از حضور دانشجویان در همایش‌های علمی بین المللی و ارائه راهکارهای مناسب در مواجهه با موضوع افزایش ماندگاری دانشجویان و اختصاص ساعات مناسب ورزشی برای دانشجویان مقطع دکتری از جمله مسائلی بود که در این نشست عمومی حاضرین به بحث و گفتگو پیرامون آنها پرداختند.
برگزاری نشست عمومی روسای دانشکده های علوم پایه (شیمی، فیزیک و ریاضی) و مدیر گروه آموزشی معارف با دانشجویان کارشناسی سال اول و گفتگو پیرامون مسائل دانشجویان در خصوص وضعیت دروس علوم پایه و ارتقا شرایط رفاهی در سراهای دانشجویی از دیگر برنامه های هفته خوابگاه در حسینیه محل اسکان این دانشجویان بوده است. در این نشست که با حضور دکتر علی ملکی (رئیس دانشکده شیمی)، دکتر مهدی علائیان (رئیس دانشکده ریاضی)، دکتر محمد واحدی (رئیس دانشکده فیزیک) و حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی (مدیر گروه آموزشی معارف اسلامی) و مسئولین حوزه های معاونت دانشجویی برگزار گردید، دانشجویان خوابگاهی نظرات خود را در خصوص شرایط برگزاری کلاس ها در ایام تابستان، شیوه های ارزیابی دروس، افزایش سرعت اینترنت و ساعات سرویس های ایاب و ذهاب، ارتقا سطح نظارت مکانیزه در محل سراهای دانشجویی و محیط های پیرامونی سراها و ترددها به سراهای دانشجویی به جهت پیشگیری از ورود افراد نامرتبط به خوابگاه‌ها و نحوه برگزاری فرآیندهای تشکیل شورای صنفی دانشجویان بیان نمودند. حضور در محل اتاق های دانشجویان، گفتگوهای صمیمانه و آگاهی روسای دانشکده‌ها از شرایط دانشجویان در خوابگاه‌ها از دیگر برنامه‌های این بازدید بوده است.
شایان ذکر است که برنامه حضور دکتر علیرضا معینی (معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم وصنعت ایران) و دکتر حامد سعیدی (معاون دانشجویی دانشگاه علم وصنعت ایران) و مسئولین حوزه های معاونت دانشجویی و فرهنگی و اجتماعی در محل اسکان دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در تعدادی از سراهای دانشجویی از پیش از بازگشایی دانشگاه ها استمرار داشته است. علاوه بر نکات صدرالاشاره، رسیدگی کلان به موضوع درخواست های دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای تحصیل در خارج از کشور و ابعاد فرهنگی، اجتماعی و مضرات و مزایای آن مسئله ای بود که در این جلسات مورد هم اندیشی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و مسئولین قرار گرفت.
اجرای آزمایشی طرح اختصاص اعتبار به حساب کاربری دانشجویان جهت تهیه اختیاری اقلام صبحانه به جای بسته های از پیش آماده، تنوع بخشی به غذاها و ارائه سبد میوه، اجرای آزمایشی طرح امکان رزرو اختیاری غذا در سایر سالن های اغذیه دانشگاه و افزایش حجم ترافیک ماهانه در اختیار دانشجویان از جمله مواردی بود که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفته بوده است. همچنین رسیدگی به وضعیت پهنای باند و سرعت اینترنت در خوابگاه‌ها، توسعه امکانات ایاب و ذهاب دانشجویان، ارتقا کیفیت غذاهای مورد طبخ و امکانات موجود در سالن‌های ورزشی خوابگاه‌ها از جمله درخواست‌های دانشجویان در نشست‌های عمومی بوده است.

 

دفعات مشاهده: 3475 بار   |   دفعات چاپ: 297 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
Student Assistant
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .